Cennik skuwania posadzek – porady, ceny

Skuwanie posadzki to bez wątpienia zadanie, które wymaga nie lada wiedzy i doświadczenia. Warto powierzyć je profesjonalistom, którzy posiadają niezbędny sprzęt. Pomimo tego że czasem skuwanie całej posadzki jest rozwiązaniem nieco na wyrost, w niektórych sytuacjach okazuje się ono jedynym możliwym rozwiązaniem. Ile kosztuje skuwanie posadzek?

Spis treści

Skuwanie posadzek cena w 2023

Cena usługi skuwania posadzek betonowych uzależniona jest od stopnia skomplikowania prac i powierzchni. Koszt określa wyłącznie robociznę bez potrzebnych materiałów. Osoby, które chcą zlecić skuwanie posadzki betonowej, muszą przygotować się na wydatek rzędu 41-53 zł/m². Za skucie posadzki o powierzchni 25 m2 zapłacimy średnio 1170 zł

Kiedy trzeba wykonać skucie posadzki betonowej?

W sytuacji, kiedy wylewka i materiały podłogowe są bardzo zniszczone, bardzo często ostatnią deską ratunku jest ich skucie. Skucie wyłącznie wierzchniej warstwy posadzki praktykuje się w sytuacji, kiedy trzeba przygotować podłoże pod nowe materiały wykończeniowe. Kucie jest również przygotowaniem do wykonania szczelin dylatacyjnych oraz progów – po wybraniu powstałego gruzu na podłoże wylewa się nową posadzkę.

FAQ

Jak skruszyć beton?

Aby w łatwy sposób skruszyć beton można wykorzystać dostępne w sklepach specjalne środki. Wystarczy nawiercić w posadzce kilka otworów, a następnie wlać do nich odpowiednią ilość preparatu. W wyniku reakcji chemicznej środek pęcznieje i rozrywa beton bez żadnego hałasu. Po kilkunastu godzinach beton jest pokruszony w niewielkie kawałki i wyjątkowo łatwy do usunięcia.

Ile kosztuje położenie wylewki?

Osoby, które skuły już starą posadzkę, bardzo często zadają pytanie o koszt nowej wylewki. Otóż, zazwyczaj mieści się on w przedziale Wykonanie tej samej wylewki w wersji grubowarstwowej jest o kilka złotych droższe.

Jaki koszt wylewki samopoziomującej?

Ostateczna cena wylewki samopoziomującej uzależniona będzie od grubości podłoża. W zależności od tego, jaki jest rodzaj wylewki i jej skład, na wykonanie jednego metra kwadratowego posadzki zużywa się około półtora kilograma zaprawy. Cena samej masy to około 50 zł, jednak trzeba doliczyć do niej także koszt robocizny.

Czym kuć w betonie?

Jeśli chodzi o cięcie betonu, specjaliści używają różnych technik. Bardzo często w obecnych czasach stosuje się innowacyjną technikę diamentową. Fachowcy korzystają także z pił ściennych, drogowych bądź też tocznych. W przypadku konieczności precyzyjnego cięcia bardzo często wykorzystuje się piły tarczowe.

Czy beton można kuć samodzielnie?

Skuciem posadzki betonowej można zająć się na własną rękę, jednak zdecydowanie łatwiejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy specjalistów dysponujących odpowiednim sprzętem, wiedzą i doświadczeniem. Na pomoc fachowca warto zdecydować się zwłaszcza w sytuacji, kiedy prace wymagają dużej precyzji.

Czy na stary beton można wylać nowy?

Aby uniknąć konieczności kucia starej posadzki można zdecydować się na wylanie na nią nowego betonu. Warunkiem jest dokładne oczyszczenie podłoża z piasku, tłuszczu i luźnych elementów starej wylewki. Konieczne będzie również gruntowanie podłoża przy pomocy specjalnego preparatu, który wyrównuje chłonność i ułatwia rozprowadzenie nowej wylewki.

Jak wyrównać starą wylewkę betonową?

Starą wylewkę cementową w łatwy sposób można wyrównać poprzez ułożenie na niej cienkiej warstwy samopoziomującej wylewki. Trzeba jednak pamiętać o ocenie stanu starego podłoża, które powinno być nośne, czyste i suche.