Cennik spawania balustrad

Nieodłączną częścią tarasów, loggii, schodów czy balkonów jest balustrada, a zastosowanie jej w danym projekcie budowlanym, regulowane jest prawnie. Element ten, pełni przede wszystkim funkcję zabezpieczającą, ale służy również wygodzie i jest częścią wystroju danego projektu. Z tego powodu ważne jest, aby balustrada była trwała ale i estetyczna. Istotne w procesie produkcji balustrad jest łączenie ze sobą różnych elementów, metodą spawania. Ile kosztuje spawanie balustrad?

Spis treści

Spawanie balustrad cena w 2023

Zlecając profesjonalistom, wykonanie balustrad za pomocą spawania, powinniśmy liczyć się z kosztami na poziomie 578-794 zł/mb. Wykonanie balustrady, w przypadku, której potrzebne będzie wykonanie łącznie 5 m spawu, będzie nas kosztowało 2890-3970 zł.

Jakie są rodzaje balustrad?

Osoby decydujące się, na zastosowanie balustrad w swoim projekcie, powinny znać jej podstawowe rodzaje oraz charakterystykę.

  • balustrady drewniane – bardzo popularny rodzaj balustrad. Dzięki właściwościom i strukturze drewna, można z niego wykonywać elementy o różnych wzorach i kształtach. Balustrady drewniane stosowane są najczęściej we wnętrzach.
  • balustrady stalowe i metalowe – cieszący się obecnie coraz większą renomą, rodzaj balustrad, który ze względu na swoją uniwersalność i estetykę, jest częstym wyborem w nowoczesnych projektach budowlanych. 
  • balustrady szklane – rozwiązanie, najczęściej wykorzystywane wraz z użyciem metalu i stali, równie popularne. Do tego typu balustrad używane jest szkło hartowane.
  • balustrady miedziane – jest to rodzaj balustrady, który ze względu na cenę materiału nie jest często stosowany. Mimo to, jest to bardzo estetyczne rozwiązanie dodające wnętrzu charakteru.
  • balustrady betonowe – równie powszechne rozwiązanie, co balustrada drewniana. Tego typu balustrady, często wykorzystywane są w projektach osiedli mieszkaniowych czy domów, np. jako balustrady balkonowe. 
  • balustrady kamienne – mniej modne rozwiązanie, stosunkowo rzadko używane, głównie ze względu na cenę kamienia. 

FAQ

Ile kosztuje spawanie balustrady?

Zlecając profesjonalistom wykonania balustrady metodą spawania, powinniśmy liczyć się kosztem 578-794 zł/mb takiej usługi. Jest to koszt samej robocizny, w przypadku zatrudnienia fachowca, którego wynagrodzenie jest na poziomie średniej półki cenowej.

Ile za 1 cm spawu?

Spawanie materiału o średniej grubości, w przypadku stali nierdzewnej to koszt w granicach 3,5-5,3 zł/cm spawu. Taka sama grubość materiału, w przypadku stali czarnej to koszt 2,2-3,6 zł/cm spawu. Cena spawania konstrukcyjnego to kwoty rzędu 7,4-9,5 zł/cm spawu.

Ile się bierze za spawanie?

Profesjonalni spawacze, za usługę spawania materiału o standardowej grubości, wynagradzani są kwotami rzędu 2,2-9,5 zł/cm spawu, w zależności od rodzaju spawanego materiału oraz stopnia zaawansowania projektu.

Ile kosztuje 1 cm spawu aluminium?

Decydując się, na usługę spawania elementów aluminiowych o średniej grubości, powinniśmy przygotować się na wydatek rzędu 8,6-12,9 zł/cm spawu.