Cennik układania wykładziny PCV – zalety, porady, ceny

 Wybór podłogi w danym pomieszczeniu powinien być bardzo dobrze  przemyślaną kwestią. Ostatnimi czasy bardzo dużą popularnością cieszą się wykładziny winylowe, charakteryzujące się nie tylko estetycznym designem, ale również wartymi uwagi parametrami technicznymi. Coraz częściej zastępują więc one tradycyjne panele podłogowe, płytki czy też drewniane deski. Ile kosztuje układanie wykładziny PCV?

Spis treści

 Układanie wykładziny PCV cena w 2023

 Za układanie wykładziny PCV zapłacimy średnio 35 – 42 zł/m2. Nieco większy jest koszt ułożenia wykładziny na klej i wynosi on 38 – 45 zł/m2. Montaż wykładziny PCV na schodach będzie kosztował z kolei 75 – 95 zł/m2.

Jakie są zalety wykładziny PCV?

 Nowoczesne wykładziny PCV posiadają bardzo bogate wzornictwo i warte uwagi właściwości techniczne. Mogą być stosowane nie tylko wewnątrz budynku, ale i również na zewnątrz. Doskonale sprawdzą się nawet w najbardziej intensywnie użytkowanych miejscach, takich jak klatka schodowa. Bez wątpienia stanowią one tańszą alternatywę dla tradycyjnych podłóg drewnianych, płytek i paneli. Oto ich główne zalety:

  •  odporność na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne i zarysowania
  •  łatwość utrzymania w czystości
  •  dobra izolacja akustyczna i termiczna
  •  prosta konserwacja
  •  antypoślizgowość
  •  szeroki wybór  wzorów

FAQ

Czy wykładzina PCV nadaje się na balkon?

Wykładzina PCV to bardzo trwały i odporny na uszkodzenia materiał, który bardzo dobrze sprawdzi się na balkonie i tarasie. Wszystko dlatego, że jest niedroga, nie odkształca się i nie wchłania wilgoci.

Czy wykładzina PCV nadaje się na ogrzewanie podłogowe?

Niewielka grubość wykładziny PCV sprawia, że bardzo szybko się ona nagrzewa. Stąd też jest to rozwiązanie polecane na ogrzewanie podłogowe.Czy można położyć wykładzinę PCV na panele?

Przed przystąpieniem do układania wykładziny PCV należy usunąć starą posadzkę. Położenie jej bezpośrednio na starych panelach jest sporym błędem.

Jaka wykładzina na ogrzewanie podłogowe?

W przypadku ogrzewania podłogowego równie dobrze sprawdzi się wykładzina z włókien syntetycznych, jak i naturalnych. Warto pamiętać jedynie, że im większa jej grubość, tym trudniejszy ruch ciepła.

Jak dobrze położyć wykładziny PCV?

Sposób montażu ma wpływ na komfort późniejszego użytkowania wykładzin. Aby położyć ją w odpowiedni sposób, należy zrolować ją, posmarować klejem podłoże i położyć na nim wykładzinę.

Jak położyć wykładzinę PCV na ścianie?

Montaż wykładziny PCV na ścianie polega na przyklejaniu jej arkuszy całą powierzchnią do ściany, która została wcześniej odpowiednio przygotowana. Do klejenia na ścianach należy stosować kleje akrylowe charakteryzujące się podwyższonymi parametrami. Przyklejając narożniki i listwy montażowe warto korzystać z klejów kontaktowych.