Cennik sufitów podwieszanych z taśmą LED

Sufit podwieszany LED jest zazwyczaj wykonywany z lekkich płyt gipsowo-kartonowych, które montowane są na profilach z aluminium. Stanowi on efektowną dekorację pomieszczenia, a dodatkowo jest niezwykle praktyczny. Dzięki niemu można optycznie zmniejszyć zbyt wysokie wnętrze, a także zakryć niedoskonałości powierzchni. Jest to również dodatkowa warstwa izolacji akustycznej i cieplnej. Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile kosztuje sufit podwieszany z taśmą LED, to przejdź poniżej.

Spis treści

Sufit podwieszany LED cena w 2023

Cena sufitu podwieszanego z taśmą LED zależy w dużej mierze od rodzaju konstrukcji oraz zastosowanych materiałów. Za montaż samego sufitu podwieszanego na stelażu jednopoziomowym trzeba zapłacić około 110-130 zł/m2. Za zamontowanie taśmy LED RGB (wielokolorowej) od 39-45 zł/mb. Montaż taśmy jednokolorowej to koszt 27-32 zł /mb.

Najniższy, średni i najwyższy koszt za montaż sufitu podwieszanego z taśmą LED odnotowany w Polsce

Netto (zł/m2)Brutto (zł/m2)
Najniższa cena110135.3
Średnia cena120147.6
Najwyższa cena130159.9

Ile kosztuje montaż sufitu podwieszanego z taśmą LED w największych miastach w Polsce

MiastoCena Netto (zł/m2)Cena Brutto (zł/m2)
Białystok110135.3
Bydgoszcz120147.6
Gdańsk130159.9
Gorzów Wielkopolski110135.3
Katowice130159.9
Kielce120147.6
Kraków130159.9
Lublin120147.6
Łódź130159.9
Olsztyn110135.3
Opole110135.3
Poznań130159.9
Rzeszów120147.6
Szczecin130159.9
Toruń120147.6
Warszawa130159.9
Wrocław130159.9
Zielona Góra110135.3

Ceny przedstawione w tabeli są szacunkowymi kosztami za montaż sufitu podwieszanego z taśmą LED na podstawie ofert znalezionych w internecie. Nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego. Mogą one różnić się w zależności od wielu czynników takich jak lokalne warunki rynkowe.

Jak wygląda proces montażu sufitów podwieszanych z taśmą LED krok po kroku

 • Zmierzenie i oznaczenie sufitu – określenie miejsca montażu sufitu i taśmy LED.
 • Montaż stelaża – konstrukcja, na której zostanie zamocowany sufit.
 • Przygotowanie taśmy LED – taśmę należy przygotować zgodnie z instrukcjami producenta, zwracając uwagę na właściwe podłączenie.
 • Montaż taśmy LED – taśma jest montowana w wybranych miejscach na stelażu.
 • Montaż płyt sufitowych – płyty sufitowe są montowane na stelażu, z zachowaniem szczelin dla taśmy LED.
 • Podłączenie zasilania – po zakończeniu montażu, taśma LED jest podłączana do zasilania.
 • Test działania – po podłączeniu zasilania, testujemy działanie taśmy LED, upewniając się, że wszystko działa poprawnie.

Jakie są rodzaje sufitów podwieszanych?

Sufity podwieszane LED wykonywane są wielu różnych materiałów, jednak największą popularnością cieszą się konstrukcje karton-gips. Dostępne są także płyty mineralne miękkie i twarde, drewniane czy metalowe. Ważnym elementem jest również stelaż, który może być wykonany z aluminium, drewna, tworzywa. Oczywiście sufit może posiadać dekoracyjną formę, a wszystko zależy od indywidualnych preferencji.

Do najpopularniejszych rozwiązań można zaliczyć:

 • Sufit podwieszany z płyt karton-gips – jest nie tylko atrakcyjny pod względem wizualnym, ale także trwały. W większości przypadków jest montowany na metalowych profilach.
 • Sufit podwieszany kasetonowy – niepodważalnym atutem jest prosty i bezproblemowy montaż. Konstrukcja składa się z elementów panelowych oraz profili aluminiowych. Uchodzi ona za nieprzeciętnie wytrzymałą.
 • Sufit podwieszany panelowy – wykonuje się go z profili metalowych oraz paneli sufitowych (z PCV, drewna, metalu). Wielkim plusem jest nieskomplikowany system mocowania elementów. 
 • Sufit podwieszany napinany – najczęściej jest on montowany w sporych pomieszczeniach. Konstrukcja składa się foliowych płacht, które napinane są za pomocą specjalnych napinaczy.

FAQ

Ile kosztuje sufit podwieszany LED?

Za sufit podwieszany LED trzeba zapłacić więcej ze względu na konieczność podłączenia oświetlenia. Uśredniony koszt usługi wynosi 70-110 zł/mb. Należy zaznaczyć, że jest to cena robocizny. Niezbędny jest zakup potrzebnych materiałów.

Ile kosztuje sufit podwieszany z ociepleniem?

Sufit podwieszany LED może stanowić także izolację termiczną. Za ocieplenie trzeba zapłacić około 25-30 zł/m2 plus koszt materiałów izolacyjnych.

Jak zamontować listwy LED na suficie?

Diody LED mogą zostać zamocowane do sufitu za pomocą szpachli wciśniętej w tylne części elementów. Alternatywą jest mocowanie przy użyciu opasek kablowych. Przezroczyste opaski zaciskowe chronią przed przerywaniem mocy świetlnej.

Ile materiału na m2 sufitu podwieszanego?

Powierzchnia płyt g-k odpowiada powierzchni sufitu, jednak zaleca się zakup materiału z około 10-15 zapasu. Na każdy metr kwadratowy przypada około 3 m.b. profili CD; 2,5 szt. złącza profili; 1,5 szt. zawiesia. Potrzebne są także kołki mocujące, wkręty, masa szpachlowa, taśma.