Cennik mebli sosnowych

Najlepszej jakości meble z drewna sosnowego cieszą się dużą popularnością. Ten materiał jest solidny i bardzo wytrzymały. Nic dziwnego, że meble sosnowe są jednym z popularniejszych. Oprócz tego drewno sosnowe wykazuje właściwości elektrostatyczne. Docenimy to, ponieważ na powierzchni takich mebli nie będzie zbierał się kurz i unosił w powietrzu. Alergicy na pewno docenią taką właściwość tego drewna. Znajdziemy mnóstwo takich mebli, więc warto sprawdzić ile kosztują meble sosnowe.

Spis treści

Meble sosnowe cena w 2023

Koszt mebli sosnowych do jednego pomieszczenia przedstawia się w przedziale 2150 – 2 700 zł/mb brutto. Cena może się różnić w zależności od regionu kraju i wymiarów mebli. Powyższy koszt dotyczy mebli z dobrej jakości drewna sosnowego.

Jakie są wady i zalety mebli sosnowych?

Meble z drewna sosnowego są dość popularne. Znajdziemy je u różnych producentów i w salonach meblowych. Meble z tego drewna idealnie sprawdzą się w wielu pomieszczeniach w nowoczesnych domach i lokalach. Główne zalety mebli sosnowych to:

  • Meble sosnowe tworzą mikroklimat w pomieszczeniu
  • Meble sosnowe są przyjazne alergikom
  • Meble sosnowe można łatwo malować i lakierować
  • Meble sosnowe to produkty dobrej jakości w przystępnej cenie
  • Meble sosnowe nie wymagają szczególnej pielęgnacji
  • Meble sosnowe są łatwo dostępne na rynku

Meble sosnowe mogą być mniej lubiane przez niektórych, ze względu na swoje wady, m.in.:

  • Meble sosnowe ciemnieją
  • Meble sosnowe są podatne na zarysowania

FAQ

Czy sosna nadaje się na meble?

Tak, to drewno jest przede wszystkim sprężyste i elastyczne. Sosna pozwala na uformowanie z niej mebli nawet o nieregularnym kształcie. Oprócz tego meble sosnowe są lekkie i proste w pielęgnacji.

Jak można odnowić meble sosnowe?

Meble sosnowe można odnowić dzięki pomalowaniu ich powierzchni kryjącą emalią czy bezbarwnym lakierem. W przypadku tego rodzaju drewna sprawdzi się także lakierobejca. Nada ona meblom trochę inny kolor, ale nie zakryje oryginalnej faktury drewna.

Czy warto kupić łóżko sosnowe?

Łóżko sosnowe jest jednym z najczęściej wybieranych. Cieszy się dużą popularnością wśród klientów. Właśnie takie będzie wytrzymałe. Łóżka sosnowe sprawdzają się w klasycznych i nowoczesnych sypialniach.

Czy sosna nadaje się na stół?

Stoły z sosny cieszą się dużą popularnością. Niestety trzeba pamiętać, że sosna nie jest odporna na zarysowania. Jednak wszelkie rysy dość łatwo usuniemy dzięki szlifowaniu. Stoły sosnowe szczególnie sprawdzą się w jadalniach.

Czy drewno sosnowe ciemnieje?

Drewno sosnowe z czasem naturalnie ciemniej pod wpływem promieniowania UV. Może to być jednak zaleta tego drewna. Chcąc tego uniknąć należy unikać wystawiania mebli słonecznych na mocną ekspozycję promieni słonecznych.