Cennik balustrad dębowych z elementami stalowymi

Wybierając balustradę dębową z elementami stalowymi stawiamy na ponadczasową klasykę. Nada ona naszemu wnętrzu szyk i elegancję, ale też trwałość. Czym się charakteryzuje, dlaczego warto się nad nią zastanowić oraz ile kosztuje balustrada dębowa z elementami stalowymi? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.  

Spis treści

Cennik balustrad dębowych z elementami stalowymi w 2023

Zakup balustrady dębowej z elementami stalowymi to koszt ok. 830-1000 zł/mb. Cena jest podyktowana m.in. ceną dębu. Tak jak w przypadku zakupu innych balustrad, tak i tu większość firm wykonuje zamówienie od minimum 10 mb. 

Jeśli zdecydujemy się na zakup 15 mb balustrady zapłacimy ok. 13 500 zł. Do ceny należy dodać opłatę za montaż. 

Jak dbać o dębową balustradę?

O każdy drewniany mebel i element domu należy dbać. Wtedy będzie nam służył przez wiele lat i co ważne nie ulegnie szybkiemu zniszczeniu. Co zatem powinniśmy robić z naszą dębową balustradą? 

  • Malowanie impregnatem – do tego działania musimy wybrać odpowiedni rodzaj farby do drewna, która je zaimpregnuje i nada piękny wygląd.
  • Malowanie środkami owadobójczymi – warto chronić naszą balustradę przed kornikami. 
  • Malowanie farbą z UV – jeśli nasza balustrada jest narażona na słońce warto osłonić ją przed promieniami, żeby zachować intensywny kolor drewna. 
  • Malowanie olejem lub nakładanie wosku – ten zabieg pozwoli nam wygładzić naszą balustradę i nada jej przyjemną gładkość. 

Wybór drewnianych balustrad to strzał w dziesiątkę ale tylko wtedy, kiedy umieszczamy je w domu. Nadaje mu przytulny klimat, ponieważ drewno nigdy nie wychodzi z mody. Nie mniej balustrady drewniane, nawet te z elementami stalowymi nie nadają się do użytku zewnętrznego, ponieważ są zbyt podatne na działanie zjawisk atmosferycznych. 

FAQ

Co to jest balustrada drewniana?

Jest to drewniana forma/konstrukcja, która zabezpiecza użytkowników (schodów, tarasów, balkonów) przez upadkiem. Balustrada pełni także element dekoracyjny. 

Co najpierw balustrada czy płytki?

W zasadzie nie ma dużej różnicy, ale dla bezpieczeństwa warto najpierw zamontować balustradę, a potem ułożyć płytki to pozwoli uniknąć ew. uszkodzeń podłogi. 

Czym zabudować balustradę na balkonie?

Można skorzystać z mat trzcinowych, wikliny, osłon powlekanych oraz osłon z PVC. Można też wybrać taśmy ogrodzeniowe z polipropylenu. 

Ile kosztuje farba do drewna?

Zakup farby do drewna to koszt ok. 85 zł za 0,5l. Możemy nią np. odświeżyć drewnianą balustradę. 

Co zrobić żeby drewniana balustrada nie zmieniła koloru?

Aby nasza drewniana balustrada była cały czas nieskazitelna warto co jakiś czas pokrywać ją lakierem, który nada jej ochronną warstwę, ale też nie przykryje naturalnego koloru.