Cennik mebli kuchennych dębowych

Nie bez powodu dąb kojarzy nam się z siłą. Meble wykonane właśnie z tego drewna są właśnie takie – bardzo wytrzymałe, możemy być pewni, że posłużą nam na wiele lat. Nie należą one do najtańszych produktów – przede wszystkim dlatego, że trudno obrabia się dębowe deski. Ile kosztują meble kuchenne dębowe?

Spis treści

Meble dębowe cena w 2023

Za meble kuchenne dębowe zapłacimy ok. 3450 – 4200/zł za mb. Gdyby nasza kuchnia posiadała wymiar 6mb wówczas zapłaciliśmy ok. 23 tys. zł.

W zależności od firmy, którą wybierzemy do wykonania zamówienia, do ceny bardzo często trzeba również doliczyć cenę za wizualizację naszej kuchni. Dodatkowo zapłacimy za montaż. 

Cena mebli dębowych jest uzależniona od lokalizacji w jakiej dokonujemy zakupu oraz od ewentualnych niestandardowych wymagań. 

Zalety mebli dębowych

Meble dębowe, to jedne z najdroższych na polskim rynku. Dlatego zanim zdecydujemy się na zakup warto wiedzieć za co płacimy. 

  • Trwałość – dąb jest najtwardszym gatunkiem drzewa występującym w Polsce. Meble dębowe nie ulegają zbyt łatwo uszkodzeniom mechanicznym, ich powierzchnia przez lata jest nieskazitelna.
  • Odporność na wodę i ciepło – jw. Porównaniu z innymi gatunkami, meble dębowe są odporne na wilgoć oraz temperaturę. Jeśli zabezpieczymy je specjalnym olejem dodatkowo daje nam to ochronę przed niewielkim zalaniem, albo krótkotrwałą ekspozycją na słońcu. 
  • Stabilność – trwałość dębu sprawia, że meble z niego stworzone przez wiele lat będą wyglądały tak, jak pierwszego dnia. Poszczególne elementy szaf będą niezmienne – nie zaczną się odkształcać czy wyginać. 
  • Łatwe użytkowanie – meble dębowe bardzo łatwo utrzymać w nienagannym wyglądzie. Do ich czyszczenia wystarczy wilgotna, delikatna szmatka oraz np. specjalny preparat, który pozwoli także zakonserwować nasze meble.

Dodatkowo meble dębowe to klasa i prestiż. Ich naturalny kolor, pięknie odznaczone słoje sprawiają, że nasz dom staje się wyjątkowy.

FAQ

Czy dąb nadaje się na meble?

Dąb to najbardziej popularne drewno wykorzystywane do wyrobu mebli. Jest solidne i ciężkie, przez co finalny produkt będzie trwały i wytrzymały. 

Czym czyścić meble dębowe żeby nie było smug?

Najlepiej wykorzystać delikatnie wilgotną ściereczkę z mikrofibry. Przy większych zabrudzeniach warto sięgnąć po specjalny detergent przeznaczony do czyszczenia mebli dębowych.

Jak pozbyć się rys na meblach dębowych?

Jeśli zarysowania nie są duże warto spróbować domowego sposobu. Posmaruj rysy wazeliną i zostaw na 24 godziny następnie suchą ściereczką wypoleruj. 

Jaki kolor ścian pasuje do mebli dębowych?

Aby nasze pomieszczenie było modne przez wiele lat warto postawić na klasykę – barwy beżowe oraz kremowe idealnie komponują się z dębowymi meblami w ich naturalnym odcieniu. 

Jak konserwować meble dębowe?

Aby samemu dokonać konserwacji naszych dębowych mebli wystarczy antystatyczna szczotka lub sucha miękka szmatka oraz specjalny preparat do czyszczenia drewnianych powierzchni.