Cennik montażu grzejnika

Dobra instalacja grzewcza w domu lub mieszkaniu ma ogromne znaczenie. Dzięki sprawnym grzejnikom możemy optymalnie rozdysponować produkowane ciepło. Choć często uważa się, że grzejniki to przeżytek, w wielu domach nadal są podstawą centralnego ogrzewania. Ponadto producenci prześcigają się w oferowaniu modeli, które jak najlepiej będą pasowały do wnętrz w każdym stylu. Jeśli planujesz modernizację instalacji grzewczej sprawdź ile kosztuje montaż grzejnika.

Spis treści

Montaż grzejnika cena w 2023 roku

Sam montaż grzejnika, bez konieczności wykonywania dodatkowych prac to koszt ok. 120-180 zł za sztukę. Cena demontażu starego grzejnika wynosi średnio 85-110 zł. Do tego należy doliczyć koszt samego grzejnika wynoszący średnio ok. 300-800 zł w zależności od modelu.

Jakie są rodzaje grzejników?

Grzejniki możemy podzielić ze względu na szereg różnych kryteriów, takich jak materiał wykonania, miejsce montażu, czy sposób zasilania. Wybierając grzejnik należy zwrócić uwagę na sposób podłączenia, które może znajdować się z boku lub na dole urządzenia. Mając na uwadze te wszystkie kryteria wśród najpopularniejszych grzejników znajdziemy grzejniki:

  • Płytowe zbudowane z kawałków stalowej blachy z aluminiowymi konwektorami. Taka konstrukcja pozwala na bardzo szybkie nagrzewanie. 
  • Członowe aluminiowe złożone z kilku lub kilkunastu jednakowych elementów, w których znajdują się kanały powietrzne lub wodne. Łatwo się nagrzewają, ale są podatne na uszkodzenia.
  • Żeliwne, które wracają do łask, gdyż pięknie zdobione idealnie wpasują się w stylowy wystrój wnętrza. Choć wolno się nagrzewają, to długo oddają ciepło. 
  • Konwektorowe zbudowane z aluminiowej blach i miedzianych rur. Ich działanie opiera się na pionowym ruchu powietrza wynikającym z różnicy temperatur. Szybko się nagrzewają i równie szybko stygną.
  • Na podczerwień, które za pomocą promieniowania podczerwonego nagrzewają ściany, przedmioty i osoby znajdujące się w pomieszczeniu. 
  • Kanałowe, montowane pod powierzchnią podłogi, dobrze sprawdzają się przy wejściu do budynku lub oknach balkonowych.
  • Łazienkowe – zwykle w formie drabinki ułatwiającej np. suszenie ręczników.

FAQ

Ile kosztuje wymiana grzejnika na nowy?

Kompleksowa usługa wymiany grzejnika na nowy kosztuje w granicach 160-250 zł za sztukę w przypadku prostych prac obejmujących demontaż starego i montaż nowego urządzenia. Często konieczna jest wymiana zaworów, termostatów czy fragmentów rurek. W takim przypadku cena wzrasta do 300-400 zł za sztukę. 

Ile kosztuje założenie grzejnika łazienkowego?

Koszt założenia grzejnika łazienkowego mieści się zwykle w granicach 150-250 zł za sztukę.

Kto montuje grzejniki?

Za instalację grzewczą, w tym za montowanie i wymianę grzejników odpowiada właściciel budynku i to on powinien zlecać wszelkie prace w tym zakresie. 

Jaki jest koszt przeniesienia grzejnika?

Cena przeniesienia grzejnika wynosi średnio 400-800 zł za sztukę w zależności od zakresu prac i ilości pracy związanej z przerobieniem istniejącej instalacji.