Cennik żaluzji antywłamaniowych – zalety, porady, ceny

 Będąc na etapie budowy domu lub wyboru mieszkania trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim bezpieczeństwo wszystkich domowników. W celu zapewnienia go, można zdecydować się na montaż żaluzji antywłamaniowych. W tym przypadku warto jednak przygotować się na całkiem spore wydatki. Ile kosztują żaluzje antywłamaniowe?

Spis treści

Żaluzje antywłamaniowe cena w 2023

Osoby zdecydowane na montaż żaluzji antywłamaniowych muszą liczyć się z wydatkiem rzędu 200 – 650 zł / m2, jeśli chodzi o rolety klasy RC1. Za żaluzje antywłamaniowe klasy RC2 trzeba z kolei zapłacić 1250 – 2100 zł. 

Jakie są zalety żaluzji antywłamaniowych?

 Żaluzje antywłamaniowe montuje się na zewnątrz budynku. Charakteryzują się one trwałą konstrukcją, która gwarantuje im z dużą wytrzymałość. Żaluzje antywłamaniowe składają się z: 

 • kaset
 • szyn
 • systemu sterującego
 • prowadnic
 •  profili

Żaluzje antywłamaniowe najczęściej wykonuje się z aluminium, PCV bądź też drewna. Z racji tego, że niektóre modele instaluje się już na etapie budowy domu, warto odpowiednio wcześnie podjąć decyzję o ich zakupie.

 Oto główne zalety żaluzji antywłamaniowych:

 • blokowanie hałasu docierającego z zewnątrz
 • zapewnienie domownikom prywatności i bezpieczeństwa
 • ochrona przeciwsłoneczna
 • łatwa obsługa
 • wysoka trwałość
 • energooszczędność

FAQ

Czy żaluzje antywłamaniowe są skuteczne?

Żaluzje antywłamaniowe stanowią bardzo skuteczną ochronę przed włamaniem i zabezpieczają wnętrze domu przed kradzieżą cennych przedmiotów. Opuszczony pancerz rolety jest praktycznie niemożliwy do podniesienia przez osobę z nieuczciwymi zamiarami.

Czy żaluzje antywłamaniowe wyciszają?

Żaluzje antywłamaniowe zapewniają pomieszczeniom dodatkową izolację akustyczną. Ma to ogromne znaczenie w przypadku domów położonych w hałaśliwej okolicy. Warunkiem jest dobre wymierzenie oraz profesjonalny montaż żaluzji.

Czy rolety antywłamaniowe chronią przed zimnem?

Rolety antywłamaniowe o wiele lepiej chronią przed zimnem rolety fasadowe. Okna to takie miejsca, które zazwyczaj generują największe straty ciepła w budynku – rolety mogą niwelować napływ zimnego powietrza z zewnątrz.

Jak uszczelnić żaluzje zewnętrzne?

Bardzo ważnym etapem montażu rolet jest zadbanie o ich uszczelnienie przy styku z nadprożem bądź też elewacją. Dzięki temu można uniknąć powstawania mostków termicznych, a jednocześnie zachować dobrą izolacyjność rolet. W celu ich uszczelnienia można użyć poliuretanowej pianki montażowej.

Jak konserwować żaluzje zewnętrzne?

W przypadku niewielkich zabrudzeń wystarczy żaluzje zewnętrzne przetrzeć przy pomocy wilgotnej, miękkiej szmatki z dodatkiem niewielkiej ilości delikatnego środka czyszczącego. Podczas mycia żaluzji bezwzględnie warto unikać silnych detergentów oraz szorstkich czyścików, które mogą uszkodzić powierzchnię rolet.