Cennik montażu mebli – porady, rodzaje, ceny

Montaż mebli jest bez wątpienia jednym z najważniejszych etapów, jeśli chodzi o urządzanie wnętrz. Dzięki właściwie przeprowadzonemu montażowi można bezpiecznie korzystać z mebli i cieszyć się ich prawidłowym funkcjonowaniem. Z racji tego, że proces montażu może być bardzo uciążliwy i czasochłonny, warto powierzyć go specjaliście. Ile kosztuje montaż mebli?

Spis treści

Montaż mebli cena w 2023

Osoby chcące zlecić montaż mebli muszą przygotować się na wydatek 55-85 zł/h w zależności od stopnia skomplikowania prac. Jeśli zajdzie potrzeba wniesienia paczek z meblami do domu, do ceny montażu należy doliczyć koszt 6-11 zł/szt. Ceny prac montażowych nie uwzględniają kosztów samych mebli oraz materiałów wykorzystywanych do montażu. 

Najniższy, średni i najwyższy koszt za montaż mebli odnotowany w Polsce

Typ cenyCena Netto (zł/h)Cena Brutto (zł/h)
Najniższa5567.65
Średnia7086.1
Najwyższa85104.55

Ile kosztuje montaż mebli w największych miastach w Polsce

MiastoCena netto (zł/h)Cena brutto (zł/h)
Białystok62.0076.26
Bydgoszcz65.0079.95
Gdańsk82.00100.86
Gorzów Wielkopolski56.0068.88
Katowice80.0098.40
Kielce60.0073.80
Kraków83.00102.09
Lublin58.0071.34
Łódź70.0086.10
Olsztyn61.0075.03
Opole59.0072.57
Poznań79.0097.17
Rzeszów57.0070.11
Szczecin75.0092.25
Toruń66.0081.18
Warszawa85.00104.55
Wrocław77.0094.71
Zielona Góra55.0067.65

Ceny przedstawione w tabeli są szacunkowymi kosztami za montaż mebli na podstawie ofert znalezionych w internecie. Nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego. Mogą one różnić się w zależności od wielu czynników takich jak lokalne warunki rynkowe.

Jak wygląda proces montażu mebli krok po kroku?

 • Przygotuj niezbędne narzędzia i materiały, w tym zestaw mebli do samodzielnego montażu, śrubokręt, młotek i wiertarkę.
 • Otwórz opakowanie z meblem i sprawdź, czy wszystkie części są obecne zgodnie z listą na instrukcji montażu.
 • Sortuj elementy mebli zgodnie z instrukcją. To ułatwi identyfikację i dostęp do nich w odpowiednim momencie montażu.
 • Rozpocznij montaż zgodnie z instrukcją. Zazwyczaj zaczyna się od montażu głównych elementów strukturalnych.
 • Przyłącz kolejne elementy zgodnie z instrukcją, zwracając uwagę na właściwe przykręcenie wszystkich śrub i złącz.
 • Po zmontowaniu głównych elementów mebla, zamontuj dodatki, takie jak szuflady, półki lub drzwi.
 • W razie potrzeby, zainstaluj mebel w wybranym miejscu, przykręcając go do ściany dla dodatkowego bezpieczeństwa.
 • Na koniec, sprawdź stabilność i solidność zmontowanego mebla, przekręcając wszystkie śruby i złącza, jeśli jest to konieczne.

Jakie są rodzaje mebli do montażu?

Meble to bardzo szerokie pojęcie, którego używa się w odniesieniu do wielu elementów wyposażenia wnętrz. Meble do montażu to między innymi:

 •  łóżka 
 •  komody 
 •  stoły
 •  szafy
 •  biurka
 •  regały
 • krzesła
 • szafki RTV
 •  meble kuchenne
 •  sofy

FAQ

Ile kosztuje montaż mebli kuchennych?

Koszt montażu i instalacji kuchni zazwyczaj współmierny jest do wartości mebli kuchennych oraz sprzętu AGD. Podstawowy koszt mieści się zazwyczaj w granicach od 500 do 3000 zł. Na cenę wpływa ewentualna konieczność instalacji sprzętu AGD czy też montażu blatu.

Ile trwa montaż mebli?

W zależności od stopnia skomplikowania prac, montaż mebli może trwać od godziny do nawet 10 godzin. Zazwyczaj realizowany jest w trakcie jednej wizyty fachowca. W wyjątkowych sytuacjach montaż może potrwać nieco dłużej.

Czy składanie mebli jest trudne?

Skręcanie mebli z pewnością nie należy do najtrudniejszych zajęć, jednak bezwzględnie trzeba trzymać się instrukcji obsługi dołączonej przez producenta. Nie wolno zapominać także o wyposażeniu się w odpowiednie narzędzia takie jak imbus, śrubokręt czy też młotek. Przydatna może okazać się także wkrętarka.

Jakimi śrubami skręcać meble?

Śruby dedykowane do montażu mebli zazwyczaj dołączone są do nich przez producenta. Jeśli jednak ich zabraknie, warto zdecydować się na ocynkowane śruby wykonane z wysokiej jakości stali, które są odporne na korozję. 

Co obejmuje montaż mebli?

Usługa montażowa mebli obejmuje połączenie ze sobą i regulację wszystkich elementów mebli. Fachowiec zajmie się także ustawieniem mebli zgodnie z poleceniami, posprzątaniem miejsca montażu i pozbyciem się wszystkich niepotrzebnych opakowań.

Czy sklepy meblowe oferują usługę montażu?

Pomimo tego że większość dostępnych w sklepach mebli z powodzeniem można złożyć samodzielnie, to jednak w ofercie zazwyczaj znajduje się również usługa ich montażu. Pracownicy sklepu mogą także zająć się dostarczaniem ciężkich elementów mebli bezpośrednio do miejsca przeznaczenia.