Ile kosztuje ogrodzenie panelowe?

Ogrodzenia panelowe świetnie nadają się zarówno do domów jednorodzinnych, jak i przestrzeni przemysłowych oraz publicznych. Panele to nowoczesne rozwiązanie o prostej formie oraz estetyce. Wykonanie specjalnej podmurówki zwiększa stabilność całego ogrodzenia. Ogrodzenie panelowe jest solidniejsze i trwalsze od ogrodzenia z siatki. Ile kosztuje ogrodzenie panelowe?

Spis treści

Ogrodzenie panelowe cena w 2023

Koszt zakupu jednego panelu ogrodzeniowego o wymiarze 1,23 x 2,5 m to około 70 – 110 zł. Profesjonalny montaż ogrodzenia panelowego kosztuje w granicach 50 – 60 zł/mb. Za zamontowanie ogrodzenia panelowe wraz z wykonaniem odpowiedniej podmurówki trzeba zapłacić 60 – 70 zł/mb. Za wykonanie ogrodzenia panelowego o długości 150 m trzeba więc zapłacić w granicach 19 500 – 27 000 zł.

Jakie są rodzaje paneli do ogrodzenia?

Ogrodzenie panelowe składa się z elementów, które zostały ze sobą trwale połączone. Panele występują w różnych rodzajach i każdy może dokonać wyboru ogrodzenia, które będzie spełniało wszystkie oczekiwania.

  • Panele 2D – panele o najprostszej formie składające się z równomiernych drutów połączonych w taki sposób, że tworzą jednakowe oczka. Panele 2D pasują zarówno do nowoczesnych budynków utrzymanych w minimalistycznym stylu, jak i bardziej eleganckich posesji. 
  • Panele 3D – panele tego rodzaju posiadają widoczne przetłoczenia o kształcie litery V w górnej, środkowej oraz dolnej części. Dzięki temu sprawiają wrażenie trójwymiarowych. W porównaniu z panelami 2D wydają się lżejsze i znacznie delikatniejsze.
  • Panele ocynkowane – posiadają specjalną powłokę cynkową, która chroni stalowe części paneli. Dzięki temu ogrodzenie nie ulega korozji, a ogrodzenia nie trzeba konserwować.
  • Panele malowane proszkowo – są to dodatkowo pomalowane panele ocynkowane. Farba nałożona proszkowo nie ściera się, gdyż tworzy z powłoką cynkową spójną całość. 

FAQ

Ile kosztuje ogrodzenie panelowe?

Koszt zakupu jednego panelu ogrodzeniowego o wymiarze 1,23 x 2,5 m to około 70 – 110 zł. Za zamontowanie ogrodzenia panelowe wraz z wykonaniem odpowiedniej podmurówki trzeba zapłacić 60 – 70 zł/mb. Za wykonanie ogrodzenia panelowego o długości 150 m trzeba więc zapłacić w granicach 19 500 – 27 000 zł.

Co wchodzi w skład ogrodzenia panelowego?

Do wykonania ogrodzenia panelowego niezbędne są przęsła panelowe, daszki, słupki, obejmy wraz z podkładkami i śrubami, a także łączniki oraz podmurówka. 

Ile trwa montaż ogrodzenia panelowego?

Wykonanie ogrodzenia panelowe nie jest skomplikowane i nie zabiera wiele czasu. Samodzielny montaż na dużej działce nie powinien zając więcej niż 2 do 3 dni. Jeśli wykonanie ogrodzenia panelowego zleci się profesjonalnej firmie to najprawdopodobniej zakończą wszystkie prace w ciągu jednego dnia.

Panele ogrodzeniowe 2D czy 3D?

Jedyną różnicą jaka występuje między panelami 2D i 3D są aspekty wizualne. Dlatego też wybór pomiędzy nimi to kwestia indywidualna uzależniona od gustu i charakteru aranżacji przestrzeni wokół budynku.