Cennik montażu telewizora na ścianie – ceny, zalety, porady

Jeśli chodzi o telewizory, obecnie w sklepach królują modele z płaskim ekranem, które gwarantują praktycznie nieograniczone możliwości aranżacyjne. W większości salonów telewizory wiesza się na ścianie przy pomocy dopasowanych do nich uchwytów. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które dodaje pomieszczeniu elegancji i nowoczesności. Ile kosztuje montaż telewizora na ścianie?

Spis treści

Montaż telewizora na ścianie cena w 2023

Koszt montażu telewizora wielkości na ścianie uzależniony jest od jego wielkości. Jeśli przekątna ekranu jest mniejsza niż 50 cali, za montaż trzeba zapłacić średnio 125 – 170 zł. Montaż telewizora o większych wymiarach to koszt rzędu 165 – 210 zł. Za uchwyt z regulowanym ramieniem dodatkowo zapłacimy od 180 – 440 zł

Jakie są zalety naściennych uchwytów do telewizora?

Obecnie oferta uchwytów do telewizorów jest bardzo szeroka i zróżnicowana, toteż klienci mogą do woli wybierać pomiędzy różnymi modelami. Do głównych zalet uchwytu do telewizora należą:

  •  nieograniczone możliwości ustawienia telewizora z uwzględnieniem obrotu i kąta nachylenia ekranu
  •  możliwość optymalnego dopasowania odległości od ściany
  •  możliwość montażu nawet ciężkiego i dużego telewizora
  •  efektowny, nowoczesny wygląd
  •  możliwość rezygnacji z kupna szafki RTV

FAQ

Czy warto wieszać telewizor na ścianie?

Telewizor na ścianie zajmuje mniej miejsca w salonie i prezentuje się o wiele lepiej. W niektórych sytuacjach z racji dużych rozmiarów telewizora ciężko dopasować do niego odpowiednio dużą szafkę RTV.

Czy każdy uchwyt pasuje do każdego telewizora?

Trzeba pamiętać o tym, że poszczególne uchwyty TV przeznaczone są do różnej wielkości telewizorów i posiadają określone maksymalne obciążenie. Dlatego najpierw warto sprawdzić wagę telewizora i dopasować do niej odpowiedni uchwyt.

Jak wysoko powinien wisieć telewizor?

Uznaje się, że telewizor powinien być zawieszony co najmniej 1 m nad poziomem podłogi. Telewizory o dużej przekątnej ekranu można zamontować nieco wyżej. Ekran powinien być na takiej wysokości, aby podczas jego oglądania nie trzeba było odchylać głowy.

Jak dopasować wieszak do telewizora do typu ściany?

Wybierając uchwyty do telewizorów należy uwzględnić typ ściany, na której będą zamontowane. Na solidnych ścianach z cegły bądź betonu można powiesić praktycznie każdy uchwyt.

Jakie kołki do uchwytu TV?

Do modeli o przekątnej ekranu nie większej niż 55 cali odpowiednie będą uniwersalne kołki. Z kolei w przypadku większych i cięższych telewizorów przydadzą się nieco dłuższe kołki montażowe. 

Czy każdy telewizor można powiesić na ścianie?

Na ścianie można powiesić praktycznie każdy dostępny w sklepie telewizor, jednak żeby to zrobić, koniecznie trzeba zaopatrzyć się w dopasowany do niego uchwyt. Można kupić go osobno w sklepie bądź też zamówić przez internet.