Ile kosztuje mycie okien?

Czyste okna w całym domu zapewniają niczym nieograniczony dostęp naturalnych promieni słonecznych i wpływają na ogólne wrażenie podczas przebywania we wnętrzach. Umycie kilkunastu, a czasem nawet kilkudziesięciu okien w całym domu to duże wyzwanie wymagające czasu oraz wysiłku. Dlatego też dobrym rozwiązaniem jest poproszenie o pomoc kogoś kto profesjonalnie umyje okna we wszystkich pomieszczeniach i zadba o nie w kompleksowy sposób. Ile kosztuje mycie okien?

Spis treści

Mycie okien cena w 2023

Za umycie okien jednoskrzydłowych trzeba zapłacić około 35 – 40 zł/szt. Okna dwuskrzydłowe kosztują natomiast w granicach 50 – 65 zł/szt. Za dokładne umycie okien trzyskrzydłowych cena będzie wynosić 55 – 70 zł/szt. Za umycie 15 okien w całym domu, z których jedne są trzyskrzydłowe, a reszta dwuskrzydłowa trzeba zapłacić cenę rzędu 755 – 980 zł.

Najniższy, średni i najwyższy koszt za umycie okien jednoskrzydłowych odnotowany w Polsce

Netto (zł)Brutto (zł)
Najniższy3543.05
Średni37.546.13
Najwyższy4049.2

Ile kosztuje umycie okien jednoskrzydłowych w największych miastach w Polsce

MiastoCena netto (zł)Cena brutto (zł)
Białystok3644.28
Bydgoszcz3745.51
Gdańsk4049.20
Gorzów Wielkopolski3543.05
Katowice3846.74
Kielce3543.05
Kraków4049.20
Lublin3644.28
Łódź3745.51
Olsztyn3543.05
Opole3644.28
Poznań3947.97
Rzeszów3543.05
Szczecin3846.74
Toruń3745.51
Warszawa4049.20
Wrocław3947.97
Zielona Góra3644.28

Ceny przedstawione w tabeli są szacunkowymi kosztami za umycie okien jednoskrzydłowych na podstawie ofert znalezionych w internecie. Nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego. Mogą one różnić się w zależności od wielu czynników takich jak lokalne warunki rynkowe.

Jak wygląda proces umycie okien jednoskrzydłowych krok po kroku

  • Przygotowanie sprzętu do mycia – to ważny etap, który obejmuje zgromadzenie wszystkich niezbędnych narzędzi, w tym ściereczek, sprzętu do mycia okien i odpowiednich środków czystości.
  • Inspekcja okna – przed rozpoczęciem mycia okna, należy dokładnie je obejrzeć, aby zidentyfikować wszelkie zabrudzenia i zdecydować o najbardziej skutecznej metodzie ich usunięcia.
  • Mycie okna – to proces, który zwykle obejmuje zastosowanie środka czystości, a następnie dokładne wyczyszczenie powierzchni okna za pomocą ściereczki lub urządzenia do mycia okien.
  • Wysuszenie okna – po umyciu, okno powinno być dokładnie wysuszone, aby uniknąć smug i zapewnić doskonały wygląd.
  • Sprawdzanie końcowe – po zakończeniu procesu mycia, okno powinno być dokładnie sprawdzone, aby upewnić się, że wszystkie zabrudzenia zostały usunięte i okno jest czyste.

Co składa się na cenę mycia okien?

Zlecenie umycia okien profesjonalnej firmie pozwala zaoszczędzić czas i przeznaczyć energię na inne aktywności. Cena usługi mycia okien uzależniona jest od kilku czynników.

  • Lokalizacja – koszty mycia okien w miastach wojewódzkich oscylują w granicach górnych widełek. W mniejszych miejscowość można liczyć na nieco tańszą usługę. W przypadku mycia okien przez profesjonalną firmę na terenie wiejskim często kwota zawiera również koszty dojazdu na miejsce.
  • Rodzaj usługi – ostateczny koszt umycia okien jest zależy od rodzaju usługi oraz zakresu prac. Umycie okien w całym domu po zakończonym etapie budowlano-remontowym będzie droższe ze względu na bardziej wymagającą pracę. Pozbycie się kurzu i pyły z szyb oraz ram okiennych może bowiem wymagać nawet kilkukrotnego mycia jednego okna. Ponadto ceny za umycie okna są różne w zależności od ilości skrzydeł. 
  • Powierzchnia – cena za umycie jednego okna jest zmienna w zależności od powierzchni szyb oraz ram. Koszt umycia okna trzyskrzydłowego może więc się wahać między 55 – 70 zł/szt w zależności od dokładnych wymiarów. 

FAQ

Ile za umycie okna w 2023?

Za umycie jednego okna z jednym skrzydłem cena wynosi około 35 – 40 zł. Za okno dwuskrzydłowe umyte wraz z całą ramą w profesjonalny sposób trzeba zapłacić około 50 – 65 zł. Okna trzyskrzydłowe umyte przez profesjonalną firmę to koszt 55 –70 zł/szt.

Ile kosztuje mycie okien za 1 m²?

Cenę mycia okna wylicza się na podstawie ilości okien orz skrzydeł. Profesjonalna firma dokona więc wyceny usługi na podstawie ilości okien w całym domu. Okna o większych wymiarach będą jednak miały nieco wyższe stawki za mycie od okien z tą samą ilością skrzydeł, lecz mniejszą szerokością lub wysokością. 

Jak myć okna bez smug?

Aby umyte dopiero okna nie posiadały smug należy zastosować odpowiednio dopasowane środki chemiczne. Ponadto bardzo ważny jest rodzaj sprzętu używanego podczas mycia. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów szmatek i czyścików, które pozwalają umyć okna bez żadnych smug. Okien nie należy również myć, gdy pada na nie intensywne światło słoneczne w ciągu dnia, które może powodować wystąpienie smug.