Cennik montażu elewacji z piaskowca – zalety, ceny

Montaż elewacji z piaskowca może okazać się jednym z lepszych rozwiązań, a to ze względu na trwałość kamieni naturalnych. Materiał jest niezwykle prosty w utrzymaniu i łatwo się czyści. Ponadto struktura surowca tworzy bardzo elegancki i nowoczesny efekt. Kamień podlega też obróbce, dlatego przy zastosowaniu odpowiedniej farby, możemy zmienić kolor elewacji. Ile kosztuje montaż elewacji z piaskowca? 

Spis treści

Montaż elewacji z piaskowca cena w 2023

Cena za wykonanie elewacji z piaskowca rozpoczyna się od 140 zł. Koszt montażu może wzrosnąć w zależności od stopnia skomplikowania. Wówczas wykwalifikowany fachowiec będzie liczył nawet 160 zł/m2. Dobrej jakości surowiec tj. piaskowiec wyniesie nas od 150 do 179 zł/m2. 

Jakie zalety ma montaż elewacji z piaskowca?

Osoby zdecydowane na montaż elewacji z piaskowca powinny znać wszystkie cechy tego materiału. 

  • trwałość – piaskowiec wykazuje naturalne właściwości, które mają wpływ na trwałość elewacji. 
  • estetyka – wykończenie elewacji tym surowcem prezentuje się bardzo nowocześnie. 
  • łatwy w utrzymaniu – nie ma problemu z czyszczeniem kamienia. 
  • mrozoodporność – piaskowiec wykazuje naturalne właściwości mrozoodporne, co korzystnie wpływa na izolację termiczną budynku.
  • zmiana koloru – przy zastosowaniu odpowiedniej farby, istnieje możliwość zmiany koloru kamienia. 

FAQ

Ile kosztuje położenie piaskowca na ścianie?

Całkowity koszt położenia piaskowca na ścianie zawiera w sobie cenę samego surowca, a także robociznę. W zależności od właściwości surowca kwoty za sam kamień zaczynają się od 150 zł/m2. Z kolei fachowiec za położenie jednego metra kwadratowego elewacji liczy nawet 160 zł. W wycenie kluczowy jest również stopień trudności i powierzchnia domu. 

Ile kosztuje elewacja z piaskowca?

Elewacja z piaskowca łącznie z materiałem i pracą fachowca to koszt ok. 400 zł/m2. Natomiast do tej ceny należy doliczyć impregnację i fugowanie płyt. W ten sposób wydłuża się żywotność surowca, który dłużej zachowuje swoje naturalne właściwości. 

Ile kosztuje ułożenie kamienia naturalnego na zewnątrz?

Fachowiec za ułożenie jednego metra kwadratowego kamienia liczy nawet 200 zł. Wszystko zależy od specyfiki kamienia i poziomu trudności w trakcie układania. Warto pamiętać, że robocizna to nie tylko przyklejenie płytek, lecz także ich impregnacja i fugowanie. 

Ile kosztuje fugowanie piaskowca?

Do fugowania piaskowca używa się specjalnego preparatu tj. fugi cementowej. W ten sposób zapewnia się stabilność elewacji, a z dodatkiem odpowiednich komponentów, chroni się ją przed czynnikami atmosferycznymi. Chodzi między innymi o zabezpieczenie przed wilgocią, co pozwala zapobiec wykwitom. 

Ile kosztuje metr położenia kamienia?

Koszt położenia kamienia zależy między innymi od surowca i efektu, jaki chcemy otrzymać. W celu zapewniania długotrwałej i solidnej elewacji, poza przyklejeniem niezbędne jest również fugowanie i impregnacja materiału. Wówczas koszt robocizny fachowca wynosi w granicach od 140 do 165 zł/m2.