Cennik wynajmu młotów pneumatycznych

Kupiłeś mieszkanie z drugiej ręki, albo planujesz remont starej łazienki? Bez pomocy ciężkiego sprzętu może być trudno. W trakcie prac koniecznym będzie posiłkowanie się młotem pneumatycznym, który z łatwością poradzi sobie z wyburzeniem ściany albo skuciem płytek, czy betonowej posadzki. Ile kosztuje wynajem młota pneumatycznego?

Spis treści

Wynajem młota pneumatycznego cena w 2023

Średnia cena wynajmu młota pneumatycznego wynosi 85-120zł/doba. Jest ona uzależniona od lokalizacji. 

Za 2 doby wynajmu zapłacimy ok. 200 zł.  

Rodzaje młotów pneumatycznych?

Tego rodzaju sprzęt możemy w zasadzie podzielić na dwie kategorie: 

  • młotek palcowy – jego praca jest bardzo podobna do prac młotowiertarki. Narzędziami dodatkowymi młotka palcowego są: dłuta i przecinaki.
  • młotek igłowy – przeznaczony jest do czyszczenia powierzchni za pomocą specjalnych igieł. Usuwa rdzę lub stare powłoki.

Jako jeszcze jeden wariant młota pneumatycznego możemy zaliczyć młot pneumatyczny udarowy, który ma znacznie większą siłę i poradzi sobie z cięższymi pracami – prace wyburzeniowe. 

Ile kosztuje młot pneumatyczny?

Decydując się na zakup młota pneumatycznego, który wykonuje 3000 uderzeń na minutę oraz waży 1.6 kg zapłacimy ok 470 zł. Wśród ofert znajdziemy także sprzęt bardziej profesjonalny, wówczas ceny wynoszą nawet 2000 zł. 

FAQ

Ile kosztuje wynajęcie młota pneumatycznego?

Za wynajem młota pneumatycznego musimy zapłacić ok. 85-120 zł/doba, do ceny należy doliczyć koszt operatora oraz kompresora o ile go nie posiadamy.

Jak działa młot pneumatyczny?

Istotne tutaj jest sprężone powietrze, które jest doprowadzane do przestrzeni przed i za tłokiem. To właśnie jego ruchy powodują otwieranie i zamykanie otworu wylotowego.

Czy praca młota pneumatycznego jest głośna?

Podczas pracy wytwarzany jest dźwięk na poziomie 130db, dodatkowo podczas pracy może powodować zaburzenia w układzie nerwowym i mięśniowo-szkieletowym operatora.

Do czego najczęściej służy młot pneumatyczny?

Można go wykorzystać do prac budowlanych – budowy dróg oraz do kruszenia różnych materiałów – beton, asfalt, skały. 

Jakie są zalety młota pneumatycznego?

Zaletą wszystkich narzędzi pneumatycznych jest możliwość długotrwałej pracy bez obaw, że sprzęt się przegrzeje. Istotną wagą jest konieczność użycia kompresora, który generuje dodatkowy koszt. 

Ile waży młot pneumatyczny?

W porównaniu z innymi narzędziami tego typu młoty pneumatyczne charakteryzuje stosunkowo niska waga. Zazwyczaj waży ok. 25kg.

Jestem amatorem, jaki młot wyburzeniowy wybrać?

Warto skorzystać ze sprzętu dla tzw. majsterkowiczów, który cechuje moc 600-700W oraz mniejsza energia udarowa. Porównując – sprzęt dla profesjonalistów to kolejno moc 1200W wzwyż oraz nawet do 4000 uderzeń na minutę.