Cennik dorobienia klucza

Dorobienie klucza może być konieczne w wielu przypadkach. Dodatkowy klucz od auta czy drzwi wejściowych przyda się w przypadku jego zagubienia, czy zniszczenia. Ponadto zdarza się, że chcemy dorobić dodatkowe klucze np. dla dorastających dzieci. Sprawdź ile kosztuje dorobienie klucza. Wybierając punkt przejrzyj jego opinie i zwróć uwagę na materiały z jakich dorabiane są klucze. Większość kluczy dorabiana jest od ręki, ale warto dopytać o czas realizacji usługi. 

Spis treści

Dorobienie klucza cena w 2023 roku

Za dorobienie klucza patentowego zapłacimy 15-33 zł. W przypadku kluczy nawiercanych pionowo cena wzrośnie do 36-52 zł. Dorobienie klucza typu Gerda kosztuje 58-80 zł, a klucz do sejfu to koszt ok. 100-130 zł. Proste kluczyki samochodowe dorobimy za 50-70 zł, kluczyki z kodowaniem stałym za 245-330 zł, a z kodowaniem zmiennym za 400-550 zł. 

Najniższy, średni i najwyższy koszt za dorobienie klucza patentowego odnotowany w Polsce

Netto (zł)Brutto (zł)
Najniższa cena1518.45
Średnia cena2429.52
Najwyższa cena3340.59

Ile kosztuje dorobienie klucza patentowego w największych miastach w Polsce

MiastoCena netto (zł)Cena brutto (zł)
Białystok1518.45
Bydgoszcz1619.68
Gdańsk2834.44
Gorzów Wielkopolski1720.91
Katowice2631.98
Kielce1619.68
Kraków2935.67
Lublin2024.6
Łódź2125.83
Olsztyn1619.68
Opole2024.6
Poznań2328.29
Rzeszów1518.45
Szczecin2227.06
Toruń1923.37
Warszawa3340.59
Wrocław3036.9
Zielona Góra1518.45

Ceny przedstawione w tabeli są szacunkowymi kosztami za dorobienie klucza patentowego na podstawie ofert znalezionych w internecie. Nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego. Mogą one różnić się w zależności od wielu czynników takich jak lokalne warunki rynkowe.

Jak wygląda proces dorobienia klucza patentowego krok po kroku

  • Analiza klucza – specjalista analizuje oryginalny klucz, aby określić odpowiedni wzór i rozmiar do dorobienia klucza.
  • Wybór surowca – na podstawie analizy, wybiera się odpowiedni materiał do dorobienia klucza.
  • Cięcie – za pomocą specjalnej maszyny, klucz jest cięty zgodnie z wymaganym wzorem.
  • Polerowanie – krawędzie klucza są polerowane, aby usunąć wszelkie ostre krawędzie i nadać mu gładkość.
  • Kontrola jakości – po dorobieniu, klucz jest sprawdzany pod kątem dokładności i sprawdzany z zamkiem, aby upewnić się, że działa prawidłowo.

Rodzaje kluczy

Klucze różnią się nie tylko materiałem, ale też sposobem wykonania, który odpowiada za poziom bezpieczeństwa. Wśród najpopularniejszych rodzajów kluczy wyróżniamy klucze:

  • Proste – różniące się kształtem języczka klucza.
  • Mechaniczne z odpowiednio ukształtowaną krzywką, która ustawia zapadki w odpowiedni sposób i umożliwia obrót klucza.
  • Magnetyczne, który wystarczy przyłożyć do odpowiedniego miejsca, aby otworzyć drzwi.
  • Elektroniczne, czyli otwierane za pomocą specjalnego kodu.
  • Patentowe są to klucze najczęściej mechaniczne, które sprzedawane są dodatkowo w kartą bezpieczeństwa, bez której nie można dorobić klucza. 

FAQ

Ile kosztuje dorobienie klucza na podstawie zamka?

W przypadku zgubienia jedynego egzemplarza klucza i konieczności dorobienia go na podstawie zamka powinniśmy liczyć się z kosztem 120-1600 zł w zależności od rodzaju klucza i stopnia złożoności zamka. 

Ile się czeka na dorobienie kluczy?

Większość kluczy dorabiana jest od ręki, w ciągu kilku minut. W przypadku bardziej skomplikowanych kluczy i konieczności przeprowadzenia dużej ilości pracy czas ten może się wydłużyć nawet do kilku dni. 

Ile kosztuje dorobienie klucza Yale?

Dorabianie kluczy mieszkaniowych typu Yale to koszt rzędu 15-20 zł w przypadku najprostszych polskich modeli. Klucze typu Yale zachodnie dorobimy w cenie 25-33 zł.

Czy da się dorobić każdy klucz?

Zakłady dorabiające klucze są w stanie skopiować niemal każdy klucz, nawet taki, który posiada kartę zabezpieczającą, czy kluczyk samochodowy z immobiliserem. 

Czy Castoramie dorabiają klucze?

Niektóre punkty serwisowe Castoramy oferują usługę dorabiania kluczy. Szczegóły publikowane są na stronach konkretnych sklepów.

Czy można dorobić klucze do mieszkania?

Można,a nawet trzeba. Dorobienie zapasowych kluczy do mieszkania pozwoli uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji zgubienia jedynego egzemplarza klucza.

Czy można dorobić klucz bez karty?

W przypadku zamków patentowych dorobienie klucza bez posiadania karty zabezpieczającej jest niemożliwe. Konieczna jest bowiem zgoda właściciela na skopiowanie takiego klucza, a próby jego dorobienia bez takiej zgody są uznawane za nielegalne.