Cennik wiercenia małych otworów w betonie

Wiercenie otworów w ścianach, to jeden z najczęściej podejmowanych rodzajów prac w trakcie remontów czy budowy. Mimo, że proste i drobne otwory, jesteśmy w stanie wykonać sami, to wiercenie specjalnych otworów, których średnica ma od kilku do kilkudziesięciu centymetrów, najlepiej zlecić odpowiedniej firmie. Wiercenie takich otworów w betonie, wymaga użycia specjalnego sprzętu i powinno zostać wykonane przez doświadczonego fachowca, który zadba o bezpieczeństwo konstrukcji podczas prac. Ile kosztuje wiercenie małych otworów w betonie?

Spis treści

Wiercenie małych otworów w betonie cena w 2023

Wiercenie otworów o średnicy 10-50 mm w betonie, to usługa, za którą zapłacimy 2,4-3,9 zł/cm. Za wiercenie otworów o średnicy 50-80 mm, zapłacimy 2,9-4,9 zł/cm. W przypadku otworów o średnicy 90-120 mm, koszt będzie wynosić 3,8-5,9 zł/cm. Kwoty te, dotyczą wiercenia otworów w betonie, metodą diamentową. 

Najniższy, średni i najwyższy koszt za wiercenie otworów o średnicy 10-50 mm w betonie odnotowany w Polsce

Cena netto (zł/cm)Cena brutto (zł/cm)
Najniższa2.42.95
Średnia3.153.87
Najwyższa3.94.8

Ile kosztuje wiercenie otworów o średnicy 10-50 mm w betonie w największych miastach w Polsce

MiastoCena netto (zł/cm)Cena brutto (zł/cm)
Białystok2.53.07
Bydgoszcz2.63.2
Gdańsk3.64.43
Gorzów Wielkopolski2.53.07
Katowice3.54.3
Kielce2.53.07
Kraków3.74.55
Lublin2.63.2
Łódź3.13.81
Olsztyn2.53.07
Opole2.73.32
Poznań3.54.3
Rzeszów2.53.07
Szczecin3.13.81
Toruń2.73.32
Warszawa3.84.68
Wrocław3.74.55
Zielona Góra2.42.95

Ceny przedstawione w tabeli są szacunkowymi kosztami za wiercenie otworów o średnicy 10-50 mm w betonie na podstawie ofert znalezionych w internecie. Nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego. Mogą one różnić się w zależności od wielu czynników takich jak lokalne warunki rynkowe.

Jak wygląda proces wiercenia otworów krok po kroku

  • Określenie lokalizacji otworów – dokładne zidentyfikowanie, gdzie otwory mają być wykonane.
  • Wybór odpowiedniego sprzętu – wybranie odpowiedniego sprzętu do wiercenia w betonie. Ważne jest, aby sprzęt był dostosowany do wielkości i głębokości otworu.
  • Ustawienie narzędzia
  • przed rozpoczęciem wiercenia, narzędzie musi być odpowiednio ustawione. Ustawienie to zależy od rodzaju betonu, jego twardości i wymaganego otworu.
  • Wiercenie otworu – rozpoczęcie procesu wiercenia. W tym etapie ważne jest utrzymanie stałej prędkości i ciśnienia na narzędzie.
  • Sprawdzenie – po wykonaniu otworu, sprawdzenie, czy jest on odpowiedniej wielkości i czy nie ma żadnych pęknięć w betonie.
  • Czyszczenie – na końcu procesu, otwór musi być odpowiednio oczyszczony z pyłu i gruzu.

Jakie są zalety i wady wiercenia otworów w betonie metodą diamentową?

Decydując się, na wiercenie otworów w betonie, techniką diamentową, powinniśmy poznać podstawowe zalety i wady takiego rozwiązania.

Zalety:

  • metodę diamentową, cechuje bardzo wysoka precyzja i jakość wykonania otworów, przy jednoczesnym braku drgań i hałasu podczas prac.
  • dzięki użyciu wody podczas wiercenia, wiertło nie nagrzewa się i może pracować dłużej i wydajniej. Oprócz tego woda, zapobiega rozprzestrzenianiu się pyłu, powstającego podczas prac.
  • metoda ta, sprawdza nawet przy wierceniu w trudno dostępnych miejscach, pod różnym kątem.

Wady:

  • główną wadą, metody wiercenia otworów w betonie diamentem, jest stosunkowo wysoka cena odpowiedniego sprzętu, do wykonania prac oraz konieczność okresowej wymiany eksploatowanych części.
  • metoda ta, wymaga użycia dodatkowego sprzętu, który odprowadza wodę, schładzającą wiertło. Wiąże się to z dodatkowymi kosztami.
  • sprzęt stosowany podczas prac, powinien być używany i konserwowany, wyłącznie przez doświadczonego specjalistę. 

FAQ

Jak wywiercić otwór w betonie?

Aby wywiercić mały otwór w betonie, najlepszym rozwiązaniem będą wiertła widiowe. Do wykonania otworów o większej średnicy, powinniśmy użyć wierteł koronowych. Wiercenie otworów w betonie, najlepiej zlecić profesjonalnej firmie.

Czy można wiercić w betonie bez udaru?

Wiercenie w betonie, jest możliwe bez używania udaru, natomiast nie jest to zalecane rozwiązanie. Nawet w przypadku zastosowania specjalnych wierteł do betonu, funkcja udaru, ma na celu przyspieszenie wykonywania otworów oraz zmniejszenie zużycia wiertła. 

Jak równo wywiercić otwór w ścianie?

Chcą wywiercić równy otwór w ścianie, powinniśmy użyć odpowiedniego sprzętu. Największą precyzję, wykazuje metoda z użyciem diamentowych wierteł koronowych. Do wiercenia otworów w ścianie, najlepiej zatrudnić profesjonalną firmę.

Kiedy wiercić z udarem?

Wiercenie z udarem, sprawdzi się w materiałach takich jak beton czy kamień, ponieważ są twarde. Metody udarowej nie stosuje się natomiast, w przypadku ceramiki, betonu komórkowego czy gresu.