Cennik sufitów podwieszanych kasetonowych – rodzaje, porady, ceny

Sufit podwieszany kasetonowy to sufit, którego powierzchnia składa się z kasetonów, które w razie potrzeby można w dowolny sposób demontować i montować. Sufity kasetonowe doskonale sprawdzają się w przypadku pomieszczeń, w których pod sufitem biegną różnego rodzaju instalacje. Dzięki temu typowi zabudowy można na bieżąco je konserwować i kontrolować ich stan. Ile kosztują sufity podwieszane kasetonowe?

Spis treści

Sufity podwieszane kasetonowe cena w 2023

Cena montażu sufitu podwieszanego kasetonowego uzależniona jest od stopnia skomplikowania prac i braku dodatkowych utrudnień. Chcąc zamontować sufit podwieszany trzeba przygotować się na wydatek rzędu 89-129 zł/m².

Jakie rodzaje kasetonów wykorzystuje się do sufitu podwieszanego?

W sprzedaży dostępnych jest wiele rodzajów kasetonów, które różnią się od siebie parametrami i właściwościami. Wyróżnić można:

  •  kasetony z wełny szklanej lub mineralnej – łatwe do utrzymania w czystości, występujące w kształcie kwadratu i prostokąta.
  •  kasetony perforowane – wykonane z metalu, aluminium bądź też ocynkowanej blachy. Doskonale sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach.
  • kasetony gk – najczęściej przybierają postać prostokątnych bądź też kwadratowych płyt, które montuje się na specjalnym rusztowaniu.
  •  kasetony rastrowe i siatkowe – to kasetony posiadające drobne otwory o różnym kształcie. Dzięki nim można wykonać sufit podwieszany o częściowo otwartym charakterze.

FAQ

Jaki sufit w biurze?

W pomieszczeniach biurowych doskonale sprawdzi się sufit podwieszany kasetonowy, który umożliwia zamontowanie nad nim systemów przeciwpożarowych i klimatyzacyjnych. Dodatkowo wyróżnia się nowoczesnym i estetycznym wyglądem.

Jaki rozmiar kasetonów na sufit podwieszany?

Płytki sufitowe do sufitów podwieszanych kasetonowych zazwyczaj mają wymiar 600 x 600 mm bądź też 1200 x 600 mm. W sklepach dostępne są także moduły płyt  kasetonowych o wymiarach 625 na 625 mm.

Jak wybrać oświetlenie na sufit kasetonowy podwieszany?

W przypadku sufitu kasetonowego szczególnie efektownie prezentuje się oświetlenie LED, które można rozmieścić według własnych potrzeb i uznania. Dodatkową zaletą jest fakt, że sufit kasetonowy ukrywa przed ludzkim wzrokiem wszystkie elementy i przewody instalacji elektrycznej.

Czy sufity kasetonowe podwieszane sprawdzą się wyłącznie w budynkach mieszkalnych?

Dzięki temu, że kasetony sufitowe doskonale pochłaniają dźwięki, doskonale sprawdzają się także w szkołach, biurach i placówkach medycznych.

Jak montuje się kasetony na suficie podwieszanym?

Montaż sufitu podwieszanego nie wymaga specjalnego przygotowania powierzchni. Cała konstrukcja opiera się na stelażu, do którego montuje się kasetony.