Cennik budowy ścian z betonu komórkowego

Materiałem budowlanym, często stosowanym, między innymi do budowy domów i różnych budynków, jest beton komórkowy. Materiał ten, jest chętnie wybierany przede wszystkim, ze względu na dobre właściwości izolacyjne połączone z lekkością i łatwością montażu. Dodatkowo, łatwość obróbki i szeroki wybór betonu komórkowego, czynią go cenionym na rynku produktem. Beton komórkowy ma wiele zastosowań, w tym jako materiał do budowania ścian nośnych i działowych. Ile kosztuje budowa ścian z betonu komórkowego? 

Spis treści

Budowa ścian z betonu komórkowego cena w 2023

Usługa budowania ścian o grubości 12 cm z betonu komórkowego, to koszt w granicach 35-49 zł/m2. Za budowę ściany, z betonu komórkowego o grubości 24 cm, zapłacimy 57-79 zł/m2. Za usługę wybudowania ściany o grubości 12 cm i powierzchni 10 m2, zapłacimy 350-490 zł. Za taką samą ścianę z bloczków o grubości 24 cm, zapłacimy 570-790 zł.

Jakie są wady i zalety betonu komórkowego?

Osoba decydująca się na zastosowanie betonu komórkowego w swoim projekcie, powinna znać jego podstawowe zalety i wady. 

Zalety:

  • termoizolacja – materiał ten ze względu na swoją konstrukcję, posiada wysokie właściwości termoizolacyjne, dzięki czemu budynek nie nagrzewa się zbyt mocno w lato, ale długo je utrzymuje w zimę. Ponadto, beton komórkowy jest ognioodporny. 
  • montaż – beton komórkowy, jest łatwy i szybki w montażu i obróbce, dzięki czemu domy powstające z tego materiału, wznosi się szybciej niż z innych materiałów. 

Wady:

  • akustyka – w odróżnieniu od materiałów ceramicznych, beton komórkowy posiada mniejszą izolację akustyczną. 
  • wytrzymałość – beton komórkowy, należy do materiałów kruchych, na które trzeba uważać już przy transporcie. Nie jest to również materiał, który spełni swoje zadanie w konstrukcjach o dużym nacisku. 
  • podatność na wilgoć – beton komórkowy, ma małą odporność na nasiąkanie wilgocią, która może skutkować zmniejszeniem wytrzymałości materiału oraz osłabieniem izolacyjności akustycznej. 

FAQ

Ile kosztuje m2 ściany z betonu komórkowego?

Zbudowanie ściany, z wykorzystaniem betonu komórkowego o wymiarach 24 x 24 x 60 cm, to koszt w granicach 154-170 zł/m2. Cena ta, zawiera zarówno robociznę jak i koszt niezbędnych materiału.

Ile bierze murarz za m2 muru?

Usługa murowania ścian, to koszt w granicach 63-79 zł/m2, w przypadku ścian z betonu komórkowego o szerokości 24 cm. Koszt murowania ściany, z pustaków ceramicznych o szerokości 25 cm, to 106-139 zł/m2. W przypadku ściany z silikatów o szerokości 18 cm, koszt murowania będzie wynosił 43-59 zł/m2. 

Ile kosztuje wymurowanie 1 m2 ściany?

Wymurowanie ściany z betonu komórkowego to koszt w granicach 154-170 zł/m2. Za tę samą usługę, w przypadku ściany z pustaków ceramicznych, zapłacimy 257-329 zł/m2. Natomiast wybudowanie ściany z silikatów, będzie nas kosztowało 163-195 zł/m2. Ceny te uwzględniają zarówno robociznę jak i koszt materiałów.

Ile kosztuje postawienie ściany z suporeksu?

Postawienie ściany, z betonu komórkowego Suporex, to koszt na poziomie 154-170 zł/m2. Na tą cenę, składają się koszty usługi murowania oraz uśrednione ceny bloczków z betonu komórkowego Suporex, o wymiarach 24 x 24 x 60 cm.