Cennik wynajmu odkurzacza przemysłowego

Odkurzacz przemysłowy jest niezbędnym sprzętem wszędzie tam, gdzie w trakcie odbywających się prac remontowo-budowlanych powstaje drobne odpady, wióry itp. Dostępne odkurzacze dostosowane zostały przez producentów do aktualnych norm stężenia pyłu w powietrzu oraz do pracy w warunkach warsztatowych. Ile kosztuje wynajem odkurzacza przemysłowego?

Spis treści

Wynajem odkurzacza przemysłowego cena w 2023

Za wynajęcie odkurzacza przemysłowego niezbędnego do oczyszczania powierzchni z pyłu należy zapłacić kwotę około 70 – 80 zł/dzień. Cena ta obowiązuje w przypadku wynajmu na okres poniżej 7 dni. Jeśli odkurzacz zostanie wypożyczony na czas dłuższy niż 7 dni cena będzie wynosiła 60 – 70 zł/dzień. Za wynajem odkurzacza na 4 dni należy zapłacić 280 – 320 zł. Za wynajęcie go na 8 dni cena będzie w granicach 480 – 560 zł/dzień.

Jakie są rodzaje odkurzaczy przemysłowych?

Odkurzacze przemysłowe dzielą się na kilka kategorii. Decydując się na wynajęcie odkurzacza warto dowiedzieć, który rodzaj będzie odpowiedni względem rodzaju oraz ilości zanieczyszczeń powstających w trakcie prac remontowo-budowlanych.

  • Odkurzacz klasy L – jest to rodzaj odkurzaczy najlepiej sprawdzających się w przypadku drobniejszych czynności i prac remontowo-budowlanych oraz stolarskich. Odkurzacze klasy L przystosowane są do wartości >1mg/m3 pyłu w powietrzu.
  • Odkurzacz klasy M – ten rodzaj odkurzaczy przemysłowych świetnie nadaje się w sytuacjach, gdy pył powstaje w wyniku obróbki różnych materiałów budowlanych. Dobrze radzi sobie z pyłem mineralnym, pyłem z betonu, tynku czy też drewna. Pyły, które może usuwać odkurzacz klasy M są niebezpieczne dla stanu zdrowia, a opróżnienie pojemnika i wymianę filtrów lub poszczególnych elementów można wykonać tylko w specjalnych strojach ochronnych. Odkurzacz klasy M radzi sobie z pyłem o wartości >0,1 mg/m3.
  • Odkurzacz klasy H – najbardziej specjalistyczny rodzaj odkurzaczy przemysłowych, który służy do usuwania pyłów zawierających drobnoustroje chorobotwórcze, które mogą być nawet rakotwórcze. Odkurzacz klasy H poradzi sobie z pyłem o wartości <0,1mg/m3.

Ile kosztuje odkurzacz przemysłowy?

Za odkurzacz przemysłowy klasy L o mocy 1400 W oraz pojemności 25 l należy zapłacić około 490 zł. Za odkurzacz klasy M o mocy 1000 W oraz pojemności 20 l trzeba zapłacić około 660 zł. Z kolei odkurzacz klasy H maksymalnej mocy 1050 W i pojemności 32 l kosztuje w granicach 3100 zł. 

FAQ

Ile kosztuje wynajem odkurzacza przemysłowego?

Za wynajęcie odkurzacza przemysłowego na cały dzień należy zapłacić około 70 – 80 zł. Jeśli wypożyczenie potrwa dłużej niż 7 dni to koszt będzie w granicach 60 – 70 zł/dzień. 

Jaki odkurzacz do sprzątania po remoncie?

Do oczyszczenia powierzchni po zakończeniu remontu najlepiej nada się odkurzacz klasy L, który dobrze poradzi są z powstałym rodzajem pyłu.

Ile kosztuje odkurzacz przemysłowy?

Za odkurzacz przemysłowy klasy L należy zapłacić około 490 zł. Odkurzacz klasy M to koszt mniej więcej 660 zł. Za odkurzacz klasy H należy zapłacić ponad 3000 zł.

Czym się różni odkurzacz warsztatowy od zwykłego?

Odkurzacze zwykłe, które są przeznaczone do użytku domowego nie są dostosowane przez producentów do czyszczenia powierzchni warsztatowych. Odkurzacze przemysłowe w zależności od klasy mogą zasysać pył o konkretnych wartościach stężenia. Konstrukcyjnie odkurzacz zwykły i warsztatowy nie są bardzo zróżnicowane.