Cennik-ocieplenia-i-wyciszenia-sufitu-podwieszanego

Cennik ocieplenia i wyciszenia sufitu podwieszanego – porady, ceny

Sufit podwieszany jest rozwiązaniem, które coraz częściej spotyka się w nowoczesnych domach i mieszkaniach. Znacząco wpływa on na estetykę wnętrza, dodając mu elegancji i nowoczesności. Ma także wiele innych zalet, które sprawiają, że warto się dowiedzieć, ile kosztuje ocieplenie i wyciszenie sufitu podwieszanego.

Spis treści

Ocieplenie i wyciszenie sufitu podwieszanego cena w 2022

Koszt ocieplenia sufitu dotyczy zastosowania wełny mineralnej i folii izolacyjnej. Za ocieplenie i wyciszenie sufitu podwieszanego trzeba zapłacić średnio 33-50 zł/m².

Jakie są zalety sufitu podwieszanego?

Lista zalet sufitu podwieszanego jest bardzo długa, toteż cieszy się on w ostatnich latach ogromnym zainteresowaniem. Do głównych zalet tego typu sufitu należą:

  •  ciekawy efekt dekoracyjny
  •  możliwość montażu efektownego oświetlenia sufitowego
  •  możliwość zamaskowania krzywego sufitu oraz przewodów instalacyjnych
  •  znaczne wyciszenie sufitu
  •  ograniczenie zużycia energii cieplnej

FAQ

Jak wyciszyć sufit podwieszany?

Jeśli chodzi o wyciszenie sufitu, to w obecnych czasach najczęściej stosuje się wełnę mineralną, która wykazuje doskonałe właściwości akustyczne. Dodatkowo pełni ona rolę izolacji termicznej mieszkania, pozwalając na spore oszczędności na ogrzewaniu.

Czym wypełnić sufit podwieszany?

Jeśli zastosowanie wyłącznie płyt gipsowo-kartonowych nie daje zadowalających efektów, sufit podwieszany można wypełnić również wkładami, styropianem bądź też matami akustycznymi. Wyłożenie sufitu materiałami dźwiękoszczelnymi doskonale tłumi hałas.

Co jest potrzebne do wykonania sufitu podwieszanego?

Do wykonania sufitu podwieszanego bezwzględnie potrzebne są profile, wieszaki, wkręty sufitowe, kołki rozporowe szpachelka i masa szpachlowa, poziomica i płyty gipsowo-kartonowe.

Ile kosztuje stelaż do sufitu podwieszanego?

Jeśli chodzi o cenę robocizny za wykonanie stelażu jednopoziomowego, to mieści się ona w przedziale 100 – 120 zł za metr kwadratowy. W suficie  wielopoziomowym koszty wzrastają o kilkadziesiąt złotych za metr.

Jaki stelaż na sufit podwieszany?

W przypadku sufitu podwieszanego najpopularniejszym rodzajem stelaża jest dwupoziomowy ruszt krzyżowy. Pozwala on na większe obniżenie sklepienia, a jednocześnie – ukrycie nad nim instalacji bądź też materiałów izolacyjnych.

Co ile wkręty na sufit podwieszany?

W przypadku sufitu wykonanego z płyt gipsowo-kartonowych wykorzystuje się wkręty typu TN. Rozmieszcza się je maksymalnie w odstępach co 15 cm.