Cennik balustrad ze stali nierdzewnej

Podstawową funkcją balustrady jest ochrona, drugą walory estetyczne. Podczas podejmowania decyzji powinniśmy się kierować nie tylko tym, jak będzie ona wyglądać, ale też tym, aby była solidnie wykonana oraz odpowiednio mocowana. Ile kosztuje balustrada ze stali nierdzewnej?

Spis treści

Cennik balustrad ze stali nierdzewnej w 2023

Za balustrady ze stali nierdzewnej zapłacimy ok. 680 – 950 zł/mb. Jest to cena za tzw. prostą balustradę, gdybyśmy jednak zdecydowali się na zakup balustrady zdobionej wówczas koszt znacznie wzrośnie do ok. 1200 – 1400 zł/mb. Wiele firm zaznacza, że minimalna ilość zakupionej balustrady to 10 mb.

I tak, decydując się na zakup 10 mb balustrady prostej zapłacimy ok. 8000 zł, w przypadku balustrady zdobionej, zapłacimy ok. 11 000 zł. 

Zalety balustrad ze stali nierdzewnej?

Balustrady ze stali nierdzewnej są najczęściej wybierane. Dlaczego? Jakie są ich zalety? 

  • odporność na korozję,
  • przeznaczone do długotrwałego użytkowania, 
  • łatwe w pielęgnacji,
  • niezwykłe wzornictwo do każdego rodzaju domu – nowoczesne, proste, eleganckie etc. 
  • zabezpiecz drewno – użyj do tego specjalnych preparatów, pamiętaj aby ten proces wykonać dwukrotnie,
  • dokonaj olejowania lub woskowania – ten zabieg sprawi, że Twoja balustrada będzie błyszczeć, ale też ochroni ją przed wilgocią. 

Pamiętaj, aby malowanie balustrad wykonywać bardzo precyzyjnie, tak aby ochronny preparat wypełnił każdy jej centymetr. Dodatkowo sprawdzaj, czy na Twojej balustradzie nie dokonały się jakieś odpryski, dziury, ubytki, każde tego typu miejsce osłabia całą konstrukcję naszej balustrady, należy reagować na nią niemalże od razu. 

FAQ

Jaka jest minimalna wysokość balustrady?

Wg prawa minimalna wysokość balustrady to co najmniej 90 cm w budynkach jednorodzinnych oraz 110 w innych budynkach.

Z czego najczęściej wykonywane są balustrady?

W Polsce najbardziej popularnym materiałem na balustrady jest aluminium lub stal nierdzewna.

Jaka stal nierdzewna na balustradę zewnętrzną?

Przed zakupem warto rozeznać się w tym temacie, ponieważ możliwości jest wiele, nie mniej warto skorzystać np. ze stali kwasoodpornej AISI 316 lub AISI 304. 

Czy stal 304 rdzewieje?

Zdarza się, że stal 304 rdzewieje, dzieje się tak ponieważ warstwa ochronna zostaje przełamana. Jeśli zauważymy, że nasze barierki są pordzewiałe warto bardzo szybko je zabezpieczyć. 

Co niszczy stal nierdzewną?

Są substancje, które w intensywnym kontakcie ze stalą nierdzewną mogą wpłynąć na struktury, co w kolejności doprowadzi do jej korozji. Substancje te to m.in.: smar, olej, resztki kleju oraz farby. 

Jak zabezpieczyć stal nierdzewną?

Musimy dbać o to, aby była ona czysta oraz miała odpowiedni dostęp do tlenu. Jest to istotne, ponieważ chrom zawarty w stali łączy się z tlenem i tworzy ochronną warstwę – tlenek chromu.