Cennik gontów bitumicznych – zalety, ceny

Gonty bitumiczne pozwalają na estetyczne i szybkie wykończenie dachu. Poprawny montaż zapewnia efekt podobny do dachówki. Materiał w formie płatów może przyjąć różnorodne wyżłobienia. Najpopularniejsze są jednak prostokąty, trapezy, sześciokąty i trójkąty. Gont dobrze radzi sobie z tłumieniem dźwięków, dlatego zapewnia komfortowe korzystanie z pomieszczeń na poddaszu. Po zapewnieniu odpowiedniego podkładu pod ten rodzaj pokrycia, wytrzymuje nawet 30 lat. Ile kosztuje gont bitumiczny? 

Spis treści

Gont bitumiczny cena w 2023

Dobrej jakości gont bitumiczny kupimy już za 60 zł/m2. Co więcej, ten zakup nie powinien nas kosztować więcej niż 70 zł /m2. Zatem materiał na pokrycie dachu o powierzchni 80 m2 wynosi ok. 4800 zł. W zależności od kąta nachylenia i ilości spadów, cena robocizny waha się w granicach od 55 do 95 zł/m2. 

Zalety gontu bitumicznego

Gont bitumiczny to jedno z najprostszych sposobów na pokrycie dachu. Jednak poza prostą konstrukcją wyróżnia go również:

  • lekki i elastyczny – ułatwia montaż pokrycia. 
  • zróżnicowany – dostępne są liczne wzory i kolory gontu bitumicznego. 
  • amortyzacja dźwięku – dobrze tłumi dźwięki, które nie docierają do pomieszczeń na poddaszu. 
  • trwałość – przy zapewnieniu odpowiedniej podstawy, nie ulega zniszczeniu pod wpływem czynników atmosferycznych. 
  • estetyka – mimo prostej konstrukcji, wyglądem przypomina dachówkę. 
  • funkcjonalność – możliwość położenia nowego gontu bitumicznego na stary (lekki materiał nie obciąża więźby dachowej). 

FAQ

Ile kosztuje położenie m2 gontu bitumicznego?

Poza ceną materiału tj. gontu należy doliczyć koszt pracy fachowca, który odpowiednio przygotuje i wykona pokrycie dachu. Cena położenia gontu bitumicznego waha się w granicach od 25 do 45 zł. Oprócz tego w zależności od ilości spadów, czy kąta nachylenia, mogą zostać naliczone dodatkowe koszty za obróbkę. 

Ile kosztuje pokrycie dachu gontem bitumicznym?

Całkowity koszt pokrycia dachu gontem bitumicznym zależy od stopnia nachylenia i liczby spadów dachu. Koszt samego materiału na dach o powierzchni 100 m2 to ok. 5800 zł. Do tego należy doliczyć pracę fachowca, co łącznie powinno wynieść ok. 8000 zł. Warto pamiętać, że ostateczna cena będzie wyliczona również na podstawie stopnia trudności w konstrukcji dachu. 

Gdzie kupić tanio gonty bitumiczne?

W trakcie wyboru gontu bitumicznego warto kierować się nie tylko ceną, lecz także jakością materiału. Praktycznym rozwiązaniem jest skorzystanie z ofert hurtowni internetowych. Na stronach dostępne są opinie poprzednich klientów, a dzięki temu możemy ocenić rzetelność firmy. Skorzystamy także z konkurencyjnych cen i Co ważne, zwykle nie musimy się martwić o dowóz materiału na miejsce budowy. 

Co lepsze gont bitumiczny, czy blachodachówka?

Wybór odpowiedniego pokrycia dachu jest uzależniony od naszych oczekiwań. Gont bitumiczny to szybkie i proste rozwiązanie, które przy okazji zapewni nam odpowiednią trwałość i estetyczny efekt końcowy. Z kolei wybór blachodówki jest bardziej zróżnicowany pod względem kolorów, kształtów i wielkości.