Cennik ładowarki teleskopowej

Ładowarka teleskopowa należy do tak zwanych wózków widłowych specjalizowanych i ma bardzo szerokie zastosowanie zarówno w branży budowlanej, jak i rolnictwie. Ładowarki teleskopowe posiadają zmienne wysięgniki, które można stosować w zależności od potrzeb. Sprzęt nadaje się do użytkowania nawet w miejscach z ograniczoną przestrzenią, gdyż charakteryzuje go duża zwrotność. Ile kosztuje wynajem ładowarki teleskopowej?

Spis treści

Wynajem ładowarki teleskopowej cena w 2023

Za wynajęcie uniwersalnej i wielozadaniowej ładowarki teleskopowej należy zapłacić kwotę rzędu 300 – 400 zł/dzień. W przypadku wynajmowania ładowarki teleskopowej obrotowej należy liczyć się z kosztami w granicach 400 – 600 zł/dzień. Za 7 dni korzystania z wynajętej ładowarki teleskopowej należy więc zapłacić około 2100 – 2800 zł. Za tyle samo dni wynajmu ładowarki teleskopowej obrotowej trzeba zapłacić 2800 – 4200 zł.

Jakie są rodzaje ładowarek teleskopowych?

Ładowarki teleskopowe to maszyny o szeroki i bardzo uniwersalnym zastosowaniu. Sprawdzają się zarówno na gospodarstwach rolnych, jak i w branży budowlanej. Można podzielić je na dwie kategorie.

  • Ładowarki teleskopowe czołowe – jest to sprzęt o dużym udźwigu ze względu na swoją konstrukcję. Wysięgnik znajduje się z prawej strony maszyny, a na środku umiejscowiona jest nieruchoma kabina dla operatora. 
  • Ładowarki teleskopowe obrotowe – ten rodzaj maszyny posiada obrotową kabinę dla operatora dzięki specjalnej głowicy. Maszyna charakteryzuje się możliwością podnoszenia ładunku na stosunkowo duże wysokości.

Ile kosztuje ładowarka teleskopowa?

Za ładowarkę teleskopową o udźwigu do 1500 kg należy zapłacić około 105 000 zł. Ładowarka z większym udźwigiem do 2500 kg to koszt około 140 000 zł.

FAQ

Ile kosztuje wynajem ładowarki teleskopowej?

Za wynajem ładowarki teleskopowej na jeden dzień należy zapłacić około 300 – 400 zł. Wynajęcie na cały dzień ładowarki teleskopowej obrotowej to koszt w granicach 400 – 600 zł.

Ile kosztują usługi ładowarką?

Za cały tydzień pracy ładowarki teleskopowej, czyli 7 dni należy zapłacić kwotę rzędu 2100 – 2800 zł. W przypadku konieczności skorzystania z usług ładowarki teleskopowej obrotowej 7 dni będzie kosztowało 2800 – 4200 zł.

Ile kosztuje godzina pracy ładowarki z operatorem?

Za jedną godzinę pracy ładowarki teleskopowej wraz z operatorem należy zapłacić mniej więcej 120 – 140 zł. Zdecydowanie korzystniejsze jest wynajęcie ładowarki na cały dzień, za który w zależności od rodzaju maszyny należy zapłacić około 300 – 600 zł.

Jakie trzeba mieć uprawnienia na ładowarki?

Do prowadzenia i użytkowania ładowarki teleskopowej należy posiadać uprawnienia WJO. Jest to specjalny rodzaj uprawnień ze względu na kategorię, do której należą tego rodzaju ładowarki, czyli wózki widłowe specjalizowane.

Gdzie są wykorzystywane ładowarki teleskopowe?

Ładowarki teleskopowe najczęściej wykorzystywane są w budownictwie oraz rolnictwie. Jednakże ze względu na uniwersalność mogą się przydać również w ogrodnictwie i szeroko pojętym przemyśle.