Cennik żaluzji aluminiowych – zalety, porady

Wydawać by się mogło, że żaluzje aluminiowe czasy swojej świetności dawno już mają za sobą. Tymczasem ich właściwości powstrzymywania ciepła i słońca sprawiają, że w ostatnich miesiącach stają się rozwiązaniem coraz bardziej popularnym. Na rynku dostępna jest bardzo bogata oferta żaluzji aluminiowych, które charakteryzują się bardzo atrakcyjnym designem. Ile kosztują żaluzje aluminiowe?

Spis treści

Żaluzje aluminiowe cena w 2023

Chcąc zamontować żaluzje aluminiowe musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 152 – 165 zł za sztukę. Oznacza to, że montaż żaluzji na pięciu oknach będzie nas kosztował 760 – 830 zł.

Jakie są zalety żaluzji aluminiowych?

Nie bez powodu żaluzje aluminiowe w ostatnich miesiącach cieszą się coraz większą popularnością. W porównaniu do rolet zewnętrznych i wewnętrznych są one o wiele tańszym rozwiązaniem, jednak w niczym nie ustępują im pod względem funkcjonalności.

Oto główne zalety żaluzji aluminiowych:

  •  łatwość utrzymania w czystości – do pielęgnacji żaluzji aluminiowych wystarczy wilgotna ściereczka z dodatkiem delikatnego detergentu. Regularne czyszczenie sprawia, że żaluzjei wciąż będą prezentować się jak nowe
  •  bogactwo wzorów i kolorów – na rynku dostępnych jest bardzo wiele rodzajów żaluzji aluminiowych, także tych, które swoim wyglądem imitują naturalne drewno.
  •  niska cena –  żaluzje aluminiowe charakteryzują się wyjątkowo niską ceną w porównaniu do innych systemów okiennych
  •  możliwość swobodnej regulacji – listki żaluzji w każdym momencie można ustawić tak, by wpuścić do pokoju dokładnie tyle światła, ile potrzeba.
  •  wysoka jakość materiałów – nowoczesne żaluzje aluminiowe produkuje się z najwyższej jakości materiałów, co gwarantuje ich trwałość i wytrzymałość

FAQ

Jak wyprostować żaluzje aluminiowe?

Prasowanie żaluzji aluminiowych żelazkiem natychmiast przywróci im perfekcyjny wygląd. W celu zapewnienia ochrony listkom żaluzji można pomiędzy nimi a powierzchnią żelazka ułożyć suchy ręcznik.

Jak ustawić żaluzje?

Po ustawieniu żaluzji na pożądaną wysokość, trzeba ją zablokować. Blokowanie żaluzji odbywa się zazwyczaj poprzez pociągnięcie sznurka w kierunku zewnętrznym. Aby odblokować mechanizm, wystarczy pociągnąć żaluzę do góry.

Jak zawiesić żaluzje?

Załączone do zestawu haczyki umożliwiają ukośne montowanie żaluzji. Celem montażu należy zaopatrzyć się w śruby  i kołki dopasowane do powierzchni montażu.

Jak się mierzy żaluzje?

 Aby dokonać pomiaru żaluzji trzeba dokonać pomiaru szerokości całkowitej oraz wysokości całkowitej w świetle szyby. Pod uwagę trzeba wziąć także wymiary uszczelek przyszybowych. Aby uzyskać wiarygodne pomiary, najlepiej pobrać jest je co najmniej w dwóch punktach, zarówno jeśli chodzi o szerokość, jak i wysokość.

Jak dbać o żaluzje?

 Pielęgnacja żaluzji odbywa się wyłącznie na sucho poprzez regularne ścieranie z nich kurzu. Można również spróbować wyczyścić je pomocy myjki ciśnieniowej, jednak trzeba zadbać o wyjątkowo delikatny strumień wody.