Cennik mebli kuchennych z drewna egzotycznego

Jeśli szukasz do swojej kuchni wyjątkowych, unikatowych, bogatych we wzory, ale też trwałych, powinieneś skierować swój wzrok w kierunku mebli z drzew egzotycznych. Nie są tak ogólnodostępne, ale też firmy stolarskie coraz częściej posiadają je w swojej ofercie. Ile kosztują meble kuchenne z drewna egzotycznego? 

Spis treści

Meble z drewna egzotycznego cena w 2023

Cena mebli z drewna egzotycznego wynosi ok. 4000 – 4700 zł/ za mb. Za 5 mb mebli zapłacimy ok. 21 000 zł. W zależności od firmy, która oferuję wykonanie mebli możemy jeszcze otrzymać dodatkowy rachunek za montaż. 

Decydując się na zakup mebli z drzewa egzotycznego musimy zrobić pogłębiony research, na jakie gatunki warto postawić. Powyższe ceny dotyczą mebli z gatunków: teak, bangirai oraz merbau – to droższy rodzaj drewna, idealnie nadający się do produkcji mebli kuchennych. 

Najniższy, średni i najwyższy koszt za meble z drewna egzotycznego odnotowany w Polsce

Netto (zł)Brutto (zł)
Najniższy40004920
Średni43505345.5
Najwyższy47005781

Ile kosztuje meble z drewna egzotycznego w największych miastach w Polsce

MiastoCena Netto (zł)Cena Brutto (zł)
Białystok41005043
Bydgoszcz41505104.5
Gdańsk46005658
Gorzów Wielkopolski40004920
Katowice45005535
Kielce41005043
Kraków44505473.5
Lublin41005043
Łódź42005166
Olsztyn41005043
Opole41505104.5
Poznań42505227.5
Rzeszów41005043
Szczecin41505104.5
Toruń41505104.5
Warszawa47005781
Wrocław45005535
Zielona Góra40004920

Ceny przedstawione w tabeli są szacunkowymi kosztami za meble z drewna egzotycznego na podstawie ofert znalezionych w internecie. Nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego. Mogą one różnić się w zależności od wielu czynników takich jak lokalne warunki rynkowe.

Jak wygląda proces wykonania mebli z drewna egzotycznego krok po kroku

 • Wybór projektu – klient wybiera projekt mebli, który najbardziej mu odpowiada, zwracając uwagę na styl, rozmiar i kształt.
 • Wycena – na podstawie wybranego projektu wykonuje się wycenę, biorąc pod uwagę koszty materiałów i pracę.
 • Zakup drewna – po zatwierdzeniu wyceny przez klienta, dokonuje się zakupu niezbędnego drewna egzotycznego.
 • Cięcie i obróbka – następnie drewno jest cięte i obrabiane zgodnie z projektem. Obejmuje to również szlifowanie, wiercenie otworów, itp.
 • Montaż – po zakończeniu obróbki, meble są składane i montowane.
 • Polerowanie i wykończenie – na końcu, meble są polerowane i wykończone, aby uzyskać ostateczny wygląd i zapewnić długotrwałość.
 • Dostarczanie – na końcu, meble są dostarczane do klienta i montowane na miejscu, jeśli jest to wymagane.

Jak dbać o meble z drewna egzotycznego?

Decydując się na zakup mebli z drewna egzotycznego warto wcześniej dowiedzieć się jak o nie dbać. Nie jest to najtańszy produkt, dlatego aby móc cieszyć się nimi jak najdłużej dobrze jest wiedzieć, co robić, aby zachować ich nieskazitelny wygląd. 

 • Używaj wody – do czyszczenia mebli najlepiej sprawdzi się delikatna ściereczka z samą wodą, albo woda z łagodnym mydłem. Pamiętaj aby nie narażać mebli na nadmierną wilgotność, dlatego nadmiar wody ścieraj ręcznikiem papierowym.
 • Używaj dedykowanych środków – najlepiej stosować środki przeznaczone do drewna naturalnego, przed zakupem sprawdź skład – wybieraj te zawierające wosk pszczeli. 
 • Woskuj – aby zachować idealny wygląd mebli systematycznie je woskuj. Na rynku można już kupić woski sprowadzane z krajów skąd pochodzi nasze egzotyczne drewno. 
 • Ogranicz promieniowanie słoneczne – nadmierne promieniowanie słoneczne może doprowadzić do spękań ale też nasze meble mogą blaknąć.
 • Ścieraj kurze – drewno egzotyczne bardzo często ma ciemny kolor dlatego warto codziennie ścierać z niego kurz, dla zachowania walorów estetycznych.
 • Uważaj – najlepszą zasadą jednak będzie zwyczajna uwaga. Nie stawiaj na meblach gorących, zimnych oraz wilgotnych przedmiotów, stosuj nakładki. 

FAQ

Co to jest drewno egzotyczne?

Drewno egzotyczne jest to drewno pochodzące z terenów Azji południowej i południowo-wschodniej, z Ameryki południowej i środkowej, Afryki oraz Australii. 

Jakie drewno egzotyczne idealnie nadaje się do przeróbki stolarskiej?

Najpopularniejsze gatunki egzotycznych drzew wykorzystywanych do aranżacji wnętrz to: ipe, bambus, teak oraz merabu. Najczęściej wykonuje się z nich meble, boazerie, podłogi, blaty oraz płyty wiórowe. 

Jakie egzotyczne drewno do kuchni?

Idealny do tego miejsca będzie bambus, mahoń oraz merbau, te gatunki charakteryzują się małym skurczem oraz posiadają naturalne oleje, które chronią przed wilgocią oraz odbarwieniami. 

Jakie egzotyczne drewno na taras?

Idealny do tego miejsca będzie deska z lapacho oraz drewno tekowe, ponieważ są bardzo twarde i stabilne, więc idealne na taras. 

Czy meble egzotyczne są odporne na źródła ciepła?

Jak każde drewniane meble nie powinny one być stawiane bardzo blisko źródeł ciepła. Najlepiej ustawić je z dala od grzejników czy rur centralnego ogrzewania.