Ile kosztuje ogrodzenie gabionowe?

Ogrodzenie gabionowe wyróżnia się niepowtarzalną estetyką, która jest bardzo nowoczesna. Ogrodzenie gabionowe jest trwałe, solidne, funkcjonalne i nie wymaga impregnacji jaką potrzebują ogrodzenia drewniane. Na ogrodzenie gabionowe składa się specjalny stelaż siatkowy wypełniony wybranym kruszywem. Do wyboru są różne materiały skalne, przetworzone elementy szklane, beton lub cegły. Ile kosztuje ogrodzenie gabionowe?

Spis treści

Ogrodzenie gabionowe cena w 2023

Ogrodzenie gabionowe wypełnione wybranym kruszywem przez producenta kosztuje około 350 – 550 zł/mb. Jeśli do wypełnienia gabionu zostaną wykorzystane materiały z recyklingu lub pozostałości po rozbiórce lub remoncie to koszt wyniesie w granicach 200 – 350 zł/mb. Za wykonanie 150 metrów bieżących ogrodzenia gabionowego z gotowym wypełnieniem trzeba zapłacić kwoty rzędu 52 500 – 82 500 zł. Za ogrodzenie gabionowe o długości 150 metrów z odzyskanym i przetworzonym wypełnieniem należy zapłacić w granicach 30 000 – 52 500 zł.

Kiedy warto wybrać ogrodzenie gabionowe?

Bardzo prosta konstrukcja ogrodzenia gabionowego oraz jego właściwości wysoce dźwiękoszczelne sprawiają, że jest to świetne rozwiązanie w najróżniejszych miejscach. 

  • Ruchliwa ulica – ogrodzenia gabionowe charakteryzują się wysoką dźwiękoszczelnością. Fale dźwiękowe zostają bowiem całkowicie rozproszone przez wypełnienie gabionu i dzięki temu nawet ruchliwa ulica nie powoduje dużego hałasu w domu i ogrodzie. 
  • Strefy w ogrodzie – ogrodzenie gabionowe doskonale nadaje się jako forma wygrodzenia osobnych stref w ogrodzie. Za jego pomocą można odgrodzić śmietniki, których widok nie będzie więcej przeszkadzał domownikom lub wydzielić strefę do grillowania, aby zapachy i hałasy nie dominowały całej przestrzeni w ogrodzie.
  • Mury oporowe – ogrodzenia gabionowe doskonale sprawdzają się jako murki oporowe na terenach o zróżnicowanym poziomie. Dzięki prostej konstrukcji zapewniającej dużą wytrzymałość ziemia znajdująca się na wyższym poziomie nie będzie się osuwać w niekontrolowany sposób. 
  • Podstawa mebli – gabiony z wypełnieniem mogą sprawdzić się jako podstawa ławki lub stołu piknikowego w ogrodzie. Poza stabilnością gabiony zapewnią ciekawy efekt wizualny.

FAQ

Ile kosztuje ogrodzenie gabionowe?

Za metr bieżący ogrodzenia gabionowego trzeba zapłacić około 200 – 550 zł. Cena uzależniona jest od rodzaju i pochodzenia wypełnienia koszy gabionowych. 

Czy gabiony rdzewieją?

Siatki gabionowe produkowane są z materiałów o różnej jakości. Aby mieć pewność trwałości zastosowanego materiału nie należy kierować się wyłącznie najniższą ceną wykonania. Pojawienie się rdzy na koszach gabionowych może powodować również nieestetyczne odbarwianie się wypełnienia.

Ile kamienia mieści się w gabionie?

Aby policzyć ile kamienia zmieści się w naszym gabionie należy zastosować działanie 1,8 x m³. Uzyskaną wartość w tonach należy zaokrąglać w górę. Ostateczną ilość kamienia warto również konsultować z profesjonalnymi doradcami i producentami ogrodzeń gabionowych.