Cennik wynajmu ładowarki czołowej

Ładowarki czołowe są niezbędne na placach budowy, gdzie odbywają się wykopy. Ładowarki czołowe służą do przenoszenia urobku na krótkich dystansach lub transportowania niektórych materiałów budowlanych. Ładowarki czołowe wykorzystywane są w budowlance oraz w rolnictwie. Ile kosztuje wynajem ładowarki czołowej?

Spis treści

Wynajem ładowarki czołowej cena w 2023

Wynajęcie ładowarki czołowej kosztuje w granicach 450 – 550 zł/dzień, jeśli sprzęt jest potrzebny dłużej niż 4 tygodnie. W przypadku wynajmu krótkoterminowego poniżej 4 tygodni należy zapłacić kwotę rzędu 550 – 650 zł/dzień. Tydzień korzystania z ładowarki czołowej będzie więc kosztował około 3850 – 4550 zł. Z kolei za 5 tygodni wynajmuj należy zapłacić 15 750 – 19 250 zł.

Jakie są rodzaje ładowarek czołowych?

Ładowarki można podzielić ze względu na rodzaj podwozia lub wysięgnika. Wybór odpowiedniej ładowarki czołowej zależy od rodzaju prac, terenu i potrzeb inwestora.

  • Ładowarki kołowe – ten rodzaj maszyny nadaje się na tereny z trudną glebą. Ładowarki kołowe posiadają łyżki z przodu i charakteryzują się dużą zwrotnością. Podwozie ładowarki gwarantuje stabilność, lecz niestety zakres ruchu wysięgnika jest nieco ograniczony i umożliwia tylko jeden tor ruchu. Ładowarki kołowe nadają się nawet do użytku w pomieszczeniach, takich jak magazyny lub stodoły.
  • Ładowarki przegubowe – maszyna posiada wysięgnik w środkowej części i doskonale nadaje się do rozładowywania różnego rodzaju materiałów sypkich lub stałych. Ładowarki najczęściej mają większy zasięg od maszyn kołowych.
  • Ładowarki teleskopowe – maszyny zaliczane do tak zwanych specjalnych wózków widłowych. Sterowane są za pomocą tylnych kół i mogą mieć zmienne wysięgniki.

Ile kosztuje ładowarka czołowa?

Za nową ładowarkę czołową z udźwigiem do 1200 kg należy zapłacić około 56 000 – 60 000 zł. Z kolei za ładowarkę z większym udźwigiem nawet do 1600 kg trzeba zapłacić kwotę rzędu 80 000 – 82 000 zł. Za znacznie większe ładowarki o udźwigu do 3 ton kwota wynosi około 150 000 zł.

FAQ

Ile kosztuje wynajem ładowarki?

Za dzień pracy ładowarki należy zapłacić około 450 – 550 zł/dzień. W przypadku wynajmu długoterminowego przekraczającego 4 tygodnie będą to kwoty rzędu 550 – 650 zł/dzień. 

Ile kosztuje godzina pracy ładowarki?

Za godzinę pracy ładowarki trzeba zapłacić przynajmniej 110 – 130 zł. Najczęściej jednak ładowarka jest potrzeba przez dłuższy czas i rozliczenie odbywa się za cały dzień pracy.

Ile zarabia się na ładowarce?

Praca operatora ładowarki jest stosunkowo dobrze płatne. Najlepsi operatorzy z dużym doświadczeniem i umiejętnościami mogą liczyć na kwoty około 7000 zł. Rodzaj wykonywanych prac na budowach lub w rolnictwie również wpływa na wysokość wynagrodzenia oraz ilość zleceń.

Ile pali ładowarka na godzinę?

Ładowarka pali około 10 – 15 litrów na godzinę. Spalanie uzależnione jest od rodzaju wykonywanej pracy na budowie lub gospodarstwie rolnym oraz jej intensywności, a także odległości pokonywanych z załadunkiem w celu przetransportowania.