Cennik montażu sufitu podwieszanego na poddaszu – ceny, porady

W nowoczesnych mieszkaniach i domach coraz częściej trafić można na podwieszane sufity. Są one bardzo estetycznym rozwiązaniem, pozwalającym na ukrycie pod ich powierzchnią wszystkich instalacji. Podwieszane sufity zapewniają praktycznie nieskończone możliwości aranżacyjne i doskonale sprawdzają się we wszystkich typach pomieszczeń. Warto wiedzieć, ile kosztuje montaż sufitu podwieszanego na poddaszu.

Spis treści

Montaż sufitu podwieszanego na poddaszu cena w 2023

Chcę zapłacić za wykonanie podwieszanego sufitu na poddaszu trzeba przygotować się na wydatek rzędu 115 – 134 zł/m². W przypadku sufitu o nietypowym kształcie koszty prac będą większe i zamkną się w przedziale 165 – 200 zł/m².

montażu sufitu podwieszanego cena

Jakie są rodzaje sufitów podwieszanych?

Osoby chętne na montaż sufitu podwieszanego na poddaszu muszą pamiętać o tym, że mają naprawdę spory wybór, jeśli chodzi o jego rodzaj. Sufity podwieszane dzielą się na:

  •  sufit z płyt gipsowych
  •  sufit podwieszany kasetonowy
  •  sufit podwieszany panelowy
  •  sufit podwieszany napinany

FAQ

Jaki stelaż na sufit podwieszany?

W przypadku sufitu podwieszanego najczęściej wykorzystuje się ruszt dwupoziomowy krzyżowy. Sprawdza się on wszędzie tam, gdzie występuje potrzeba dużego obniżenia sufitu, a także ukrycia pod okładziną materiału izolacyjnego bądź też instalacji.

Co ile wkręty na sufit podwieszany?

Do montażu płyt gipsowo-kartonowych wykorzystuje się wkręty typu TN. Należy rozmieszczać je w odstępach maksymalnie co 15 cm.

Jaki ciężar można powiesić na suficie podwieszanym?

Do sufitu podwieszanego wykonanego z płyt gipsowo-kartonowych można zamocować obciążenie, którego waga nie przekracza 6 kilogramów na metr bieżący powierzchni sufitu.

Czy sufit podwieszany może spaść?

Sufit podwieszany z pewnością nie spadnie, jeśli cała konstrukcja została wykonana prawidłowo i zgodnie z zasadami sztuki.

Jak zrobić sufit podwieszany, żeby nie pękał?

Szczególnie newralgicznym miejscem jest połączenie sufitu ze ścianą murowaną. W tym miejscu warto wykonać wzmocnione połączenie z wykorzystaniem specjalnej taśmy i wykończyć je akrylem.

Czy sufit podwieszany pracuje?

Sufit podwieszany jest konstrukcją, która nieustannie pracuje, dlatego w trakcie jej tworzenia warto pamiętać o tym, by nie była zbyt szczelna. Przy montażu profili i płyt należy pozostawić nieco luzu.

Jak zrobić sufit podwieszany z LED?

Oświetlenie sufitu podwieszanego przy pomocy LED nie jest zbyt trudne. Wystarczy rozłożyć taśmę LED w odpowiednich miejscach, a następnie przymocować ją taśmą klejącą. Profile LED można zamocować także przy użyciu wkrętów.