Cennik kompleksowego projektowania wnętrz

Kompleksowe projektowanie wnętrz, to rozwiązanie, na które coraz częściej decydują się osoby remontujące lub wykańczające swoje mieszkania i domy. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu wnętrza naszych pomieszczeń, od początku do końca projektowane są zgodnie z zasadami estetyki i funkcjonalności. Projektowanie kompleksowe, oszczędza nam również czasu przy wyborze dostawców materiałów oraz wykonawców projektu. Ile kosztuje kompleksowe projektowanie wnętrz?

Spis treści

Kompleksowe projektowanie wnętrz cena w 2023

Decydując się na kompleksowe projektowanie wnętrz, wraz z propozycją dostawców materiałów oraz wykonawców projektu, zapłacimy projektantowi 233-359 zł/m2. Wykonanie kompleksowego projektu wnętrza o powierzchni 60 m2, będzie wiązało się z kosztami rzędu 13980-21540 zł.

Wady i zalety kompleksowego projektowania wnętrz?

Wybierając kompleksowe projektowanie wnętrza, powinniśmy znać podstawowe zalety i wady charakteryzujące takie rozwiązanie.

Zalety:

  • wykonanie kompleksowego projektowania wnętrz, przez doświadczonego projektanta, to przede wszystkim gwarancja funkcjonalności i estetyki wnętrza.
  • kompleksowe projektowanie wnętrz, to przede wszystkim oszczędność czasu na wszystkich etapach projektu. Profesjonalny projektant na podstawie dokonanej inwentaryzacji oraz przeanalizowaniu wymagań klienta, tworzy projekt, a następnie wizualizacje oraz proponuje odpowiednie materiały i wykonawców. 
  • kompleksowe projektowanie wnętrz kończy się akceptacją projektu i przygotowaniem przez projektanta szczegółowej dokumentacji, która jest dokładną instrukcją dla wykonawców.

Wady:

  • decydując się na usługę kompleksowego projektowania wnętrz, musimy liczyć się z tym, że jest to rozwiązanie droższe niż wybór projektu koncepcyjnego.

FAQ

Ile kosztuje projekt wnętrza?

Usługa wykonania koncepcyjnego projektu wnętrza to koszt rzędu 133-238 zł/m2. W przypadku kompleksowego projektowania wnętrz, powinniśmy liczyć się z wydatkiem rzędu 233-359 zł/m2. Za projekt koncepcyjny mieszkania o powierzchni 50 m2, zapłacimy 6650-11900 zł, natomiast za projekt kompleksowy tego samego mieszkania 11650-17950 zł.

Ile kosztuje projekt mieszkania 100m2?

Wykonanie koncepcyjnego projektu mieszkania 100m2 to koszt 13300-23800 zł. W przypadku, gdy wykonywany jest kompleksowy projekt wnętrza, wiąże się to z kosztami na poziomie 23300-35900 zł.

Czy Ikea projektuje pokoje?

Ikea, wykonuje usługi projektowania w 3 różnych wersjach. Szybkie planowanie pokoju bez skosów, kosztuje 99 zł. Kompleksowy projekt pokoju, wraz z wizualizacją 3D, kosztuje 499 zł. Usługa kompleksowego zaprojektowania 3 pokoi, wraz z wizualizacją 3D i szczegółowym projektem kuchni, to koszt 1499 zł.

Co to jest projekt kompleksowy?

Projekt kompleksowy wnętrza to usługa, polegająca na przeprowadzeniu klienta przez proces, który rozpoczyna się od analizy potrzeb, a kończy przekazaniem szczegółowej dokumentacji wykonawcom projektu. W trakcie, klient otrzymuje projekt koncepcyjny, wizualizację pomieszczeń, wykaz materiałów i sprzętów oraz niezbędną pomoc w przygotowywaniu zamówień oraz wyborze wykonawców.