Cennik sufitu podwieszanego łukowego – porady, zalety, ceny

Nie wszyscy wiedzą o tym, że sufit podwieszany z płyt gipsowo-kartonowych wcale nie musi być płaski. Przy zastosowaniu odpowiednich technik można wykonać sufit podwieszany łukowy, który gwarantuje naprawdę niesamowity efekt dekoracyjny. Dzięki niemu można fantazyjnie kształtować dostępną przestrzeń, a także zamaskować nieestetyczne instalacje. Ile kosztuje sufit podwieszany łukowy?

Spis treści

Sufit podwieszany łukowy cena w 2023

Cena za usługę montażu sufitu podwieszanego łukowego zależna jest od stopnia skomplikowania prac, a także wymagań klienta co do kształtu sufitu. Cena obejmuje wyłącznie robociznę i mieści się w zakresie 150-210 zł/m².

Zalety sufitu podwieszanego łukowego

Wielbiciele niestandardowych rozwiązań, jeśli chodzi o aranżację wnętrz, powinni rozważyć montaż sufitu podwieszanego łukowego. Posiada on wiele zalet:

  •  umożliwia ukrycie nieestetycznych przewodów i instalacji
  •  pozwala na skuteczne wyciszenie w pomieszczeniach przy zastosowaniu materiałów dźwiękochłonnych
  • obniża zużycie energii cieplnej, pozwalając na zmniejszenie kosztów ogrzewania
  •  pozwala na dowolne rozmieszczenie punktów świetlnych według własnego uznania
  •  gwarantuje naprawdę niesamowity efekt dekoracyjny
  •  można nadać mu praktycznie każdy kształt

FAQ

Jak zrobić łuk na suficie podwieszanym?

Wykonanie łuku na suficie podwieszanym jest możliwe dzięki odpowiednim wygięciu metalowego skrajnego profilu. W miejscu, w którym zostanie wykonany łuk, należy ponacinać go, a następnie nadać mu odpowiedni kształt. Po zamontowaniu wygiętego profilu do wieszaków, od spodu przykręca się płytę GK, a następnie we właściwy sposób przycina ją do pożądanego kształtu.

Jaki stelaż na sufit podwieszany?

W przypadku sufitu podwieszanego łukowego doskonale sprawdza się ruszt dwupoziomowy krzyżowy. Pozwala on na ukrycie instalacji i materiałów izolacyjnych, a jednocześnie umożliwia duże obniżenie sklepienia. Cała konstrukcja charakteryzuje się dużą wytrzymałością.

Jaki ciężar można powiesić na suficie podwieszanym?

Wybierając oprawy lamp, które zawisną na suficie podwieszanym, warto pamiętać o tym, że można na nim zamontować obciążenie, którego waga nie przekracza 6 kg na metr bieżący powierzchni.

Jakie kołki do montażu sufitu podwieszanego?

Aby trwale zamontować sufit podwieszany na stropie betonowym należy zastosować kotwy rozprężne. Ich nośność to zazwyczaj około 50 kg. Wykonane są z metalu.

Jak powiesić lampę na suficie podwieszanym?

Przy montażu lamp i żyrandoli, których ciężar nie przekracza kilku kilogramów, najlepiej sprawdzi się najprostszy kołek rozporowy. Wystarczy w płycie wywiercić odpowiednią dziurę, a następnie przełożyć przez nią korek i dokręcić go tak, by się zablokował.

Jaka taśma LED do sufitu podwieszanego?

Zadaniem taśmy LED umieszczonej na suficie podwieszanym jest stworzenie dekoracyjnej łuny świetlnej. Nie będzie ona stanowić głównego źródła światła, dlatego warto zdecydować się na taśmy LED o niewielkiej mocy.