Cennik wylewek maszynowych – porady, ceny

Wykonanie posadzki maszynowej jest doskonałą alternatywą dla ręcznego wykonywania wylewki betonowej. Metoda ta gwarantuje precyzję i wysoką jakość. Warto więc wiedzieć, ile kosztują wylewki maszynowe.

Spis treści

Wylewki maszynowe cena w 2023

Za wykonanie posadzki monolitycznej wraz z materiałami trzeba zapłacić około 280 – 320 zł/m2. Cena zawiera koszt zarówno robocizny jaki materiałów.

Jakie są zalety wylewek maszynowych?

Jeśli chodzi o posadzki maszynowe, to są one coraz częściej stosowanym rozwiązaniem we współczesnej sztuce budowlanej. Popularność ta wynika z licznych zalet:

  • precyzja i wysoka jakość pracy, co umożliwia perfekcyjne wyrównanie podłoża
  • szybkie wysychanie mieszanki
  • wysoka odporność na uszkodzenia gotowej posadzki
  • możliwość stosowania wylewki na ogrzewanie podłogowe

FAQ

Jaki jest koszt wylewki?

Za wykonanie wylewki cementowej cienkowarstwowej trzeba zapłacić około 30 – 40zł/m2.Ta sama wylewka w wersji grubowarstwowej będzie już kosztować 35 – 45 zł.

Ile kosztuje jastrych?

Cena jastrychu zależna jest od jego grubości, zamówionej ilości oraz sposobu wykonania. Klasyczny jastrych o grubości 5 cm kosztuje od 90 do 100 zł/m2.

Ile kosztuje worek wylewki?

Średni koszt worka wylewki w sklepie budowlanym to około 10-12 zł za sztukę.

Ile waży metr kwadratowy wylewki?

Waga metra kwadratowego wylewki o grubości 5 cm wynosi około 100 kg.

Do czego służy miksokret?

Miksokret jest podajnikiem do betonu, który inaczej określa się też nazwą agregatu posadzkarskiego. Jest to sterowana przez operatora maszyna, która służy do wykonywania wylewek.

Czy wylewki maszynowe trzeba podlewać?

Podlewanie posadzek betonowych maszynowych nie zaszkodzi, a wręcz może pomóc. Proces wiązania betonu trwa co najmniej 3 dni, więc podlewanie może go tylko wzmocnić.

Po jakim czasie można wejść na wylewkę?

W przypadku posadzki maszynowej na wylewkę można wejść bezpiecznie trzeciego dnia po jej wykonaniu.

Po jakim czasie można wietrzyć wylewki?

Po tygodniu od wylania posadzki można rozpocząć wietrzenie pomieszczenia. Podkład osiągnie wymaganą wilgotność po upływie około 4 tygodni.

Po jakim czasie można uruchomić ogrzewanie podłogowe?

Po wylaniu wylewki pierwsze uruchomienie ogrzewania podłogowego może odbyć się po trzech tygodniach. W zależności od tego, jaka wylewka została zastosowana, należy w procesie wygrzewania stosować się do zaleceń producenta.

Ile schnie wylewka bez wygrzewania?

Przyjęło się, że proces schnięcia wylewki trwa 24 godziny na każdy milimetr posadzki. Gdy uruchomione zostanie ogrzewanie podłogowe, czas ten znacznie się skraca.