Cennik wiercenia dużych otworów w betonie

Podczas niemal każdego remontu czy budowy, zachodzi konieczność wywiercenia otworów w ścianie. Wiercenie dużych otworów w betonie, wymaga precyzji i użycia odpowiedniego sprzętu. W przypadku takich prac budowlanych, potrzebna jest odpowiednia technika, doświadczenie wykonawcy oraz specjalistyczny sprzęt. Wiercenie dużych i precyzyjnych otworów w betonie, to proces, który najlepiej zlecić profesjonalistom, aby mieć gwarancję jakości i bezpieczeństwa takich prac. Ile kosztuje wiercenie dużych otworów w betonie?

Spis treści

Wiercenie dużych otworów w betonie cena w 2023

Koszt wiercenia otworów w betonie, o średnicy 450 mm, to kwota na poziomie 16,5-23,3 zł/cm. Za wiercenie otworów o średnicy 500 mm, zapłacimy 22,8-31,5 zł/cm. W przypadku otworów o średnicy 600 mm, koszt wiercenia wynosi 28,9-38,9 zł/cm. Podane ceny, mają zastosowanie w przypadku wiercenia metodą diamentową. 

Jakie są metody wiercenia dużych otworów w betonie?

Osoba decydująca się, na wykonanie dużych otworów w betonie, powinna znać podstawowe zastosowania, tego typu rozwiązania.

  • diamentowa – jest to zdecydowanie najczęściej wybierane rozwiązanie, które ma wiele zalet. Przede wszystkim, ta technika cechuje się szybkością i precyzyjnością. Dodatkowo, użycie wody do schłodzenie wiertła, zwiększa wydajność pracy i minimalizuje rozprzestrzenianie się pyłu w miejscu pracy. 
  • udarowa – Jest to tradycyjne ale i bardziej czasochłonne rozwiązanie, przez konieczność opróżniania koronki udarowej, z pozostałości betonu. Wiercenie udarowe, jest coraz rzadziej stosowane, gdyż drgania powstające podczas prac, mogą prowadzić do mikropęknięć konstrukcji. Oprócz tego metoda ta, powoduje powstanie pyłu i hałasu.
  • obrotowa – jest to metoda wykorzystująca świder, w celu kruszenia i ścierania materiału lub koronkę w celu wiercenia. Tą metodą można wykonywać otwory o różnych rozmiarach. Wykorzystanie koronki, umożliwia automatyczne pozbywanie się materiału w otworu.

FAQ

Jak zrobić dziurę w stropie?

Wykonanie dziury w stropie, która nie była uwzględniona w projekcie, powinno zostać przeprowadzone przez fachowców. Wykonanie małej dziury o średnicy 15 cm, w stropie gęstożebrowym, nie stanowi problemu. W stropie monolitycznym, również możliwe jest wywiercenie dziury, o średnicy do 20 cm. 

Jak wiercić Otwornicą w betonie?

Aby wywiercić otwór w betonie, za pomocą otwornicy, powinniśmy przede wszystkim przygotować odpowiedni sprzęt i dopasowane do materiału wiertło i otwornicę. Do prawidłowego wykonania otworu, niezbędne jest również wcześniejsze określenie jego położenia, wymiarów i głębokości.

Czy można kuć w stropie?

Kucie w stropie, powinno zostać wykonane przez profesjonalistów, którzy zadbają o bezpieczeństwo i jakość prac. Z reguły, otwory nie większe niż te o średnicy 20-25 cm, są całkowicie bezpieczne. 

Jak wywiercić otwór w betonie zbrojeniowym?

Do wiercenia otworów w betonie zbrojeniowym, należy dobrać odpowiednie wiertła ze stali nierdzewnej, diamentu syntetycznego lub tytanu i węgla. Tego typu prace budowlane, najlepiej przeprowadzać z pomocą profesjonalnej firmy, która zadba o bezpieczeństwo i jakość wykonania takich otworów.