Cennik laserowego cięcia blach

Blacha to wyrób hutniczy, który wykorzystywany jest w wielu różnych branżach, a jego główną cechą charakterystyczną jest dużo cieńsza grubość od szerokości i długości. Blacha może mieć różne właściwości, zazwyczaj dostosowane do docelowego przeznaczenia. Blachę wykorzystuje się do produkcji m.in. pokryć dachowych. Podstawową metodą obróbki tego materiału w procesie produkcyjnym jest cięcie, które najczęściej wykonuje się laserem. Ile kosztuje laserowe cięcie blach?

Spis treści

Laserowe cięcie blach cena w 2023

Zlecając usługę laserowego cięcia blachy, o grubości 3 mm, powinniśmy liczyć się z kosztem rzędu 8,4-11,7 zł/mb cięcia. Cena ta, dotyczy wykonania usługi o normalnym stopniu trudności. W przypadku laserowego cięcia, 5 m bieżących blachy o grubości 3 mm, zapłacimy 42-58,5 zł.

Jakie są rodzaje blachy?

Podejmując decyzję o użyciu i obróbce blachy, powinniśmy zapoznać się z jej podstawowymi rodzajami i ich charakterystyką.

  • stalowe – blachy stalowe cechują się bardzo dużą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia. Występują w różnych wersjach i zależnie od ich przeznaczenia pokryte są różnymi materiałami zapewniającymi dodatkowe właściwości i szerokie możliwości stosowania. Najczęściej tego typu blachy, wykorzystuje się do budowy dużych powierzchni dachowych, elementów statków czy pojazdów.
  • aluminiowe – są to blachy odporne na korozje i solidne, ale jednocześnie elastyczne, łatwe w obróbce i lekkie. Stosowane w przemyśle stoczniowym, chemicznym ale i do produkcji pokryć dachowych czy fasad okiennych.
  • miedziane – blachy z miedzi, są wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne oraz wahania temperatur. Tego typu blachy stosowane są jako pokrycia dachowe, rynny oraz w elektronice.
  • mosiężne – materiał który, oprócz cenionych właściwości, jest estetyczny i ozdobny. Solidne blachy mosiężne służą głównie w przemyśle motoryzacyjnym i budowlanym, ale ich zastosowanie, możemy również znaleźć w produkcji ozdób i dekoracji.

FAQ

Ile kosztuje cięcie laserem blachy?

Cięcie blachy nierdzewnej o grubości 2 mm, to koszt na poziomie 5,9-8,0 zł/mb cięcia. Za cięcie laserem blachy stalowej czarnej o grubości 2 mm, zapłacimy kwotę w granicach 2,3-3,8 zł/mb cięcia. 

Ile kosztuje metr cięcia laserem?

Cięcie laserem, to koszt 2,3-3,8 zł/mb cięcia produktów ze stali czarnej o grubości 2 mm. W przypadku usługi cięcia laserem produktów, ze stali nierdzewnej o grubości 2 mm, zapłacimy 5,9-8,0 zł/mb cięcia.

Jak ciąć nożycami do blachy?

Cięcie blachy nożycami, wymaga posiada podstawowej wiedzy, by można było wykonać je skutecznie. Przede wszystkim należy posiadać odzież ochronną i narzędzie, odpowiednie do materiału i rodzaju cięcia. Bardzo ważne również jest zachowanie bezpieczeństwa i odpowiedniej techniki, które nie uszkodzi materiału.

Czym najlepiej ciąć blachę aluminiową?

Decydując się na cięcie blachy aluminiowej, w przypadku cieńszego materiału, możemy użyć w tym celu narzędzi ręcznych. Grubsze blachy, ciąć możemy za pomocą ukośnicy bądź piły tarczowej. Najlepszym, pod względem jakości rozwiązaniem, jest cięcie blachy aluminiowej za pomocą lasera lub plazmy.