Cennik wynajmu kosza zsypowego

Kosz zsypowy pozwala zadbać o porządek na placu budowy lub podczas prac remontowych odbywających się na dużych wysokościach. Korzystanie z kosza zsypowego ułatwia pozbywanie się gruzu z wysokich pięter w budynku, bądź też najwyższych poziomów rusztowań. Spadający przez kosz zsypowy gruz wpada wprost do kontenera, który następnie można wywieźć w przeznaczone do tego miejsce. Ile kosztuje wynajem kosza zsypowego?

Spis treści

Wynajem kosza zsypowego cena w 2023

Za wynajęcie podstawowego kosza zsypowego bez żadnych dodatkowych elementów należy zapłacić około 20 – 30 zł/dzień. Jeśli potrzebny jest kompletny z dodatkowymi elementami kosz zsypowy o długości minimum 10 m należy liczyć się z kosztami w wysokości 120 – 130 zł/dzień. Za wynajęcie kosza zsypowego z niezbędnym osprzętem na 3 dni będzie trzeba zapłacić około 360 – 390 zł.

Jakie korzyści wynikają z używania koszy zsypowych?

Wszelkie prace budowlane i remontowe powodują nieporządek i chaos w przestrzeni. Korzystanie z kosza zsypowego to jedna z metod zapanowania nad poszczególnymi etapami prac. Wynajęcie kosza zsypowego to dobra decyzja z kilku powodów.

  • Montaż – wynajmowane kosze zsypowe posiadają specjalne zabezpieczenia w postaci łańcuchów oraz odpowiednich zaczepów. Dzięki nim montaż jest bardzo prosty i jednocześnie zapewnia bezpieczne korzystanie z kosza na placu budowy lub podczas remontu.
  • Szczelność – kosze zsypowe, które są odpowiednio zamontowane charakteryzują się wysoką szczelnością. Pozwala to całkowicie wyeliminować ryzyko, jakim mogą być odłamki gruzu wyrzucane z wysokich pięter lub rusztowań.
  • Solidność – kosze zsypowe są bardzo trwałe i odporne na różnego typu uszkodzenia mechaniczne powstające na przykład w wyniku uderzeń. 
  • Wygoda – niezaprzeczalnie jedną z największych korzyści używania koszy zsypowych jest wygoda. Wykluczają one konieczność samodzielnego pozbywania się gruzu między innymi poprzez znoszenie z wysokich pięter w specjalnych wiadrach.

Ile kosztuje kosz zsypowy?

Za nowy zestaw kosza zsypowego do gruzu o długości około 5 metrów należy zapłacić w granicach 1500 zł. Zestaw o długości 10 metrów to koszt rzędu 2900 zł.

FAQ

Ile kosztuje wynajem kosza zsypowego?

Żeby skorzystać z podstawowego kosza zsypowego podczas prac remontowych w domu jednorodzinnym należy zapłacić kwotę około 20 – 30 zł/dzień. Jeśli potrzebny jest zestaw o długości 10 m koszty będą w granicach 120 – 130 zł/dzień.

Jak założyć kosz zsypowy?

Aby montaż kosza zsypowego nie był problematyczny warto wybrać zestaw posiadający specjalne zaczepy oraz solidne łańcuchy. Dzięki nim wszystkie elementy będą ze sobą połączone i umożliwią proste umiejscowienie na placu budowy.

Jaki długi jest kosz zsypowy?

Zestawy koszy zsypowych występują w najróżniejszych długościach. Można wynająć zestawy o długości ponad 10 metrów. Czasem dostępne są kosze o długości nawet 15 metrów. W przypadku niewielkich potrzeb można zdecydować się na podstawowy i znacznie tańszy zestaw kosza zsypowego o niewielkiej długości.