Cennik sufitów podwieszanych kasetonowych – rodzaje, porady, ceny

Sufit podwieszany kasetonowy to sufit, którego powierzchnia składa się z kasetonów, które w razie potrzeby można w dowolny sposób demontować i montować. Sufity kasetonowe doskonale sprawdzają się w przypadku pomieszczeń, w których pod sufitem biegną różnego rodzaju instalacje. Dzięki temu typowi zabudowy można na bieżąco je konserwować i kontrolować ich stan. Ile kosztują sufity podwieszane kasetonowe?

Spis treści

Sufity podwieszane kasetonowe cena w 2023

Cena montażu sufitu podwieszanego kasetonowego uzależniona jest od stopnia skomplikowania prac i braku dodatkowych utrudnień. Chcąc zamontować sufit podwieszany trzeba przygotować się na wydatek rzędu 89-129 zł/m².

Najniższy, średni i najwyższy koszt za montaż sufitu podwieszanego odnotowany w Polsce

Cena Netto (zł/m2)Cena Brutto (zł/m2)
Najniższa89109,47
Średnia109134,07
Najwyższa129158,67

Ile kosztuje montaż sufitu podwieszanego w największych miastach w Polsce

MiastoCena Netto (zł/m2)Cena Brutto (zł/m2)
Białystok90110,70
Bydgoszcz92113,16
Gdańsk129158,67
Gorzów Wielkopolski89109,47
Katowice127156,21
Kielce91111,93
Kraków129158,67
Lublin93114,39
Łódź105129,15
Olsztyn91111,93
Opole98120,54
Poznań126154,98
Rzeszów94115,62
Szczecin122150,06
Toruń96118,08
Warszawa129158,67
Wrocław124152,52
Zielona Góra89109,47

Ceny przedstawione w tabeli są szacunkowymi kosztami za montaż sufitu podwieszanego na podstawie ofert znalezionych w internecie. Nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego. Mogą one różnić się w zależności od wielu czynników takich jak lokalne warunki rynkowe.

Jak wygląda proces wykonania sufitów podwieszanych kasetonowych krok po kroku?

 • Przygotuj niezbędne materiały i narzędzia – będą to profile, kasetony, wieszaki, narożniki, śruby i poziomnica.
 • Zaznacz linie prowadzące na ścianach – będą one służyć jako przewodnik dla montażu profili. Upewnij się, że są równo umieszczone za pomocą poziomnicy.
 • Zamocuj profile do ścian – za pomocą wiertarki i kołków zamocuj profile na ścianie zgodnie z oznaczeniami.
 • Zamocuj wieszaki do sufitu – umieść wieszaki w równych odległościach wzdłuż profili, które są już przymocowane do ścian.
 • Zamocuj profile do wieszaków – te profile będą tworzyć ruszt, na którym będą spoczywały kasetony.
 • Zainstaluj kasetony – umieść je na profilach, zaczynając od jednego rogu pomieszczenia. Upewnij się, że kasetony są równo umieszczone i stabilne.
 • Zakończ montaż narożnikami – narożniki są montowane na końcu, aby zapewnić równą i estetyczną powierzchnię sufitu.
 • Na koniec sprawdź dokładność swojej pracy – upewnij się, że wszystkie kasetony są równo umieszczone i że sufit jest stabilny. Po zakończeniu prac, sufit podwieszany kasetonowy jest gotowy do użytku.

Jakie rodzaje kasetonów wykorzystuje się do sufitu podwieszanego?

W sprzedaży dostępnych jest wiele rodzajów kasetonów, które różnią się od siebie parametrami i właściwościami. Wyróżnić można:

 •  kasetony z wełny szklanej lub mineralnej – łatwe do utrzymania w czystości, występujące w kształcie kwadratu i prostokąta.
 •  kasetony perforowane – wykonane z metalu, aluminium bądź też ocynkowanej blachy. Doskonale sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach.
 • kasetony gk – najczęściej przybierają postać prostokątnych bądź też kwadratowych płyt, które montuje się na specjalnym rusztowaniu.
 •  kasetony rastrowe i siatkowe – to kasetony posiadające drobne otwory o różnym kształcie. Dzięki nim można wykonać sufit podwieszany o częściowo otwartym charakterze.

FAQ

Jaki sufit w biurze?

W pomieszczeniach biurowych doskonale sprawdzi się sufit podwieszany kasetonowy, który umożliwia zamontowanie nad nim systemów przeciwpożarowych i klimatyzacyjnych. Dodatkowo wyróżnia się nowoczesnym i estetycznym wyglądem.

Jaki rozmiar kasetonów na sufit podwieszany?

Płytki sufitowe do sufitów podwieszanych kasetonowych zazwyczaj mają wymiar 600 x 600 mm bądź też 1200 x 600 mm. W sklepach dostępne są także moduły płyt  kasetonowych o wymiarach 625 na 625 mm.

Jak wybrać oświetlenie na sufit kasetonowy podwieszany?

W przypadku sufitu kasetonowego szczególnie efektownie prezentuje się oświetlenie LED, które można rozmieścić według własnych potrzeb i uznania. Dodatkową zaletą jest fakt, że sufit kasetonowy ukrywa przed ludzkim wzrokiem wszystkie elementy i przewody instalacji elektrycznej.

Czy sufity kasetonowe podwieszane sprawdzą się wyłącznie w budynkach mieszkalnych?

Dzięki temu, że kasetony sufitowe doskonale pochłaniają dźwięki, doskonale sprawdzają się także w szkołach, biurach i placówkach medycznych.

Jak montuje się kasetony na suficie podwieszanym?

Montaż sufitu podwieszanego nie wymaga specjalnego przygotowania powierzchni. Cała konstrukcja opiera się na stelażu, do którego montuje się kasetony.