Cennik lustra na wymiar

Lustro może znaleźć się w niemal każdym pomieszczeniu. W łazience ułatwia codzienną toaletę, a przy drzwiach umożliwia rzut okiem na sylwetkę przed wyjściem z domu. Lustra znajdują się też na drzwiach szafy w sypialni, czy w salonie, gdzie optycznie powiększają przestrzeń. W przypadku wątpliwości, jaki produkt wybrać, warto sprawdzić ile kosztuje lustro na wymiar. Dostosowanie lustra dokładnie do swoich potrzeb jest często najlepszym rozwiązaniem.

Spis treści

Lustro na wymiar cena w 2023 roku

Prostokątne lustro na wymiar kosztuje zwykle ok. 140-180 zł/m2. W przypadku luster o niestandardowych kształtach, cena ta może wynieść ok 210-270 zł/m2. Im bardziej wymyślny sposób wykończenia, tym cena będzie wyższa. Do tego należy doliczyć koszt montażu, który waha się w granicach 200-300 zł/m2. 

Rodzaje luster na wymiar

Lustra na wymiar mogą różnić się rozmiarem i kształtem. Ponadto tego rodzaju lustra mogą mieć różne sposoby wykończenia od szlifowanych delikatnych obramowań po wymyślne ramy wykonane z najróżniejszych materiałów. Niektóre są wyposażane w dodatkowe elementy, jak np. podświetlenie LED. Do najważniejszych rodzajów luster na wymiar zaliczamy:

  • Lustra klasyczne – praktyczne lustra, których głównym zadaniem jest odbijanie wizerunku, umieszczane najczęściej w łazienkach i sypialniach, doskonale nadają się do każdego rodzaju wnętrz.
  • Lustra dekoracyjne, których głównym celem jest nadanie charakteru pomieszczeniu. Tego rodzaju lustra mogą być utrzymane w najróżniejszych stylach i są często projektowane do konkretnych wnętrz. Ich ozdobne ramy mogą być wykonane z metalu, drewna lub innych ciekawych materiałów.

FAQ

Ile kosztuje m2 lustra 4mm?

Lustro srebrne o grubości 4mm kosztuje średnio 110 zł/m2, za lustra grafitowe lub brązowe zapłacimy ok. 140 zł/m2. 

Jakie lustro na siłownię?

Lustra na siłowni montuje się, by ćwiczący mogli kontrolować prawidłowość wykonywanych ćwiczeń. Z tego względu ważne jest by lustro pokrywało całą ścianę. Może również być zamontowane na wysokości 20-40 cm i sięgać do minimum 200 cm.

Ile kosztuje montaż lustra łazienkowego?

Montaż lustra łazienkowego kosztuje zwykle 100-150 zł. W przypadku luster na wymiar lub wyklejanych cena usługi montażu może wzrosnąć nawet do 200-300 zł w zależności od powierzchni lustra. 

Na co najlepiej przykleić lustro do ściany?

Lustro do ściany najlepiej przykleić na specjalny klej do luster 47A. Specjaliści polecają także klej Fix All High Tack. Przy czym należy pamiętać, że klej nakładamy na lustro w odległości minimum 4 mm od brzegu. 

Czy lustro powiększa?

Lustra sprawiają, że pomieszczenia, w których są zawieszone, wydają się bardziej przestronne. Dzięki nim krótki korytarz wygląda na dłuższy, a mały pokój sprawia wrażenie większego.

Co zamiast lustra?

Lustro można zastąpić samoprzylepną folią lustrzaną. Z łatwością przykleisz ją na niemal każdej powierzchni, takiej jak ściana, czy drzwi pokoju lub szafy.