Cennik wynajmu młota udarowego

Wiele etapów prac budowlanych nie może odbyć się bez użycia młota udarowego. Jest to sprzęt służący między innymi do wiercenia w kamieniu, betonie lub innej stałej powierzchni. Młoty udarowe można z powodzeniem wykorzystywać również do wkręcania ślub na przykład w stal, twarde drewno bądź różne tworzywa sztuczne. Młoty pozwalają także na dłutowanie. Ile kosztuje wynajem młota udarowego?

Spis treści

Wynajem młota udarowego cena w 2023

Za wynajęcie młota udarowego należy zapłacić kwotę rzędu 100 – 110 zł/dzień. Jeśli wynajem będzie trwał ponad tydzień to cena będzie wynosiła około 80 – 90 zł/dzień. Za 3 dni korzystania z młota udarowego będzie trzeba więc zapłacić 300 – 330 zł. Za 10 dni wynajmu kwota będzie wynosiła około 800 – 900 zł.

Jakie są rodzaje młotów udarowych?

Młoty udarowe mogą być wykorzystywane do wielu rodzajów prac budowlanych. Należy wybrać młot o właściwym przeznaczeniu, spośród wszystkich dostępnych kategorii sprzętu.

  • Młot udarowy standardowy – młoty tego rodzaju posiadają dużą moc przekraczającą nawet 1200 W. Najczęściej tłumią powstające drgania i posiadają kilka wierteł przeznaczonych do różnego rodzaju powierzchni.
  • Młot udarowo-obrotowy wyburzeniowy – rodzaj sprzętu o największej mocy. Młoty wyburzeniowe jak sama nazwa wskazuje służą do rozbiórek oraz wyburzeń. Ze względu na dużą moc minimum 1000 W oraz stosunkowo wysoką energie udaru sprzęt jest ciężki. Młoty wyburzeniowe mogą osiągać wagę nawet 7 kg. 
  • Młoto-wiertarki – sprzęt o najmniejszej mocy pomiędzy 300 – 600 W. Młoto-wiertarki świetnie sprawdzają się podczas remontów do skuwania płytek lub wiercenia w ścianach. Ze względu na znacznie mniejszą moc i zakres funkcji, młoto-wiertarki nadają się głównie do domowego użytku i nie sprawdzają się do profesjonalnego użytkowania.

Ile kosztuje młot udarowy?

Nowy młot udarowy wyburzeniowy o mocy 2650 W to koszt około 500 – 570 zł. Za młoto-wiertarkę o mocy 620 W należy zapłacić w granicach 200 – 210 zł. Młot udarowy standardowy z mocą 1250 W kosztuje około 480 – 500 zł. 

FAQ

Ile kosztuje wypożyczenie młota?

Za wynajęcie młota udarowego trzeba zapłacić kwotę w granicach 100 – 110 zł/dzień. Wynajem powyżej 7 dni kosztuje około 80 – 90 zł/dzień.

Ile kosztuje godzina wypożyczenia młota udarowego?

Za godzinę wypożyczenia młota udarowego trzeba zapłacić około 40 – 50 zł. Znacznie korzystniejsze jest wynajęcie sprzętu na cały dzień za kwotę 100 – 110 zł.

Czy Castorama wypożycza sprzęt?

W niektórych oddziałach sklepu Castorama można wypożyczyć sprzęt do określonych prac budowlano-remontowych. Najlepiej jednak skorzystać z oferty profesjonalnych firm wypożyczających wszystkie niezbędne na placach budowy i podczas remontów maszyny.

Czy młotem udarowym wywiercę dziury w ścianie?

Tak, możliwe jest wywiercenie dziur w ścianie za pomocą młota udarowego. Najlepiej do tego rodzaju pracy wybrać młoto-wiertarkę. Średnica wywierconego otworu w ścianie może mieć maksymalnie średnicę 15 mm. W przypadku wiercenia w drewnie otwór może mieć maksymalnie 30 mm średnicy.