Cennik blachodachówki – zalety, ceny

Blachodachówka to bez wątpienia jedna z najczęściej wybieranych opcji na pokrycie dachu. Głównie ze względu na jej lekkość, która sprawdzi się w każdym typie budownictwa. Dzięki temu niepotrzebne jest dodatkowe wzmocnienie. Co więcej, to jedno z najtańszych rozwiązań. Oprócz tego blachodachówka jest dostępna w wielu wersjach kolorystycznych, a jej montaż jest dużo prostszy w porównaniu do dachówek betonowych, lub ceramicznych. Ile kosztuje blachodachówka? 

Spis treści

Blachodachówka cena w 2023

Średnia cena za 1 m2 blachodachówki waha się od 59 do 69 zł, bez względu na kolor. Zatem na dach o powierzchni 100 m2 maksymalny koszt za materiał wyniesie ok. 7000 zł. Z kolei koszt montażu jest uzależniony od rodzaju blachodachówki. Fachowiec za montaż blachodachówki weźmie ok. 85 zł/m2. 

Jakie są zalety blachodachówki?

Blachodachówka stała się niezwykle popularnym sposobem na pokrycie dachu. Przed podjęciem decyzji warto zwrócić uwagę na jej właściwości. 

  • niska cena – zdecydowanie niższa cena od pozostałych rozwiązań np. dachówki cementowej. 
  • lekkość materiału – sprawia, że blachodachówka sprawdza się zarówno na starych konstrukcjach, jak i w nowoczesnym budownictwie. 
  • gładkość – małe pofałdowanie sprawdzają się w miejscach, gdzie zdarzają się ekstremalne warunki pogodowe np. obfite deszcze, wiatr, śnieżyca. 
  • trwałość – dobrej jakości blachówka może wytrzymać nawet 60 lat. 
  • szeroka gama kolorystyczna. 

FAQ

Ile kosztuje blachodachówka 2023? 

Koszt blachodachówki szacuje się w przedziale od 59 do 69 zł/m2. Cena ta może się różnić w zależności od miasta. W większych aglomeracjach będzie ona bliższa górnej granicy. Co więcej, na to ile zapłacimy, największy wpływ ma jakość blachodachówki (producent) i sposób montowania. 

Jaka blachodachówka najtańsza?

Najtańszym wariantem blachodachówki będzie wersja z poliestrową powłoką standard. Jednak należy pamiętać, że ten materiał będzie jednocześnie najmniej odporny na wszelkiego rodzaju czynniki zewnętrzne, w tym wilgoć i promienie UV. Na tego typu blachodachówce najszybciej zobaczymy zużycie. 

Jakie są ceny blachodachówki?

Cena blachodachówki jest uzależniona od materiału, którym jest pokryta, a także sposobu montażu. W sieci znajdziemy je już od 59 zł/m2. Warto również postawić na sprawdzonego producenta, co z pewnością wpłynie na żywotność pokrycia dachu. 

Ile kosztuje m2 blachy?

Coraz częściej jako do montażu dachu stosuje się blachę trapezową. Ponadto jest to aktualnie najtańszy rodzaj pokrycia blaszanego. Średni koszt tego materiału rozpoczyna się już od 40 zł/m2. 

Co najtaniej na dach?

Najtańszym materiałem do pokrycia dachu jest papa asfaltowa. Jednak ten surowiec sprawdzi się wyłącznie dla dachów płaskich. W przypadku spadów warto postawić na blachodachówkę. Jej cena rozpoczyna się już od 59 zł/m2, a dodatkowo jest prosta w montażu. Wykazuje również dobrą trwałość i jest odporna na silne opady śniegu, lub deszczu.