Cennik układania cegły klinkierowej

Cegła klinkierowa to materiał budowlany, który obecnie jest ponownie coraz częściej wykorzystywany. Materiał ten, powstaje w procesie wypalania gliny i piasku i zaliczany jest do tworzyw ceramicznych. Tego typu cegły, cechuje duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i odporność na zmienne temperatury. Cegły klinkierowe mają obecnie wiele zastosowań i możliwości aranżacyjnych, a do osiągnięcia odpowiedniego efektu, konieczne jest zatrudnienie profesjonalisty. Ile kosztuje układanie cegły klinkierowej?

Spis treści

Układanie cegły klinkierowej cena w 2023

Usługa układania cegły klinkierowej, to koszt w granicach 109-149 zł/m2. Cena ta, dotyczy usługi układania cegły klinkierowej, na wysokości maksymalnie 3 m. Za ułożenie podjazdu z cegły klinkierowej o powierzchni 20 m2, zapłacimy wykonawcy kwotę rzędu 2180-2980 zł. 

Jakie jest zastosowanie cegły klinkierowej?

Osoba, rozważająca wykorzystanie cegły klinkierowej w swoim projekcie, powinna znać podstawowe zastosowania tego materiału budowlanego.

  • elewacja – coraz częściej stosowanym rozwiązaniem, jest cegła klinkierowa w postaci elewacji domów jednorodzinnych, bloków, budynków publicznych itd. 
  • ogród – bardzo estetycznym rozwiązaniem, jest wykorzystanie cegły klinkierowej w ogrodzie w postaci chodników, alejek, tarasu czy grilla.
  • wnętrze – popularną aranżacją wnętrza, jest użycie cegły klinkierowej jako wykończenia ścian, podłóg czy nawet schodów.
  • ogrodzenie – świetnym uzupełnieniem elewacji z cegły klinkierowej, może być podjazd lub ogrodzenie wykonane z tego samego materiału.
  • pozostałe – zastosowania cegły klinkierowej, ze względu na jej wygląd, są bardzo szerokie. Materiał ten świetnie sprawdza się również w konstrukcjach kominów lub jako wykończenie balkonu.

FAQ

Ile kosztuje położenie cegły klinkierowej?

Zlecając usługę układania cegły klinkierowej, powinniśmy przygotować się na koszt w postaci 109-149 zł/m2. Cena ta dotyczy usługi układania cegły na wysokości do 3 metrów.

Ile za m2 płytki klinkierowej?

Układanie płytek klinkierowych, to usługa za którą zapłacimy profesjonaliście kwotę rzędu 49-85 zł/m2. Koszt zakupu płytek klinkierowych, to kwota na poziomie 57,6-81,6 zł/m2.

Ile kosztuje metr fugowania cegły?

Decydują się, na skorzystanie z usług profesjonalisty w zakresie fugowania cegieł, powinniśmy przygotować się na wydatek rzędu 16-49 zł/m2. 

Czym murować cegłę klinkierową?

Do murowania cegły klinkierowej, powinniśmy wybrać gotową zaprawę do cegieł klinkierowych, o odpowiednim kolorze, dostosowaną do nasiąkliwości cegieł. Koszt takiej zaprawy, to kwoty na poziomie 1,2-2,8 zł/kg.

Ile kosztuje jedna cegła klinkierowa?

Decydując się na zakup cegieł klinkierowych, powinniśmy liczyć się z kosztem na poziomie 4,4-5,3 zł/szt. Cena ta, dotyczy cegły dobrej jakości, o standardowych wymiarach 250 x 120 x 65 mm.

Ile kosztują płytki klinkierowe?

Decydując się na zakup płytek klinkierowych, powinniśmy liczyć się z kosztem w granicach 1,2-1,7 zł/szt. Koszt płytek klinkierowych, wynosi zatem 57,6-81,6 zł/m2.