Cennik wynajmu koparki gąsienicowej

Grząski, wyboisty, nasypowy grunt jest wymagający, dlatego warto skorzystać z koparki gąsienicowej. Maszyna wjedzie praktycznie wszędzie, ponieważ charakteryzuje się dużą przyczepnością. Ile kosztuje wynajem koparki gąsienicowej w Polsce?

Spis treści

Wynajem koparki gąsienicowej cena w 2023

Wynajem koparki gąsienicowej to wydatek rzędu 500 – 578 zł/doba, do ceny należy doliczyć koszt paliwa oraz wynajęcia operatora. Ceny są uzależnione od lokalizacji, w której chcemy skorzystać z koparki. 

Za 2 doby wynajmu zapłacimy ok. 1000 zł. Do ceny najczęściej należy doliczyć kwotę kaucji, która najczęściej jest ustalana indywidualnie, w zależności od czasu, na jaki zdecydujemy się wynająć sprzęt. Jeśli decydujemy się na dłuższy termin, to może ona wynieść ok. 10-15% wartości koparki.  

Jakie są rodzaje koparek?

W zależności od naszych potrzeb możemy skorzystać z różnych sprzętów dostępnych na rynku. Innej koparki użyjemy do kopania rowów, podnoszenia ciężkich materiałów, przepychania czy wydobywania. I tak możemy wyróżnić następujące rodzaje koparek: 

  • Przedsiębierna – wykonuje wykopy o dużych objętościach, muszą współpracować z dodatkowym pojazdem, który wywozi urobek. Pracuje na dnie wykopu.
  • Podsiębierna – pracuje na małych działkach, albo w miejscu pod budowle. Pracuje na górnej krawędzi wykopu.
  • Chwytakowa – jest przeznaczona do prac wodnych – pogłębia kanały rzek, wydobywa grunt  wody, wykopy studni etc. Charakteryzuje się chwytakiem, którego zasięg dochodzi nawet do 20m, a jego pojemność przekracza 1m3. 
  • Zbierakowa – wykonuje wszelkie rodzaje wykopów, jej pojemność może wynosić 2m3, a zasięg ramienia może osiągnąć nawet 20m.
  • Minikoparki – są wykorzystywane najczęściej, pracują tam gdzie większy sprzęt nie może się dostać. . 

Koparki gąsienicowe, to rodzaj koparki w zależności od rodzaju podwozia. 

FAQ

Ile kosztuje wynajęcie koparki gąsienicowej?

Za wynajęcie koparki gąsienicowej zapłacimy 65-137 zł/doba plus kaucja za sprzęt w wysokości ok. 850 zł. Do kwoty należy doliczyć paliwo oraz pracę operatora.

Ile kosztuje wynajęcie koparki gąsienicowej z operatorem?

Godzina pracy operatora koparki gąsienicowej jest różna w zależności od lokalizacji oraz samego sprzętu. Zazwyczaj jest to ok. 135 zł/netto godzina, w przypadku tzw. mini koparek kwota wynosi ok. 90 zł/netto godzina.

Po jakim terenie porusza się koparka gąsienicowa?

Maszyna jest dostosowana realizowania zadań na trudnym terenie – wyboistym, grząskim, nasypowym, bagnistym, czy sypkim. Należy jednak pamiętać, że nie potrafi poruszać się po asfalcie, musimy ją przetransportować do miejsca pracy. 

Jak długo będzie pracował napęd koparki gąsienicowej?

Jest żywotniejszy niż napęd kołowy, potrafi pracować min. 3 tys. godzin.

Ile może wynieść wykop?

W zależności od sprzętu głębokość wykopu może osiągnąć nawet 14m, jeśli planujemy kopać głębiej musimy stworzyć pochylony najazd dla koparki. 

Kiedy może nastąpić przegrzanie koparki?

Przegrzanie koparki, to bardzo niebezpieczna sytuacja – grozi poważną awarią, a nawet pożarem. Może nastąpić podczas wykonywania zbyt głębokiego wykopu albo w momencie zbyt dużego ciężaru ziemi.