Cennik stropu teriva – wady, zalety, cena

Najważniejszym zadaniem, które spełnia strop, jest oddzielenie od siebie poszczególnych kondygnacji budynku. Strop teriva to strop gęstożebrowy, którego dużą zaletą jest niewielki ciężar oraz stabilność, która sprzyja trwałości konstrukcji. Rozwiązanie to, składa się z kratownicowych belek stropowych, pustaków betonowych i zaprawy betonowej. Strop teriva posiada dobry poziom izolacji akustycznej i cieplnej oraz w odpowiedni sposób przenosi obciążenie. Ile kosztuje strop teriva?

Spis treści

Strop teriva cena w 2023

Wykonanie stropu teriva, to usługa, za którą zapłacimy kwotę na poziomie 94-119 zł/m2. Wraz z zakupem niezbędnych materiałów, cena stropu teriva wzrośnie do 200-277 zł/m2. W przypadku budowy stropu teriva o powierzchni 50 m2, koszt całkowity będzie wynosił 10000-13850 zł.

Jakie są zalety i wady stropu teriva?

Decydując się na zastosowanie stropu Teriva, należy zwrócić uwagę na główne zalety i wady tego rozwiązania.

Zalety:

  • Lekkość stropu, pozwala na wykonanie konstrukcji bez użycia ciężkiego sprzętu, co sprzyja szybkości wykonania.
  • Duża dostępność prefabrykatów, czyli gotowych elementów, które konstruowane są w odpowiednich do tego miejscach, na placu budowy.
  • Ten rodzaj stropu, nie wymaga zastosowania dużej ilości betonu oraz stali zbrojeniowej, co która pozwala zredukować koszty całkowite inwestycji.

Wady:

  • Izolacja akustyczna tego rodzaju stropu, nie należy do najlepszych z możliwych na rynku rozwiązań.
  • Do wad należą, stosunkowo wysokie koszty robocizny dla wykonawców.
  • Nieuniknione jest również w tym przypadku, użycie sporej ilości podpór montażowych oraz szalunków.
  • Cienka warstwa nadbetonu jest wrażliwa na niskie temperatury, które mogą przyczynić się do popękania materiału. 

FAQ

Ile kosztuje strop teriva?

Decydując się, na zastosowanie stropu teriva, powinniśmy wziąć pod uwagę koszty robocizny, które wyniosą 94-119 zł/m2. Wraz z kosztami zakupu niezbędnych materiałów, koszt całkowity stropu teriva, będzie wynosił 200-277 zł/m2. 

Jaki strop najtańszy?

Najczęściej stosowanym i zarazem najtańszym rodzajem stropu, jest strop kanałowy. Jego konstrukcja składa się z prefabrykowanych płyt betonowych. Cena wykonania takiego stropu, zawierająca koszty robocizny, materiałów i dźwigu do montażu to kwota w granicach 195-290 zł/m2.

Jaka cena za strop Teriva?

Usługa wykonania stropu Teriva to koszt w granicach 94-119 zł/m2. Wraz z kosztami materiałów, za gotowy strop Teriva zapłacimy łącznie kwotę 200-277 zł/m2. 

Co lepsze strop teriva czy lany?

Strop Teriva cechuje lekkość oraz łatwość wykonania, co przyczynia się krótszego czasu wykonania i tym samym redukcji kosztów. Strop lany, jest ciężki, co sprawia, że konstrukcja jest sztywniejsza niż w przypadku stropu teriva, ale wykonanie takiego stropu wiąże się z większymi kosztami.

Jaki strop wychodzi najtaniej?

Jednym z najtańszym rozwiązań, budowy stropu jest strop płytowo kanałowy. Składa się on z prefabrykowanych płyt betonowych. Koszt wykonania takiego stropu, wraz z materiałami to kwoty rzędu 195-290 zł/m2.