Cennik montażu wizjera

Mogłoby się zdawać, że klasyczne wizjery wychodzą już z użycia. Zwłaszcza w dobie monitoringu i powszechnie dostępnych domofonów z kamerą. Jednak po pierwsze, dzisiejsze wizjery są dużo bardziej nowoczesne, a po drugie nadal są praktyczne zwłaszcza w mieszkaniach w blokach czy kamienicach. Instalacja wizjera pozwala zwiększyć poczucie bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców. Sprawdź, ile kosztuje montaż wizjera i jaki model wybrać.

Spis treści

Montaż wizjera cena w 2023 roku

Za zamontowanie klasycznego wizjera zapłacimy średnio 90-140 zł. Jeśli zdecydujemy się na wersję elektroniczną, cena montażu wyniesie ok. 60-220 zł. Ceny samych wizjerów zaczynają się od 25 zł za najprostsze modele, a kończą na ponad 700 zł za urządzenia elektroniczne.

Rodzaje wizjerów

Rozwój technologii sprawił, że współczesne rozwiązania są dużo bardziej dokładne i zaawansowane, niż klasyczne wizjery znane od lat. Wśród wizjerów dostępnych obecnie na rynku wyróżniamy następujące typy:

  • Klasyczny – złożony z obiektywu, soczewki, zasuwki oraz szyny. Umożliwia sprawdzenie, kto stoi po drugiej stronie drzwi przed ich otwarciem.
  • Klasyczny wizjer szerokokątny – z rozszerzonym polem widzenia, umożliwia sprawdzenie kto stoi po drugiej stronie, nawet jeśli próbuje się schować. Pole widzenia może mieć zakres do 200 st., jednak tego rodzaju wizjery można montować jedynie w drzwiach o grubości ponad 5cm.
  • Elektroniczny – złożony z prostej kamerki na zewnątrz oraz ekranu wewnątrz drzwi. Kamera może być aktywna bez przerwy lub uruchamiać się po wykryciu ruchu lub wciśnięciu przycisku dzwonka. 
  • WiFi – drogi i zaawansowany technologicznie, umożliwia podłączenie do sieci WiFi, dzięki czemu możemy obserwować sytuację pod drzwiami za pośrednictwem aplikacji w telefonie. Urządzenie można zaprogramować w taki sposób, by wysyłało powiadomienia o niebezpiecznych incydentach.

FAQ

Ile kosztuje wstawienie drzwi z obróbką?

Montaż drzwi wewnętrznych jednoskrzydłowych z ościeżnicą kosztuje średnio 255-315 zł, a dwuskrzydłowych 435-545 zł. Za wstawienie drzwi szklanych zapłacimy ok.  440-500 zł, a i chowanych w ścianie ok. 630-700 zł.

Ile za montaż drzwi wejściowych?

Montaż drzwi wejściowych wraz z ościeżnicą kosztuje średnio 500-1400 zł w zależności od zakresu prac oraz warunków ich przeprowadzenia. Nie bez znaczenia są także wymiary i rodzaj samych drzwi.

Jak zamontować wizjer w drzwiach stalowych?

Najpierw należy zaznaczyć dokładny obrys wizjera. Następnie używając wiertarki i wiertła do metalu, należy zrobić otwór, rozpoczynając wiercenie od środka zaznaczonego okręgu. Potem wystarczy umieścić wizjer w otworze i przykręcić śrubokrętem do momentu, kiedy wizjer będzie nieruchomy. Pamiętaj, by wizjer zamontować soczewką do zewnątrz.

Jak wywiercić otwór do wizjera?

Obrys wizjera należy zaznaczyć ołówkiem na drzwiach, zwykle na wysokości ok. 150 cm od podłogi. Następnie zaczynając od środka okręgu należy wywiercić otwór używając wiertła dostosowanego do materiału, z którego wykonano drzwi. 

Czy da się wymienić wizjer w drzwiach?

Oczywiście, że tak. W przypadku kiedy obraz jest słaby i uniemożliwia identyfikację osoby stojącej po drugiej stronie, koniecznie należy wymienić wizjer.