Cennik montażu kabiny prysznicowej – ceny, rodzaje, porady

Kabina prysznicowa jest elementem wyposażenia łazienki, bez którego większość osób nie wyobraża sobie codziennej troski o higienę. Przed wyborem konkretnej kabiny warto zapoznać się dokładnie z jej parametrami: rodzajem, wielkością czy też materiałem wykonania. Wiedząc już, który model kabiny najlepiej sprawdzi się w konkretnym pomieszczeniu, warto zainteresować się również, ile kosztuje montaż kabiny prysznicowej.

Spis treści

Montaż kabiny prysznicowej cena w 2023

Za montaż kabiny prysznicowej zależności od regionu zapłacimy od 300 do 400 zł/szt. Jeśli w łazience stoi stara kabina, do kosztów prac należy doliczyć również jej demontaż, którego cena mieści się w zakresie 80-120 zł. 

Rodzaje kabin prysznicowych

Jeśli chodzi o kabiny prysznicowe, to można podzielić je według kilku kryteriów. Segregując kabiny według ich kształtu można wyróżnić:

  • kabiny zaokrąglone
  • kabiny kwadratowe 
  • kabiny prostokątne

Biorąc pod uwagę sposób montażu kabiny można podzielić na:

  • kabiny narożne 
  • kabiny wnękowe
  • kabiny wolnostojące

Kabiny dzielą się także według głębokości brodzika na:

  • kabiny z płaskim brodzikiem
  • kabiny z głębokim brodzikiem 
  • kabiny bezbrodzikowe typu walk in

FAQ

Jak długo montuje się kabinę prysznicową?

Przy przestrzeganiu wskazówek zamieszczonych w instrukcji obsługi przez producenta danej kabiny, sam montaż nie powinien trwać dłużej niż 90 minut.

Kto montuje kabiny prysznicowe?

Z racji tego, że nieprawidłowo zamontowane kabiny prysznicowe mogą sprawiać poważne problemy przy późniejszym użytkowaniu, ich montaż najlepiej jest powierzyć hydraulikowi, który dysponuje doświadczeniem, wiedzą i sprzętem.

Ile kosztuje kabina prysznicowa?

Cena kabiny zależna jest od materiału, z jakiego została ona wykonana. Cena kabiny z tworzywa sztucznego zazwyczaj mieści się w zakresie 250 – 350 zł. Ceny modeli ze szkła hartowanego rozpoczynają się od 1000 zł.

Jaki odpływ do kabiny bez brodzika?

W kabinach bezbrodzikowych stosuje się montowane w podłodze odpływy liniowe. W takim przypadku powierzchnia mokrej strefy w kabinie znajduje się na tym samym poziomie co podłoga łazienki i zazwyczaj wyłożona jest płytkami ceramicznymi. 

Czym zabezpieczyć ścianki prysznicowe?

Aby na ściankach kabin prysznicowych nie pojawiały się nieestetyczne i irytujące osady, można zabezpieczyć je przy pomocy odpowiednich impregnatów.

Czym uszczelnić kabinę prysznicową i brodzik?

Do uszczelniania brodzika i kabiny prysznicowej, które narażone są na przeciekanie, najczęściej stosuje się wysokojakościowy silikon sanitarny. W celu uszczelniania można wykorzystać również specjalną taśmę, a nawet piankę montażową. 

Czy kabinę prysznicową trzeba uszczelnić?

Każda kabina prysznicowa we wszystkich miejscach, w których łączy się z brodzikiem i ścianami, musi zostać odpowiednio zabezpieczona. Materiały do uszczelnienia aplikuje się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz kabiny prysznicowej.