Cennik bloczków z betonu komórkowego

Sprawdzonym materiałem, do budowy różnego rodzaju budynków, stosowanym od wielu lat, jest beton komórkowy. Główną cechą tego materiału jest lekkość, która możliwa jest dzięki zastosowaniu komórek powietrza, we wnętrzu bloczków. Oprócz tego, beton komórkowy ma dobre właściwości izolacyjne i jest łatwy w obróbce. Ze względu na łatwość montażu, dobre właściwości i szeroką dostępność, materiał ten jest często wybierany przez budujących domy. Ile kosztują bloczki z betonu komórkowego?

Spis treści

Bloczki z betonu komórkowego cena w 2023

Decydując się na budowę, z wykorzystaniem bloczków z betonu komórkowego, powinniśmy liczyć się z kosztami na poziomie 13,6-14,9 zł/szt. Cena ta, dotyczy bloczków o gęstości 600 kg/m3, o standardowych wymiarach 590 x 240 x 240 mm. W przypadku budowy ściany o powierzchni 20 m2 z takich bloczków, koszt ich zakupu wyniesie nas 1904-2086 zł.

Jakie są rodzaje bloczków z betonu komórkowego?

Decydując się na wybór betonu komórkowego, jako materiału do budowy naszego projektu, powinniśmy znać, jego podstawowy podział ze względu na gęstość.

  • 300,350 kg/m3 – bloczki te posiadają świetne właściwości termoizolacyjne. Stosuje się je do ścian jednowarstwowych, które nie wymagają dodatkowego ocieplania.
  • 400,450,500,550,600 kg/m3 – są to najpopularniejsze odmiany tego materiału. Buduje się z nich ściany nośne wewnętrzne i zewnętrzne oraz ściany działowe. Ściany zewnętrzne wymagają dodatkowego ocieplenia.
  • 700,750,800 kg/m3 – odmiany te cechują się najlepszą izolacją akustyczną i stosuje się je do ścian, które tego wymagają. Najczęściej są to ściany działowe, lub nośne wewnętrzne, ale te odmiany po odpowiednim zabezpieczeniu, stosuje się również w przypadku ścian piwnic.

FAQ

Ile kosztuje beton komórkowy 24x24x59?

Decydując się na zakup bloczków z betonu komórkowego, powinniśmy przygotować się na wydatek rzędu 13,6-14,9 zł/szt. Są to uśrednione ceny bloczków, o wymiarach 24 x 24 x 59 cm i gęstości 600 kg/m3.

Ile bloczków z betonu komórkowego na m2?

Do budowy ściany, z bloczków z betonu komórkowego, będziemy potrzebować około 7 szt./m2. Ilość ta będzie wystarczająca, jeśli zastosujemy bloczki o standardowych wymiarach 24 x 24 x 60 cm. 

Co lepsze ceramika czy beton komórkowy?

Beton komórkowy to materiał o lepszych parametrach termoizolacyjnych niż ceramika. Bloczki z betonu komórkowego, są również łatwiejsze w obróbce i szybsze w montażu. Wytrzymałość obu materiałów na ściskanie jest podobna i sprawdzają się one szczególnie w domach jednorodzinnych.

Ile bloczków 24 na m2?

Budując bloczkami z betonu komórkowego, potrzebujemy 7 szt./m2 materiału. Takie zużycie dotyczy bloczków 24, o wymiarach 24 x 24 x 60 cm.

Czy warto budować z betonu komórkowego?

Beton komórkowy, dobrze sprawdza się jako materiał do budowy budynków, ze względu na dobrą termoizolacyjność, łatwość montażu i obróbki. Ponadto, materiał ten cechuje się dobrą wytrzymałością, odpornością na ogień oraz stosunkowo małą wagą. Warto zaznaczyć, że domy z tego materiału, nie nagrzewają się w lato i są mrozoodporne.