Cennik ścian działowych

Ściana działowa to element budynku, który ma kluczowe znaczenie w podziale poszczególnych pomieszczeń. Jest to rodzaj ściany wewnętrznej, który nie skupia się na podtrzymywaniu konstrukcji budynku. Istotne jest, aby ściana działowa spełniała określone założenia dźwiękoszczelności oraz odporności ogniowej. Dużym atutem tych ścian, jest ich mobilność, ponieważ wyburzenie ściany działowej nie wpływa na konstrukcję budynku. Ile kosztuje ściana działowa? 

Spis treści

Ściana działowa cena w 2023

Usługa budowania ściany działowej, to koszt w granicach 51-65 zł/m2. Cena ta, dotyczy wykonania ściany o grubości do 15 cm, zbudowanej z pustaków ceramicznych, betonu komórkowego, bloczków keramzytowych lub silikatów. Koszt usługi, wybudowania ściany działowej z płyt kartonowo gipsowych, to kwota na poziomie 69-86 zł/m2.

Jakie są rodzaje ścian działowych?

Decydując się, na wybudowanie ścian działowych, powinniśmy zwrócić uwagę na materiał z jakiego mogą powstać takie ściany.

  • płyty kartonowo gipsowe – często wybierane rozwiązanie, ze względu na stosunkowo krótki czas wykonania. Ściany z tego materiału, cechuje lekkość ale i podatność na uszkodzenia mechaniczne oraz słaba izolacja akustyczna.
  • beton komórkowy – ściany działowe z tego materiału, posiadają dobre właściwości izolacji akustycznej i termicznej. Są łatwe w montażu oraz bardziej wytrzymałe, niż ściany kartonowo gipsowe.
  • ceramika – ceglane ściany działowe, mimo dobrych właściwości izolacyjnych i trwałości, są stosunkowo ciężkie. Budowa tego typu ścian, nie należy również do najszybszych rozwiązań. 
  • szkło – do budowania ścian działowych, wykorzystuje się czasem szklane pustaki, które mogą poprawić wygląd pomieszczenia i jednocześnie dodatkowo je oświetlić.
  • drewno – takie rozwiązanie, jest coraz częściej stosowane, głównie za sprawą zyskującego na popularności, naturalnego drewna. Z drewna powstają dekoracyjne i ozdobne ściany działowe. 

FAQ

Ile kosztuje zrobienie ścianki działowej?

Wybudowanie ściany działowej z płyt kartonowo gipsowych, to koszt na poziomie 127-159 zł/m2. Koszt wybudowania ściany działowej z betonu komórkowego, będzie nas kosztować 106-139 zł/m2. W przypadku ściany działowej ceramicznej, zapłacimy 157-239 zł/m2. Ceny te uwzględniają koszt materiałów i robocizny.

Ile kosztuje postawienie ścianki działowej z betonu komórkowego?

Koszt postawienie ścianki działowej z betonu komórkowego, to kwota na poziomie 106-139 zł/m2. Podana kwota, uwzględnia koszty robocizny dla wykonawcy oraz koszty zakupu niezbędnych materiałów budowlanych.

Ile za m2 ścianki działowej?

Wybudowanie ściany działowej, to koszt na poziomie 127-159 zł/m2, przy zastosowaniu płyt kartonowo gipsowych. Ścian działowa z betonu komórkowego to koszt w granicach 106-139 zł/m2. Cena, jaką zapłacimy za ceramiczną ścianę działową to 157-239 zł/m2. Ceny te uwzględniają koszt materiałów jak i robocizny.

Ile kosztuje ściana z karton gipsu?

Postawienie ścianki działowej z płyt kartonowo gipsowych, to stosunkowo szybkie rozwiązanie, za które zapłacimy kwotę, rzędu 127-159 zł/m2. Kwota ta zawiera zarówno koszt wszystkich niezbędnych materiałów jak i koszt robocizny dla wykonawcy.