Cennik montażu wideodomofonu

Wideodomofon jest coraz częściej wybieranym rozwiązaniem zarówno w odmach jednorodzinnych jak i w wielorodzinnych blokach, czy kamienicach. Pozwala na szybką weryfikację gościa, którego wpuszczamy na teren prywatny oraz minimalizuje ryzyko pomyłki. Sprawdź, ile kosztuje montaż wideodomofonu oraz jakie dodatkowe funkcje może posiadać urządzenie. Przed zakupem warto też poznać funkcje urządzenia i wybrać adekwatnie do swoich potrzeb.

Spis treści

Montaż wideodomofonu cena w 2023 roku

Cena montażu wideodomofonu wynosi średnio 800-1400 zł w zależności od modelu urządzenia i ilości funkcji. Koszt podłączenia dodatkowej kamery lub kasety wynosi ok. 200-300 zł, a dodatkowe czytniki do karty dostępu lub breloków wyniosą nas kolejne 150-250 zł. 

Rodzaje wideodomofonów

Wśród licznych modeli wideodomofonów dostępnych na rynku możemy wyróżnić kilka kryteriów podziału. Najważniejszy z punktu widzenia użytkownika jest sposób transmisji danych. Według tego kryterium wyróżniamy wideodomofony:

  • Przewodowe – poszczególne panele są połączone kablami oraz podłączone do sieci zasilającej. Takie połączenie jest stabilne, ale posiada pewne ograniczenia np. w przypadku przerwy w dostawie prądu.
  • Bezprzewodowe – zasilane bateriami, posiadające własne połączenie radiowe między panelami, którego zasięg może wynieść nawet 50 m. Większość nowoczesnych modeli można podłączyć do Wi-Fi lub sieci Ethernet. W takim przypadku dostęp do obrazu z kamery możemy mieć praktycznie wszędzie za pośrednictwem smartfona.

FAQ

Ile kosztuje domofon z kamerą?

Najprostsze domofony z kamerą można kupić już za 200-800 zł w zależności od producenta i jakości obrazu. Natomiast za wideodomofony z większą ilością funkcji lub odbiorników możemy zapłacić kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych. 

Jak podłączyć wideo domofon?

W przypadku bezprzewodowych urządzeń wystarczy zamontować odbiorniki w odpowiednich miejscach i doprowadzić zasilanie do zamka w drzwiach lub furtce. Następnie należy zaprogramować urządzenie zgodnie z instrukcją, wykorzystując panel urządzenia, połączenie Wi-Fi oraz smartfon z odpowiednią aplikacją. Wideodomofony przewodowe montujemy w odpowiednim miejscu i łączymy kablem. Tego rodzaju urządzenia wymagają przygotowania odpowiedniego okablowania i schowania ich w ziemi oraz ścianach.

Jaki domofon do starego bloku?

Warto wybierać sprawdzonych producentów i urządzenia, które są trwałe i przystosowane do częstego użytkowania. Domofony wykorzystywane w blokach są dużo mocniej eksploatowane, niż te montowane w domach jednorodzinnych. Ponadto jeśli w bloku dotąd nie było domofony, warto zastanowić się nad rozwiązaniami bezprzewodowymi, które oszczędzą kucia ścian i montowania dużej ilości okablowania.

Jak zamontować domofon w bloku?

Montaż domofonu w bloku najlepiej powierzyć profesjonalistom. Oprócz prawidłowego podłączenia zasilania oraz połączenia poszczególnych urządzeń, należy zadbać by zostały odpowiednio zaprogramowane. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnych problemów przy łączeniu się z konkretnym mieszkaniem.