Ile kosztuje styrodur?

Styropian ekstrudowany nazywany styrodurem to materiał o gładkiej powierzchni ze względu na spienianie specjalnego granulatu, który zostaje wtłoczony w trakcie produkcji. Styrodur charakteryzuje się małą nasiąkliwością oraz wysoką wytrzymałością. Świetnie nadaje się do wykorzystania nawet w trudnych warunkach powodujących ryzyko uszkodzeń mechanicznych. Styrodur sprawdza się do ocieplania fundamentów, piwnic, dachów, garażu oraz wielu innych powierzchni. Ile kosztuje styrodur?

Spis treści

Styrodur cena w 2023

Za opakowanie 0,3 m³ styroduru trzeba zapłacić około 200 – 350 zł. Za płyty styroduru XPS 30 trzeba zapłacić kwotę rzędu 200 – 230 zł. Styrodur XPS Prime S30 kosztuje w granicach 200 – 210 zł. Za sturodur XPS 500 cena wynosi około 260 – 300 zł. Z kolei styrodur XPS 700 kosztuje mniej więcej 350 zł.

Do czego można użyć styrodur?

Styropian ekstrudowany, czyli styrodur ma naprawdę wszechstronne zastosowanie. Jego właściwości, a także zróżnicowane grubości pozwalają ocieplić najróżniejsze powierzchnie.

  • Fundamenty – styrodur zapewnia bardzo dobrą izolację termiczną, jest trwały i nienasiąkliwy, dlatego po jego zamontowaniu fundamentu będą odpowiednio chronione i nie zamokną. Stropian ekstrudowany może być montowany nawet do kilku metrów w głąb ziemi.
  • Podłogi – zastosowanie styroduru do podłóg w domu to nie tylko większy komfort cieplny, lecz również doskonała akustyka we wszystkich pomieszczeniach. 
  • Garaże – styrodur można zastosować zarówno w garażu przy domu jednorodzinnym, jak i w garażach przeznaczonych dla pojazdów ciężarowych. Ten rodzaj strypianu charakteryzuje się niezwykła wytrzymałością mechaniczną, dlatego oprócz garaży sprawdza się również na parkingach, lotniskach, a nawet przy budowie drogi.

FAQ

Ile kosztuje m³ styroduru?

Za paczkę styroduru w zależności od jego grubości i rodzaju trzeba zapłacić 200 – 350 zł. W jednej paczce zazwyczaj znajduje się 0,3 m³ styropianu. Za metr sześcienny trzeba więc zapłacić kwotę rzędu 600 – 1200 zł

Co lepsze styrodur czy styropian?

Styrodur charakteryzuje się większą twardością co bezpośrednio przekłada się również na lepsze właściwości termiczne. Styrodur nie jest zbyt nasiąkliwy, dzięki czemu nadaje się zarówno do ocieplenia fundamentów, dachów, podłóg, garaży i wielu innych powierzchni. 

Czy można chodzić po styrodurze?

Właściwości i charakterystyczne parametry styroduru sprawiają, że nadaje się on do kładzenia na podłodze, tarasie czy też stropie. Styrodur jest stosunkowo twardy i wytrzymały mechanicznie, dzięki czemu można po nim chodzić.

Czy styrodur wygłusza?

Styrodur nie jest wykorzystywany jako materiał tylko i wyłącznie do zapewnienia odpowiedniej akustyki. Jest to produkt stosowany do izolacji cieplnej, który przy okazji może zapewnić pożądane w konkretnych pomieszczeniach wygłuszenie. 

Czy styrodur nasiąka wodą?

Strodur w zasadzie wcale nie nasiąka wodą ze względu na swoją charakterystyczną gęstość i prawie całkowity brak jakichkolwiek pęcherzyków powietrza w strukturze.