Cennik kuchennych mebli z laminatu

Właśnie skończyłeś remont i zastanawiasz się nad wyposażeniem swoich wnętrz? Twoje kroki prowadzą Cię do kuchni, a myśl o ogromnych kosztach jej zabudowania sprawiają, że nie wiesz na co się zdecydować? Najtańszym rozwiązaniem będzie kupno mebli z laminatu. W takim razie ile kosztują meble z laminatu?

Spis treści

Meble kuchenne z laminatu cena w 2023

Za meble kuchenne z laminatu zapłacimy ok. 1200 – 3000 zł/mb. Cena jest uzależniona od rodzaju obrzeży. 

Za 5 mb mebli z laminatu zapłacimy ok. 9000 zł. Cena jest zależna w głównej mierze od obrzeży na jakie się zdecydujemy. 

Do ceny bardzo często trzeba doliczyć cenę za montaż. 

Od czego zależy ostateczna cena mebli kuchennych na wymiar?

Sam materiał na który się zdecydujemy nie jest jedyną zmienną, o której musimy pamiętać podczas szacowania budżetu na wyposażenie kuchni. I pomimo, że meble z laminatu są najtańsze musimy również pamiętać o: 

  • korpusie – to nasza baza, to jak będzie wyglądać nasza kuchnia, ile będzie półek, szuflad.
  • frontach – to wizytówka naszej kuchni, tutaj wybieramy kolor, wykończenia, zdobienia. Możemy zdecydować się na połysk, mat, ale też folię, laminat lub lakier.
  • blaty – możliwości jest wiele, w zależności od materiału (drewno granit, marmur etc.) cena może się znacząco różnić. 
  • oświetlenie – możemy zdecydować o lampach np. ledowych na długości blatu, ale też wewnątrz szafek. 
  • miejsce na sprzęt AGD – zanim zakupimy meble do kuchni, najpierw musimy wygospodarować miejsce, stworzenie idealnie pasujących wymiarowo zabudowanych przestrzeni, do których będziemy mogli włożyć zmywarkę, lodówkę, płytę grzewczą czy mikrofalówkę. 

FAQ

Jaki materiał na meble kuchenne?

W zależności jakim dysponujemy budżetem możemy zdecydować się na zakup beli z drewna, metalu, płyty MDF lub płyty wiórowej. 

Ile trwa realizacja kuchni na wymiar?

Czas produkcji jest uzależniony w głównej mierze od rodzaju frontów, czas oczekiwania na meble może wynieść około 7 tygodni. 

Jakie kolory frontów są modne?

Materiały szlachetne tj. drewno, marmur, kamienie. Nadal modne są także mocne kolory oraz zielenie nawiązujące do natury. 

Czy warto kupić meble z laminatu?

Jest to zdecydowanie najtańsza opcja mebli kuchennych, która jest najmniej trwała, nie mniej jednak jest mało wymagająca w utrzymaniu i jest całkiem odporna na warunki zewnętrzne: parę, wilgoć zmienne temperatury oraz częste czyszczenie.