Cennik wynajmu kosza zsypowego

Kosz zsypowy pozwala zadbać o porządek na placu budowy lub podczas prac remontowych odbywających się na dużych wysokościach. Korzystanie z kosza zsypowego ułatwia pozbywanie się gruzu z wysokich pięter w budynku, bądź też najwyższych poziomów rusztowań. Spadający przez kosz zsypowy gruz wpada wprost do kontenera, który następnie można wywieźć w przeznaczone do tego miejsce. Ile kosztuje wynajem kosza zsypowego?

Spis treści

Wynajem kosza zsypowego cena w 2023

Za wynajęcie podstawowego kosza zsypowego bez żadnych dodatkowych elementów należy zapłacić około 20 – 30 zł/dzień. Jeśli potrzebny jest kompletny z dodatkowymi elementami kosz zsypowy o długości minimum 10 m należy liczyć się z kosztami w wysokości 120 – 130 zł/dzień. Za wynajęcie kosza zsypowego z niezbędnym osprzętem na 3 dni będzie trzeba zapłacić około 360 – 390 zł.

Najniższy, średni i najwyższy koszt za wynajęcie podstawowego kosza zsypowego odnotowany w Polsce

Najniższa cena netto (zł)Średnia cena netto (zł)Najwyższa cena netto (zł)Najniższa cena brutto (zł)Średnia cena brutto (zł)Najwyższa cena brutto (zł)
20253024.630.7536.9

Ile kosztuje wynajęcie podstawowego kosza zsypowego w największych miastach w Polsce

MiastoCena netto (zł)Cena brutto (zł)
Białystok2227.06
Bydgoszcz2328.29
Gdańsk3036.9
Gorzów Wielkopolski2024.6
Katowice2935.67
Kielce2227.06
Kraków3036.9
Lublin2024.6
Łódź2530.75
Olsztyn2328.29
Opole2429.52
Poznań2631.98
Rzeszów2328.29
Szczecin2530.75
Toruń2429.52
Warszawa3036.9
Wrocław2834.44
Zielona Góra2227.06

Ceny przedstawione w tabeli są szacunkowymi kosztami za wynajęcie podstawowego kosza zsypowego na podstawie ofert znalezionych w internecie. Nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego. Mogą one różnić się w zależności od wielu czynników takich jak lokalne warunki rynkowe.

Jak wygląda proces wynajęcie podstawowego kosza zsypowego krok po kroku

 • Zidentyfikowanie potrzeby – wynajem podstawowego kosza zsypowego jest potrzebny przy większych pracach remontowych lub budowlanych, gdzie potrzebna jest skuteczna utylizacja gruzu.
 • Szukanie dostawców – można przeszukać internet w poszukiwaniu firm wynajmujących kosze zsypowe lub skontaktować się bezpośrednio z lokalnymi wypożyczalniami.
 • Porównanie ofert – warto porównać ceny i warunki różnych firm pod kątem długości wynajmu, stanu sprzętu oraz ewentualnych dodatkowych opłat.
 • Wybór oferty i kontakt z wypożyczalnią – po wybraniu oferty należy skontaktować się z firmą w celu potwierdzenia dostępności kosza zsypowego i omówienia szczegółów wynajmu.
 • Podpisanie umowy – zazwyczaj wynajem jest formalizowany przez podpisanie umowy.
 • Dostarczenie kosza na miejsce – kosz zsypowy zostaje dostarczony na miejsce przez wypożyczalnię.
 • Użytkowanie kosza – kosz można używać do gromadzenia gruzu i odpadów powstałych podczas prac.
 • Odbiór kosza – po zakończeniu użytkowania kosza, wypożyczalnia odbiera go z miejsca prac.

Jakie korzyści wynikają z używania koszy zsypowych?

Wszelkie prace budowlane i remontowe powodują nieporządek i chaos w przestrzeni. Korzystanie z kosza zsypowego to jedna z metod zapanowania nad poszczególnymi etapami prac. Wynajęcie kosza zsypowego to dobra decyzja z kilku powodów.

 • Montaż – wynajmowane kosze zsypowe posiadają specjalne zabezpieczenia w postaci łańcuchów oraz odpowiednich zaczepów. Dzięki nim montaż jest bardzo prosty i jednocześnie zapewnia bezpieczne korzystanie z kosza na placu budowy lub podczas remontu.
 • Szczelność – kosze zsypowe, które są odpowiednio zamontowane charakteryzują się wysoką szczelnością. Pozwala to całkowicie wyeliminować ryzyko, jakim mogą być odłamki gruzu wyrzucane z wysokich pięter lub rusztowań.
 • Solidność – kosze zsypowe są bardzo trwałe i odporne na różnego typu uszkodzenia mechaniczne powstające na przykład w wyniku uderzeń. 
 • Wygoda – niezaprzeczalnie jedną z największych korzyści używania koszy zsypowych jest wygoda. Wykluczają one konieczność samodzielnego pozbywania się gruzu między innymi poprzez znoszenie z wysokich pięter w specjalnych wiadrach.

Ile kosztuje kosz zsypowy?

Za nowy zestaw kosza zsypowego do gruzu o długości około 5 metrów należy zapłacić w granicach 1500 zł. Zestaw o długości 10 metrów to koszt rzędu 2900 zł.

FAQ

Ile kosztuje wynajem kosza zsypowego?

Żeby skorzystać z podstawowego kosza zsypowego podczas prac remontowych w domu jednorodzinnym należy zapłacić kwotę około 20 – 30 zł/dzień. Jeśli potrzebny jest zestaw o długości 10 m koszty będą w granicach 120 – 130 zł/dzień.

Jak założyć kosz zsypowy?

Aby montaż kosza zsypowego nie był problematyczny warto wybrać zestaw posiadający specjalne zaczepy oraz solidne łańcuchy. Dzięki nim wszystkie elementy będą ze sobą połączone i umożliwią proste umiejscowienie na placu budowy.

Jaki długi jest kosz zsypowy?

Zestawy koszy zsypowych występują w najróżniejszych długościach. Można wynająć zestawy o długości ponad 10 metrów. Czasem dostępne są kosze o długości nawet 15 metrów. W przypadku niewielkich potrzeb można zdecydować się na podstawowy i znacznie tańszy zestaw kosza zsypowego o niewielkiej długości.