Cennik żaluzji materiałowych – zalety, porady, ceny

Żaluzje materiałowe niezmiennie od wielu lat są bardzo popularne. Uznaje się je za rozwiązanie nie tylko wysoce funkcjonalne, ale jednocześnie praktyczne i uniwersalne. Dzięki temu, że występują w wielu wzorach i kolorach, bez żadnego problemu można dobrać je do osobistych preferencji oraz wystroju pomieszczenia. Ile kosztują żaluzje materiałowe?

Spis treści

Żaluzje materiałowe cena w 2023

Chcąc zamontować żaluzje materiałowe musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 70 – 80 zł za sztukę. Oczywiście, im większy rozmiar żaluzji, tym bardziej wzrasta ich cena. Montaż żaluzji na trzech oknach to wydatek minimum 210 – 240 zł.

Najniższy, średni i najwyższy koszt za żaluzje materiałowe odnotowany w Polsce

Cena Netto (zł)Cena Brutto (zł)
Najniższa70.0086.10
Średnia75.0092.25
Najwyższa80.0098.40

Ile kosztuje żaluzje materiałowe w największych miastach w Polsce

MiastoCena Netto (zł)Cena Brutto (zł)
Białystok71.0087.33
Bydgoszcz73.0089.79
Gdańsk78.0095.94
Gorzów Wielkopolski72.0088.56
Katowice77.0094.71
Kielce74.0091.02
Kraków79.0097.17
Lublin72.5089.18
Łódź74.5091.64
Olsztyn73.5090.41
Opole73.5090.41
Poznań77.5095.33
Rzeszów71.5087.95
Szczecin76.5094.10
Toruń74.0091.02
Warszawa80.0098.40
Wrocław78.5096.57
Zielona Góra70.0086.10

Ceny przedstawione w tabeli są szacunkowymi kosztami za żaluzje materiałowe na podstawie ofert znalezionych w internecie. Nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego. Mogą one różnić się w zależności od wielu czynników takich jak lokalne warunki rynkowe.

Jak wygląda proces montażu żaluzji materiałowych krok po kroku?

 • Rozpocznij od precyzyjnego pomiaru okna lub otworu, w którym mają być zamontowane żaluzje.
 • Zamów żaluzje materiałowe na podstawie tych wymiarów. Zwróć szczególną uwagę na wymiary, aby żaluzje idealnie pasowały do okna.
 • Po otrzymaniu żaluzji, sprawdź czy wszystkie elementy są w komplecie i w dobrym stanie.
 • Przygotuj uchwyty montażowe, które będą służyły do zamocowania żaluzji na ramie okna.
 • Zamocuj uchwyty do ramy okna za pomocą śrub lub innych odpowiednich mocowań.
 • Następnie, umieść żaluzje materiałowe w uchwytach. Powinny one bez problemu pasować, jeżeli zostały poprawnie wymierzone.
 • Po zamocowaniu żaluzji, upewnij się, że swobodnie się poruszają. Pociągnij za sznurek lub łańcuszek, aby sprawdzić działanie mechanizmu otwierania i zamykania.
 • Jeżeli wszystko działa prawidłowo, proces montażu jest zakończony.

Jakie są zalety żaluzji materiałowych?

Żaluzje materiałowe posiadają wiele zalet, o których z pewnością warto dowiedzieć się nieco więcej. Osoby, które stawiają na sprawdzone rozwiązania, na pewno będą z nich zadowolone. Żaluzje materiałowe mogą pochwalić się nie tylko estetycznym wyglądem, ale również doskonałymi parametrami użytkowymi.  Do ich głównych zalet zaliczają się:

 •  podwyższona trwałość
 •  wysoka wytrzymałość na działanie czynników zewnętrznych
 •  odporność na promieniowanie UV
 •  niska podatność na uszkodzenia
 •  niezawodny mechanizm
 •  szeroki wybór modeli
 •  zróżnicowana gama kolorystyczna
 •  możliwość produkcji na wymiar
 •  prosty montaż
 •  bezproblemowe czyszczenie
 •  wyjątkowo korzystna cena

FAQ

Jak zmierzyć żaluzje materiałowe?

Aby móc w odpowiedni sposób określić rozmiar potrzebnych rolet, trzeba zacząć od zmierzenia szerokości wnęki okiennej. Do uzyskanego wyniku należy dodać nawet 20 cm.  Podobnie wygląda wykonanie pomiaru pionowego – z tym, że do otrzymanej wartości należy dodać około 10 cm.

Czy rolety materiałowe można przycinać?

Jeśli rolety materiałowe są zbyt długie, bez żadnego problemu można je przyciąć. Warto jednak zabezpieczyć ich wolny brzeg, aby uniknąć strzępienia się materiału.

Czy rolety materiałowe dobrze zaciemniają?

Wysokiej jakości rolety materiałowe znacznie ograniczają dostęp światła słonecznego do pomieszczenia, pozwalając na częściowe bądź całkowite jego zaciemnienie. Znacznie zwiększa to komfort nocnego wypoczynku.

Czy rolety materiałowe są modne?

Rolety materiałowe doskonale wpisują się w obecne trendy wnętrzarskie. W tym sezonie wyjątkowo modne są neutralne wzory, takie jak beże czy brązy.

Co lepsze – zasłony czy rolety?

Pomimo tego że zasłony umożliwiają stworzenie bardzo efektownych aranżacji okiennych, rolety są jednak o wiele bardziej praktyczne. Także i one umożliwiają stworzenie ciepłego, domowego klimatu w pomieszczeniu,  a zarazem o wiele łatwiej utrzymać je w czystości.

Jakie zasłony do rolet?

Decydując się na powieszenie zasłon przy roletach trzeba pamiętać o tym, by stanowiły one ich przeciwieństwo. Oznacza to, że w przypadku lekkich rolet można zdecydować się na grube, okazałe zasłony. Jeśli jednak rolety są dość masywne, dobrym wyborem będą lekkie firanki.