Cennik wynajmu młota wyburzeniowego

Młot udarowy wyburzeniowy służy do rozbiórek, wyburzeń, kucia lub kruszenia. Młot wyburzeniowy można wykorzystać do skucia tynków, płytek, skruszenia betonu bądź cegieł i kamieni. Za pomocą młota wyburzeniowego można również dłutować powierzchnię otworów przeznaczonych na okna oraz drzwi. Żadne prace budowlane lub remontowe związane z twardymi materiałami nie mogą odbyć się bez użycia młota udarowego wyburzeniowego. Ile kosztuje wynajem młota wyburzeniowego?

Spis treści

Wynajem młota wyburzeniowego cena w 2023

Za krótkoterminowy wynajem młota udarowego wyburzeniowego należy zapłacić kwotę w granicach 110 – 120 zł/dzień. Jeśli sprzęt jest potrzebny dłużej i wynajem trwa ponad 7 dni, to trzeba zapłacić kwotę rzędu 90 – 100 zł/dzień. Za 3 dni wynajmu młota wyburzeniowego należy zapłacić 330 – 360 zł. Z kolei za 8 dni wynajmu kwota będzie wynosić 720 – 800 zł. 

Czym kierować się wybierając młot wyburzeniowy?

Ze względu na rodzaj prac wykonywanych za pomocą młota wyburzeniowego podczas wyboru należy zwracać uwagę na konkretne parametry. Dzięki temu sprzęt pozwoli efektywnie wykonać niezbędne prace budowlano-remontowe.

  • Energia udaru – młot wyburzeniowy należy do kategorii młotów udarowych. Aby sprzęt skutecznie skruszyć twarde materiały powinien mieć jak najwyższą energię udaru, która mierzona jest w jednostce dżuli. Najczęściej młoty wyburzeniowe charakteryzują się energią udaru o wartości 7 – 15 J. 
  • Moc – moc sprzętu powinna być wybierana ze względu na rodzaj prac, do jakich będzie przeznaczony. Młoty o mocy poniżej 1000 W będą doskonałe do prac remontowych, takich jak skuwanie płytek i posadzki. Młot wyburzeniowy o mocy powyżej 1000 W będzie się nadawał do bardziej wymagających prac, takich jak kucie i rozkruszanie betonu oraz dłutowanie.

Ile kosztuje młot wyburzeniowy?

Młot udarowy wyburzeniowy o mocy 1300 W i energii udaru 15 J kosztuje około 500 zł. Młot wyburzeniowy z mocą maksymalną 2600 W oraz energią udaru 48 J to koszt rzędu 730 zł.

Młoty wyburzeniowe – Sprawdź ofertę!

FAQ

Ile kosztuje wynajem młota wyburzeniowego?

Za wynajęcie młota wyburzeniowego trzeba zapłacić kwotę rzędu 110 – 120 zł/dzień w przypadku wynajmu krótkoterminowego. Jeśli młot jest potrzebny przez czas dłuższy niż 7 dni to koszt wyniesie około 90 – 100 zł/dzień.

Jaki najlepszy młot wyburzeniowy?

Najlepszy młot wyburzeniowy to taki, który zostanie dopasowany do rodzaju wykonywanych prac. Młot sprawdzający się w przypadku skuwania płytek nie sprawdzi się do kruszenia betonu. Z kolei młot służący do dłutowania otworów pod okna i drzwi będzie zbyt mocny do skuwania wykładziny.

Ile kosztuje młot wyburzeniowy?

Za nowy młot wyburzeniowy w zależności od jego mocy oraz energii udaru należy zapłacić od 500 – 730 zł. Wynajem to najlepsze rozwiązanie, aby wykonać niektóre prace budowlane bez kupowania nowego sprzętu.

Ile J do kucia?

Do kucia twardej powierzchni należy wybrać młot wyburzeniowy o energii udaru co najmniej 20 J. Młoty z niższą wartością energii kucia nadają się do lżejszych i mniej intensywnych prac.